ההגבלות החדשות נכנסו לתוקפן ההגבלות במערכת החינוך ובקניונים | כל מה שצריך לדעת

מתווה החינוך נכנס לתוקפו: בכיתות ז'-י"ב בישובים הכתומים והאדומים, בהם שיעור המחוסנים נמוך, יתקיימו לימודים מרחוק או בשטח פתוח. ביישובים ירוקים וצהובים ילמדו בכפוף לתכנית הכיתה הירוקה | נכנס לתוקף בקניונים: תו ירוק בחנויות מעל 100 מ"ר

אלעד הומינר, חדשות כיפה 27/12/21 07:20 כג בטבת התשפב

נכנסו לתוקפן ההגבלות במערכת החינוך ובקניונים | כל מה שצריך לדעת
אילוסטרציה, צילום: Miriam Alster/FLASH90

במטרה לבלום את התפשטות תחלואת וריאנט האמיקרון בישראל, חברי קבינט הקורונה אישרו ביום חמישי האחרון את המתווה החדש שיופעל במערכת החינוך.

הבוקר (ב') נכנסו לתוקפן ההגבלות החדשות והן ישפיעו בעיקר על אלפי תלמידי בתי הספר ביישובים הכתומים והאדומים. מתווה "הכיתה הירוקה" החדש, המעודכן לאומיקרון, כבר אושר והוחל על כלל בתי הספר. ועדת החוקה אישרה אמש את תקנות התו הירוק והן יכנסו לתוקף הלילה בחצות.

מפת הרמזור המעודכנת

אדומים: מעלה אדומים. רובע אדום בראשון לציון: קריות.
כתומים: אלעד, באר יעקב, גבעת זאב, כפר יאסיף, מעיליא, סכנין וקדומים. רובעים כתומים בירושלים: ארנונה, בקעה, גבעת חנניה (אבו-תור), מקור חיים, שועפט ותלפיות. רובעים כתומים בפתח תקווה: רובע 7, רובעים כתומים בראשון לציון: רמז-כצנלסון. רובעים כתומים בתל אביב: רובע 3 צפון, רובע 4 ורובע 5.

מתווה החינוך החדש

  • ברשויות כתומות ואדומות לא יתקיימו לימודים פרונטאליים בכיתות ז'-י"ב בהן שיעור המחוסנים קטן מ-70%, אלא בשטח פתוח או בלמידה מקוונת.
  • בכיתות א'-ו' ברשויות אדומות, תחול מדיניות צמצום מגעים תוך מתן עדיפות ללמידה פרונטאלית, אלא אם 70% מהתלמידים בכיתה מחוסנים. 
  • תלמיד ייחשב מחוסן גם אם קיבל רק את מנת החיסון הראשונה, וזאת למשך 30 ימים מקבלת מנת החיסון הראשונה - בתוקף עד ה-09 בינואר 2022.
  • ביישובים ירוקים וצהובים מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה, בכפוף לתכניות "מגן חינוך" ו"כיתה ירוקה". 
  • לפי מתווה "הכיתה הירוקה" החדש, תלמיד מאומת לאומיקרון או שני תלמידים מאומתים לדלתא בכיתה - יגרמו לכך שכל תלמידי הכיתה ייכנסו לשבעה ימי בידוד. ביום הראשון והשביעי יערכו התלמידים בדיקות קורונה.

על פי הסיכום, מתווה החינוך יכנס לתוקפו בבתי הספר היסודיים (א'-ו') החל מעוד שלושה שבועות. עד למועד זה תופעל בבתי הספר היסודיים מדיניות צמצום מגעים.  

(ראש הממשלה בנט על חיסון ילדי ישראל)

הרחבת התו הירוק החל מהלילה בחצות - ההחלטות

בתום דיון ממושך, אישרה כאמור ועדת החוקה בראשות חבר הכנסת גלעד קריב, את תקנות התו הירוק על חנויות מעל 100 מ"ר, למעט חנויות חיוניות. התקנות אושרו לתשעה ימים בלבד (עד לרביעי בינואר 2022), במקום שבועיים, לאחר שהממשלה לא נענתה לדרישתו להחריג ילדים בגילאי 5-3 מהתו הירוק ולאפשר לגילאי 11-5 להציג נייר המעיד על חיסון ראשון כתו ירוק זמני כהבטחת הממשלה.

  • קניונים יפעלו במתכונת של תו סגול, על פי יחס תפוסה של 1:15 (אדם אחד בכל 15 מ"ר).
  • כניסה לחנויות ששטחן עולה על 100 מ"ר תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, הן במתחמים פתוחים והן בקניונים ובמתחמי קניות סגורים. חובת התו הירוק תחול גם על העובדים בחנויות אלו.
  • דוכני המזון בקניונים יתנו שירות ללקוחות בכפוף להצגת תו ירוק, ולא תתאפשר בהם ישיבה אלא איסוף עצמי בלבד.
  • כניסה למסעדות הממוקמות בתוך קניון תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, בהתאם למתכונת הנהוגה כיום במסעדות.

נציין כי התו הירוק בקניונים ובמתחמי המסחר לא יחול על מקומות המספקים שירותים חיוניים, כמפורט להלן: חנות למכירת מוצרי היגיינה (פארם), חנות אופטיקה, חנות למכירת עזרים רפואיים, מרכול, מכולת או סופרמרקט. במקומות אלו תימשך המתכונת הנהוגה כיום (תו סגול ביחס תפוסה של 1:7, כלומר אדם אחד בכל 7 מ"ר).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר