בנט הכריז על הימ"מ כיחידה הלאומית למאבק בטרור

ראש הממשלה הכריז בטקס הסמכת לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת , על הגדרתה כיחידה הלאומית למאבק בטרור. 10 מיליון שקלים יוקצו בשנת 2022 לטובת חיזוק היחידה: "המטרה היא שהימ"מ תהיה היחידה הטובה בעולם ללוחמה בטרור"

ינאי קאפח, חדשות כיפה 01/12/21 18:53 כז בכסלו התשפב

בנט הכריז על הימ"מ כיחידה הלאומית למאבק בטרור
בנט ולוחמי הימ"מ, צילום: לע"מ


ראש הממשלה, נפתלי בנט, הכריז היום (ד'), בטקס הסמכת לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ), על הגדרתה כיחידה הלאומית למאבק בטרור. 

ההחלטה נסמכת על עבודת מטה שהוביל המטה לביטחון לאומי (מל"ל) בשנים האחרונות, אשר המליצה על קידום המהלך. בהתאם, יוקצו 10 מיליון ש"ח מתקציב משרד רה"מ בשנת 2022 לחיזוק היחידה, עיבוי המערך הלוחם, הגדלת כח האדם ושדרוג הכשירות המבצעית, בדגש על אמצעי לחימה ותשתיות האימונים. ההחלטה, שהתקבלה בתיאום עם שר הביטחון, השר לביטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה, תובא לאישור ועדת השרים לביטחון לאומי (הקבינט המדיני-ביטחוני) באחת מישיבותיה הקרובות.

היחידה המשטרתית המיוחדת ללוחמה בטרור הינה יחידה עילית של משטרת ישראל, המאגדת מגוון יכולות ואמצעים ייחודיים ללחימה כנגד טרור ואירועי פשיעה מורכבים, תוך שיתוף פעולה מתמיד עם כלל ארגוני הביטחון והמודיעין בישראל, במטרה לממש את יתרונה היחסי בתחום. נוכח עשייתה המשמעותית של היחידה למען ביטחון ישראל, מומחיותה בטיפול בטרור והובלת שורה ארוכה של פעולות ומבצעים נועזים במשך שנים רבות, החליט ראש הממשלה להגדירה באופן רשמי כיחידה הלאומית של מדינת ישראל למאבק בטרור.

בנט לוחמי הימ"מ

בנט לוחמי הימ"מ צילום: לע"מ

בנט: "הימ"מ תהיה היחידה הטובה בעולם ללוחמה בטרור"

"רבותיי, אני שמח להודיע כאן היום על החלטתי להגדיר את הימ"מ כיחידה הלאומית למאבק בטרור של מדינת ישראל. ההחלטה תובא לקבינט בקרוב. המטרה שלי היא שהימ"מ תהיה היחידה הטובה בעולם ללוחמה בטרור, ואתם האנשים הנכונים למשימה. במשך 47 שנים אתם היחידה". פתח ראש הממשלה בנט בדבריו על היחידה.

"ההכרזה הזאת מבטאת את ההערכה הרבה שרוחשים המדינה ואזרחיה לפועלה רב השנים של הימ"מ. ההכרזה הזאת מגלמת הוקרה עצומה ותודה על חירוף הנפש, על המסירות ועל הדבקות במשימה – המאפיינות את הימ"מ עוד מימיה הראשונים. אני רוצה לומר גם בנימה אישית, אתם מחזיקים ערכים מאוד מיוחדים של ענווה, אין משימה שהיא גבוהה או נמוכה לכם מדי, של מסירות, של יכולת להגיע מאוד רחוק עם אמצעים לא רבים. במסגרת ההחלטה הזו, נגדיל באופן משמעותי את האמצעים.

"ואומנם, כמה סמלית היא העובדה, שהמקום בו אנו מכונסים היום, ביתה של הימ"מ - הבסיס הזה סמוך כל כך לאתר קרב גבורת המכבים באמאוס, לפני למעלה מ-2,100 שנים. אז המכבים, היום הימ"מניקים, וביניהם - קו אחד של הקרבה ותעוזה להגנת הארץ ולתקומתה". אמר ראש הממשלה ביחס לחג החנוכה.

צילום: לע"מ

"מכובדיי, הסדרת מעמדה של הימ"מ כיחידת הלוחמה בטרור הלאומית היא מכפיל כוח חשוב אשר מעצב במידה רבה גם את עתידה של היחידה לשנים קדימה." אמר בנט וציין אירועים שבהם היחידה תפסה מקום משמעותי "היחידה הזו יכולה להתגאות במסורת מפוארת ובמורשת קרב רבת שנים – החל מאוטובוס האימהות בדימונה, דרך פיגוע כביש החוף ועד ללכידת רוצחיו של השר רחבעם זאבי ז"ל. כל יום, כל שבוע, אתם בשטח, אתם פועלים. היום, יכולה היחידה להתגאות בהכרה הלאומית הניתנת לה".

לבסוף בירך בנט את היחידה ומפקדיה: "אני מבקש לברך אתכם, את מפקדי היחידה ולוחמיה, ביום החגיגי והחשוב הזה, ולהודות לכם מעומק הלב, בשם כל אזרחי ישראל - על ימים ולילות של עשייה אמיצה ונחושה למען כולנו. אני רוצה להודות לשר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי, ולמפקד הימ"מ, ניצב-משנה ח', למפקד משמר הגבול, שהיו שותפים למהלך, ויובילו אותו הלכה למעשה. תודה לכולכם, חג חנוכה שמח".

צילום: לע"מ

השר לביטחון פנים, עמר בר-לב: "ההכרזה על הימ"מ כיחידה לאומית הייתה צריכה להיעשות מזמן, ואנחנו פה בשביל לעשות - מוטב מאוחר מאשר אף פעם. הימ"מ עומדת כיום בחוד החנית של העשייה המבצעית של משטרת ישראל, צה"ל והשב"כ, של הביטחון הלאומי של מדינת ישראל, ונדרשת לפעולות המורכבות והחשובות ביותר שיוצאות לפועל. הלוחמים שלה אחראים מידי שנה באופן ישיר להצלת חייהם של עשרות ומאות ישראלים, שעל פי רוב אפילו לא ידעו שעמדו בסכנה. אני מודה לראש הממשלה על ההחלטה החשובה שתסייע לשפר את הביטחון של אזרחי המדינה ועושה צדק רב עם האופי של העשייה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר