פרוייקט הסקי הדתי

בנט ושבתאי מגיבים לאירועים באום אל פאחם: "מגבים את השוטרים בשטח"

לאחר האירועים האלימים בעיר אול אל פאחם ודריסת שני חיילי מג"ב, ראש הממשלה והמפכ"ל מגבים את השוטרים שפעלו בשטח. "מחזק את ידיכם על התגובה המהירה והנחושה אל מול הניסיון לפגוע בכם", אמר המפכ"ל ללוחם מג"ב

חדשות כיפה 03/12/21 12:20 כט בכסלו התשפב

בנט, צילום: Yossi Aloni/Flash90
בנט, צילום: Yossi Aloni/Flash90

לאחר שהבוקר (ו') רכב חשוד נסע במהירות לעבר לוחמי מג"ב ופגע בשני לוחמים, ראש ההממשלה והמפכ"ל מגבים את השוטרים. כתוצאה מהפגיעה לוחם אחד נפצע באורח קל עד בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי בהלל יפה, לוחם נוסף נפצע באורח קל וטופל במקום. 

ראש הממשלה נפתלי בנט, קיים התייעצות בעניין האירועים, בהשתתפות השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, ראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל), המזכיר הצבאי לראש הממשלה וגורמים נוספים. ראש הממשלה הדגיש את חשיבות המשילות והשמירה על הסדר הציבורי, בכל הערים והיישובים בישראל.

רה"מ גיבה את פעילות כוחות הביטחון בשטח, והנחה למקד מאמץ באכיפת החוק ע"י עיבוי משמעותי של הכוחות. עוד הנחה רה"מ לקיים שיח עם מנהיגי החברה הערבית במטרה להרגיע את הרוחות. הוא אמר: "אני מגבה את השוטרים בשטח, שפועלים בתנאים לא קלים על מנת להעניק לכולנו ביטחון".

גם המפכ"ל הגיב לאירועים וקיים לפני מספר דקות שיחת ועידה עם מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן ועם הלוחם מג"ב י' שנפצע באירוע הדריסה. המפכ"ל ומפקד מג"ב שמעו ממנו על פרטי האירוע מהזווית שלו ועל פעילות הלוחמים והשוטרים. "אני מגבה אתכם ומחזק את ידיכם על התגובה המהירה והנחושה אל מול הניסיון לפגוע בכם." אמר המפכ"ל ללוחם מג"ב י'.

המפכ"ל מתייחס לאירוע ומוסיף: "האירוע הבוקר לא ירתיע אותנו מלהמשיך ולפעול בנחישות אל מול ארגוני הפשיעה והעבריינים בחברה הערבית. לשוטרים סמכות לפעול עם כל האמצעים שעומדים לרשותם בכדי לסכל ניסיונות לפגוע בהם ובאזרחים. בפעילותם מנעו הבוקר השוטרים והלוחמים עוד אירוע ירי בהמשך לאירועים אמש. אנו מתגברים בכוחות גדולים את גזרת אום אל פחם ונערכם לכל תרחיש".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר