ראש הממשלה המליץ לא לטוס לחו"ל - משפחתו תמריא לחופשה

בשל התפרצות הזן החדש של נגיף הקורונה, המליץ ראש הממשלה בנט שלא לטוס לחו"ל. למרות המלצתו וברקע הביקורת לדבר, רעייתו וילדיו ימריאו לחופשה במדינה שאינה אדומה | בנט: "מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הוריאנט

אלעד הומינר, חדשות כיפה 01/12/21 17:10 כז בכסלו התשפב

גילת בנט וראש הממשלה, צילום: אריאל זנדברג
גילת בנט וראש הממשלה, צילום: אריאל זנדברג

רעיית ראש הממשלה, גילת בנט, וילדיו, ימריאו היום (ד') לחופשה בת מספר ימים בחו"ל. החופשה תוכננה מבעוד מועד, אך בוטלה נוכח ההחלטה להגדיר את מדינת היעד באפריקה כמדינה אדומה. לאחר החלטת קבינט הקורונה להשאיר את השמיים פתוחים לתנועת ישראלים, שונה יעד החופשה, בהתאם להנחיות המעודכנות. "משפחת בנט תפעל כמובן על פי כל ההנחיות והכללים החלים על אזרחי ישראל", נמסר מלשכתו של בנט.

בפוסט שהעלה ראש הממשלה נפתלי בנט בדף הפייסבוק שלו, השיב לביקורת הציבורית לה זכתה החופשה. "משפחת בנט כפופה בדיוק לאותם כללים שחלים על כלל אזרחי ישראל. אני מבין את הביקורת, אבל מאז יום שישי למדנו יותר על הוריאנט ובאילו מדינות הוא מפושט, וקבינט הקורונה קיבל החלטות לאילו מדינות מותר לנסוע ובאילו תנאים".

עוד הוא כתב: "משפחתי (בלעדיי, אני נשאר איתכם...) הייתה אמורה לנסוע לנופש במהלך חופשת חנוכה במדינה שהתבררה כאדומה. הנופש בוטל מיד, ולאחר שהתבררו הכללים החדשים, הם הזמינו נופש למדינה שמותר לצאת אליה. כולם יוצאים על פי כל ההגבלות וכמובן ישהו בבידוד כנדרש. אזרחי ישראל חשובים לי בדיוק כמו ילדיי".

לסיכום כתב בנט, כי אם היה חושב שהמצב מצריך סגירה הרמטית של השמיים - הממשלה היתה עשה זאת. "מצב התחלואה המשופר של ישראל, היכולות שלנו בריצוף והתגובה המהירה בבדיקות ה PCR+ - כל אלה מאפשרים לנו, בשלב הזה, להמשיך את החיים במינימום הפרעה, ולהתנהל מתוך איזונים נכונים על המגבלות, שכוללות בידוד ובדיקה נוספת בחזרה.

"אני לא ממליץ כרגע לטוס לחו"ל"

ביום שישי האחרון, בעקבות התפרצות זן חדש של נגיף הקורונה, אומיקרוןכינס ראש הממשלה מסיבת עיתונאים שבמהלכה קרא לישראלים שלא לטוס לחו"ל בתקופה הזו, בה ידוע מעט מאוד על הווריאנט החדש.  "אם מישהו שואל אותי, אני לא ממליץ כרגע לטוס לחו"ל, בשל רמת אי ודאות כזאת", אמר במענה לשאלת אחד העיתונאים. "סגר לא על הפרק", אמר בנט בהחלטיות.

בפתח ישיבת הממשלה השבועית שהתקיימה ביום ראשון האחרון, אמר בנט: "המשימה שלנו כממשלה היא לאפשר חיים שגרתיים ככל האפשר. לשם כך, אנחנו מבצעים הערכת מצב בכל יום מחדש, מעריכים בכל יום את גודל וסוג האיום, ומתאימים לכך את הצעדים וההגבלות. עכשיו צריך להדק בגבולות, כדי לשמור על מדינת ישראל פתוחה מבפנים. אני מבין שאולי צריך לשנות את יעד החופשה ולהיכנס לבידוד כשחוזרים, זה קורה גם אצלי במשפחה".

"ההגבלות על גבולות המדינה הן לא צעד קל, אבל זה צעד זמני והכרחי. ישנם ענפים שנפגעים, כמו התיירות והתעופה, ואנחנו נותנים על כך את הדעת. הכי חשוב - כשאנחנו עומדים בפני איום צריך כמה שכבות הגנה. לנו יש חיסונים. אני מבקש מכולם: לכו להתחסן, זה שומר עליכם".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר