"ברוך הבא לירושלים": ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית נפגשו

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ייק סאליבן. רה"מ בנט: "כיוון שהיחסים בין ישראל וארה"ב חזקים כ"כ, אנו יכולים לדבר בפתיחות ובכנות על האתגרים המשותפים". בנט התייחס לשיחות הגרעין עם איראן בווינה

חדשות כיפה 22/12/21 12:47 יח בטבת התשפב

"ברוך הבא לירושלים": ראש הממשלה והיועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית נפגשו
בנט וסאליבן, צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנט נפגש היום (ד') עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ייק סאליבן, בלשכת רה"מ בירושלים.  השניים דנו במשא ומתן המתקיים בין איראן והמעצמות בוינה, וכן במספר נושאים נוספים המשותפים לשתי המדינות. מוקדם יותר היום, נפגשו היועצים לביטחון לאומי של ישראל וארה"ב, ג’ייק סאליבן וד"ר איל חולתא, לפגישת עבודה.

"ברוך הבא לירושלים, ג'ייק. אני שמח מאוד לארח אותך כאן. ברצוני לומר שהיחסים בין ממשלתי לבין ממשל ביידן, בין ישראל לארה"ב - חזקים מאי פעם. כיוון שהם חזקים כל-כך והידידות בינינו משמעותית כל-כך, אנחנו יכולים לדבר בפתיחות ובכנות על כל האתגרים המשותפים שאנו ניצבים בפניהם. זה בדיוק מה שנעשה", פתח בנט.

"התקופה הזו חשובה מאוד. למה שקורה בוינה יש השלכות עמוקות על היציבות במזרח התיכון ועל ביטחונה של ישראל בשנים הקרובות. לכן, הפגישה הזו מתקיימת בעיתוי נכון", הוסיף בנט.

סאליבן ענה לבנט: "תודה לך ראש הממשלה. אני מביא עמי איחולים אישיים מהנשיא ביידן וד"ר (ג'יל) ביידן שביקשו ממני למסור לך את ברכתם החמה. הם ביקשו ממני להגיע לכאן השבוע, לפני חג המולד, כיוון שאנו מצויים בנקודת זמן קריטית עבור שתי המדינות שלנו ביחס לשורת נושאים ביטחוניים חשובים".

"חשוב שנשב יחד ונפתח אסטרטגיה ונקודת מבט משותפות, ונמצא דרך להתקדם. הנשיא ביקש להעביר לך גם את תודתו האישית והעמוקה על אותו רגע קשה בחודש אוגוסט, כאשר ביקרת בארה"ב ואנו ספגנו מתקפת טרור קשה באפגניסטן. הפגנת אז תמיכה, הן באופן אישי והן בשם מדינתך. הרגע ההוא, כמו הרגע הזה, משקפים עד כמה כשישראל וארה"ב עומדות יחד - אנו חזקים יותר. זו הרוח שעמה הגעתי לכאן היום. תודה לך באופן אישי ותודה לעם בישראל".

בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב, מייק הרצוג, שגריר ארה"ב בישראל, תום ניידס, ובכירים נוספים.


(צפו בפגישה)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר