ח"כ רם שפע: "מוכנים להורדת מכסי ייבוא, אבל כחלק ממהלך גדול"

לאחר פרסום המכתב עליו חתומים חברי הכנסת מהקואליציה אותו יזם חבר הכנסת שפע, בראיון הבוקר הוא אומר: "אם ליברמן ופורר יחתמו על הצו, נעדר מההצבעות כדי להבהיר שהקואליציה לא יכולה להתנהל באופן חד צדדי", בנוגע לתקוות האופוזיציה הוא מבהיר: "לא נפיל את הממשלה"

אביחי ישראל, חדשות כיפה 03/01/22 09:02 א בשבט התשפב

ח"כ רם שפע: "מוכנים להורדת מכסי ייבוא, אבל כחלק ממהלך גדול"
ח"כ רם שפע, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לאחר פרסום המכתב עליו חתומים מספר חברי כנסת מהואליציה, התייחס חבר הכנסת רם שפע מהעבודה לרפורמת החקלאות של שר האוצר ושר החקלאות. "אם ליברמן ופורר יחתמו על הצו, נעדר מההצבעות כדי להבהיר שהקואליציה לא יכולה להתנהל באופן חד צדדי. לא נפיל את הממשלה. נייצר מצב שהקואליציה תבין שהיא צריכה לעצור את השרים וללכת למשא ומתן אמיתי".

כזכור, בחמישי האחרון שלחו קבוצת חברי הכנסת מהקואליציה מכתב דחוף במטרה לבלום את "הפעולות החד צדדיות" אותן צפוי שר החקלאות לבצע, שעשויות לטענתם לפגוע באופן משמעותי בחקלאות הישראלית ובשלמות הקואליציה. "אנחנו מוכנים להורדת מכסי יבוא כחלק ממהלך גדול שמסתכל על הרבה מרכיבים. למשל על מחיר המים או על סוג התמיכה במגדלי הפירות והירקות", אמר שפע בראיון ברשת ב'.

"מהלך שיחייב אותנו בנקיטת פעילויות חד צדדיות"

המכתב נשלח לראשי המפלגות בעקבות ההפרה הבוטה של ההתחייבות הקואליציונית של שרי האוצר והחקלאות: "מהלך שיחייב אותנו לנקיטת פעולות חד צדדיות גם מצידנו, כחברים וחברות המבינים את חשיבות שלמות הקואליציה, אנו קוראים להתערבותכם המיידית במשבר הקואליציוני החריף המתפתח״.

המכתב

על המכתב המצ"ב חתומים סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, סגן שר הכלכלה יאיר גולן, יו״ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ רם בן ברק, יו"ר ועדה מיוחדת לפניות ציבור, יעל רון בן משה, יו"ר סיעת העבודה, ח"כ רם שפע, ח"כ ענבר בזק, וח"כ נירה שפק.

הסיבה למשבר היא ששר החקלאות עודד פורר ושר האוצר אביגדור ליברמן פרסמו טיוטת צו לשימוע ציבורי שעניינו הפחתות המכסים על פירות וירקות וספגו ביקורת חריפה מהשותפים בקואליציה. שמעלים את השאלה, אם הירקות יביאו למשבר הבא.

הצו המוצע כולל ביטול מיידי של המכס על מספר פירות וירקות ובהם אבוקדו, שום, פטריות אפונה, שעועית, תאנים, אננס ארטישוק ועוד, כדי להוזיל באופן מיידי את סל הצריכה. יתר המכסים על כלל הפירות והירקות הטריים, הקפואים והמשומרים יופחתו באופן הדרגתי על פני 6 פעימות במרחק של 5 שנים וזאת כדי לאפשר לחקלאות הישראלית להסתגל למצב החדש. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר