זכה ב-80 מיליון שקלים: זה מה שיעשה עם הכסף הזוכה בהגרלת הלוטו

גבר בשנות ה-30, תושב אזור המרכז, נשוי ואב לשלושה ילדים - החליט להשתתף לראשונה בחייו בהגרלות הלוטו, וגרף את הפרס הגבוה ביותר בתולדות ההגרלה. "הייתי קצר בזמן, והמצאתי לעצמי 'שיטה' זריזה", סיפר

חדשות כיפה 06/02/22 16:41 ה באדר א'

זכה ב-80 מיליון שקלים: זה מה שיעשה עם הכסף הזוכה בהגרלת הלוטו
הזוכה והצ'ק, צילום: מפעל פיס

לבית מפעל הפיס הגיע כעת הזוכה בסכום הגבוה ביותר שחולק אי פעם בהגרלה בישראל – 80 מיליון שקלים. בבית מפעל הפיס חיכו לזוכה בכיליון עיניים מאז שעות הבוקר המוקדמות. לאחר שהעיר את אשתו משינה עמוקה ובישר לה על הזכייה, הם עברו 'לילה לבן' של שיחות בסלון, במהלכו החליטו על חלוקת מתנות לבני המשפחה - לפני הכול. 

למרות הזכייה העצומה, הזוכה הגדול הלך היום לעבודה כרגיל, וזאת לפני שהגיע לפדות את הפרס הגדול. לאחר שראה ושמע את ההתרחשויות בתקשורת במהלך היום, הגיע שמח ונרגש לבית מפעל הפיס לפדות את זכייתו בהגרלת הדאבל לוטו, אשר התקיימה במוצ"ש ה-5/2.

הזוכה, גבר בשנות ה-30 לחייו, תושב אזור המרכז, נשוי ואב לשלושה ילדים, שותף בעסק בתחום האסתטיקה. הזוכה סיפר כי אינו משתתף בהגרלת הלוטו באופן קבוע, ולמעשה הפעם הראשונה בה השתתף הייתה בחודש ינואר, כשהפרס הגיע לסכום המקסימלי בסך של עד 80 מיליון שקלים בדאבל לוטו.

"לא ממש יודע מה עשיתי, אבל מה שבטוח שזה עבד!"

וכך הוא סיפר: "ראיתי פרסומות בטלוויזיה וגם בתחנות הפיס שהפרס מאוד גבוה והחלטתי, בפעם ראשונה בחיי, למלא טופס לוטו. לא הכרתי את חוקי ההגרלה ובדוכן הסביר לי הזכיין שאני צריך לבחור שישה מספרים ועוד מספר חזק אחד בכל טבלה. הייתי קצר בזמן, והמצאתי לעצמי 'שיטה' זריזה, בה אני מסמן בטופס רק את המספר החזק ונותן למכונת הלוטומט לבחור את יתר המספרים עבורי בטבלה. 

לא ממש יודע מה עשיתי, אבל מה שבטוח שזה עבד! בהגרלה הראשונה הלוטומט ניחש עבורי 4 מספרים, בהגרלה העוקבת הלוטומט ניחש 5 מספרים. הרגשתי עמוק בלב שהמזל ממש מעבר לפינה, ושאם אמשיך, יש מצב שאוכל לזכות אף בפרס הראשון. פיתחתי עם עצמי דפוס, שמיד לאחר ההגרלה אני נכנס לאתר מפעל הפיס לבדוק את הטופס".

ואכן, מיד לאחר שידור ההגרלה בטלוויזיה, גלש הזוכה לאתר מפעל הפיס. "ברגע שראיתי את המספרים הזוכים הם היו לי 'מוכרים'. הרגשתי מעין 'אור' כזה, שאני לא יכול להסביר. ישר במבט חטוף מול הטופס הבנתי שהפעם אני מחזיק ביד טופס שזכה בפרס הראשון, אבל לא היה לי שמץ של מושג אם אני זוכה יחיד, או מתחלק בפרס".

"לא עצמתי עין. האדרנלין בגוף לא אפשר לי להירדם"

השעה הייתה שעת לילה מאוחרת, והזוכה העיר מיד את אשתו על מנת לעדכן אותה בבשורה המשמחת. "לחשתי לאשתי באוזן שנראה לי שאנחנו זכינו בלוטו. ככה הערתי אותה מתוך שינה עמוקה. היא בהתחלה לא הבינה וכמובן שמאוד שמחה. למרות השעה המאוחרת התקשרתי מיד לבני המשפחה הקרובים על מנת לשתף אותם. תוך כדי שאני משוחח עם אבא שלי ומעדכן אותו, הוא אמר לי שכדי לבדוק את הטופס כדאי שאסרוק אותו דרך יישומון של מפעל הפיס. תוך כדי השיחה הורדתי את יישומון, סרקתי את הטופס ואז גיליתי שלא רק שזכיתי בפרס הראשון – אלא שגם אני הזוכה הבלעדי!".

"לא עצמתי עין. האדרנלין בגוף לא אפשר לי להירדם. אשתי ואני ישבנו בסלון עד שש לפנות בוקר ושוחחנו. הדבר הראשון שהחלטנו הוא להעניק חלק מכספי הזכייה במתנה להורים ולאחים שלנו. אחר כך נחליט לגבי ההמשך. בשש לפנות בוקר אפילו יצאתי לעבודה, לפני שהגעתי לבית מפעל הפיס. אני אוהב את התחום בו אני עוסק, ואמשיך לעבוד בתחום ולפתח את העסק".

כשנשאל הזוכה מה בכוונתו לעשות עם כספי הזכייה, ענה: "לא חסר לנו שום דבר בחיים. פיתחתי קריירה שמפרנסת היטב את משפחתי ויש לנו אורח חיים שאנחנו מסופקים בו. מה שכן, תמיד אפשר טיפה לשדרג את מה שיש ומה שבטוח הוא שכרגע נבטיח את עתיד הילדים והמשפחות שלנו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר