פרוייקט הסקי הדתי

"צעדים דרסטיים": בנט מסביר מדוע הממשלה משתמשת באיכוני השב"כ

ראש הממשלה בנט שוחח עם עם קנצלר אוסטריה ועם ראש ממשלת צ'כיה אודות ההתמודדות עם נגיף הקורונה והזן החדש אומיקרון. בנט התייחס גם לאיכוני השב"כ השנויים במחלוקות, והסביר את השימוש בהם: "מאוד מוקדם ויש הרבה אי בהירות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 30/11/21 17:08 כו בכסלו התשפב

בנט בשיחה הווירטואלית, צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ
בנט בשיחה הווירטואלית, צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט, קיים היום (ג') מפגש וירטואלי עם קנצלר אוסטריה אלכסנדר שלנברג, ועם ראש ממשלת צ׳כיה אנדריי באביש, בעניין הטיפול בנגיף הקורונה והזן החדש שמטריד את מדינות העולם, "אומיקרון".

המפגש התקיים ביוזמת קנצלר אוסטריה, במטרה לשמוע את התובנות של ממשלת ישראל מההתמודדות עם נגיף הקורונה, בדגש על הגל הרביעי והיותה של מדינת ישראל חלוצה עולמית במאמץ החיסונים.

בנט אמר במפגש: "למה כל כך חשוב להתמקד במאמץ החיסון השלישי? ראשית, יש לבוסטר השפעה מהירה מאוד. בתוך חמישה-שישה ימים אחרי החיסון השלישי רואים שינוי מהיר, גם בהגנה מפני הידבקות וגם מפני מחלה קשה. שנית, אנשים שלא התחסנו בשלב הזה, שנתיים אחרי תחילת המגפה, קשה לשכנע אותם להתחסן. הרבה יותר קל לשכנע את מי שכבר התחסן פעמיים, לעשות זאת בפעם השלישית". 

יתרה מכך אמר בנט, "אם אנשים לא לוקחים את החיסון השלישי, אנחנו נראה הדבקה עוקפת חיסון של אנשים שחוסנו פעמיים, ואז הם אומרים לעצמם שהחיסון לא עובד ומאבדים בזה אמון. אבל זו טעות, כי צריך 3 חיסונים כדי שהם יהיו אפקטיביים".

לכן אמר ראש הממשלה, הנקודה העיקרית היא ללכת על החיסון השלישי כמה שיותר מהר. "אנשים שחוסנו פעמיים, הם מוגנים בצורה טובה, לא מושלמת, מפני תחלואה קשה, אבל הם עדיין יכולים להדביק אחרים".

בנט התייחס גם לנקודה שנויה במחלוקת בקרב שרי הממשלה, האיכונים הסלולריים שמתבצעים על ידי שירות הביטחון הכללי: "אנחנו מנסים למנוע עד כמה שאפשר את כניסת ה"אומיקרון" לישראל. לכן, באופן מיידי, כשאנחנו עדיין לא בטוחים לגבי הווריאנט וכשהמספרים עדיין מאוד נמוכים, סגרנו את הגבולות שלנו לחלוטין לזרים, בשלב זה. אני מניח שאם הווריאנט ייכנס לישראל במספרים גבוהים, זה כבר לא יהיה משנה".

"אנחנו משתמשים בניטור סלולרי של שירות הביטחון שלנו, השב"כ, מכיוון שזה מאוד מוקדם ויש הרבה אי בהירות אז אנחנו משתמשים בצעדים הדרסטיים האלה. אבל, החוכמה שלנו כמנהיגים היא שברגע שנדע יותר, כשיהיה עוד מידע, נוכל בהדרגה להרגיע את זה", הסביר.

ראש הממשלה סיכם את דבריו ואמר: "זו שיחה חשובה מאוד, יש הרבה דברים שאנחנו יכולים ללמוד אחד מהשני. שיתוף הידע והתובנות בין מנהיגים שונים הוא יעיל מאוד. נגיף הקורונה, ובמיוחד הזן החדש, מהווים איום על כל אחת מהמדינות שלנו ועל העולם כולו. כשעובדים יחד בנושא, אנחנו הופכים לאפקטיביים הרבה יותר. יחד אנחנו יכולים להגן על המדינות שלנו, על אנשינו ועל הכלכלה שלנו".
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר