בנט: "המדענים שלנו עוקבים בדריכות אחרי כל וריאנט שצץ בעולם"

ראש הממשלה מתייחס להמשך המלחמה בנגיף הקורונה, שמכה באוכלוסיית העולם גם בימים אלה: "מהניסיון שלנו אנחנו נתרום גם למדינות אחרות" | על חיסוני הילדים הוא אומר: "אין שום סיבה להשאיר את הילדים שלנו חסרי הגנה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/11/21 15:59 ז בכסלו התשפב

בנט מתייחס לראשונה לחיסוני ילדים, צילום: חיים צח, לע"מ
בנט מתייחס לראשונה לחיסוני ילדים, צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (ה') לראשונה לחיסון הילדים בישראל. בהערכת המצב של התרגיל הלאומי "אומגה" המתקיים משעות הבוקר במרכז הניהול הלאומי (מנ"ל), אמר בנט כי אין סיבה להשאיר את הילדים שלנו חסרי הגנה וכי אין שום סיבה שילד יידבק וידביק אחרים. "אני קורא להורים - חסנו את ילדיכם, שמרו עליהם, תנו להם את אותה שכבת הגנה שיש לכם"

על התרגיל, שמדמה מלחמה לזן של וריאנט חדש שעוד לא קיים, אמר בנט כי "מדובר באירוע חסר תקדים, לא רק ברמה ישראלית אלא ברמה עולמית". עוד הוא הוסיף: "הוצאנו את ישראל מגל הדלתא, בלי יום אחד של סגר. זה הישג חשוב כשלעצמו והוא גם חשוב כי הוא מלמד שאפשר אחרת. הוכחנו שבניהול נכון, אפשר לנצח את המגפה". 

"העולם נמצא במציאות פנדמית, הקורונה לא נעלמה עדיין. אירופה, למשל, בתחלואת שיא ברגעים אלה. והדבר המאיים ביותר הוא אפילו לא המצב הקיים, אלא מה שאנחנו עדיין לא יודעים. כפי שזן הדלתא התפרץ פתאום באלימות, יכולים להגיע זנים אחרים, קטלניים יותר, מדבקים יותר ועוקפי חיסון". 

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי מדינת ישראל חייבת להיערך לכל תרחיש. "אפשר לחכות לראות מה יהיה ולקוות לטוב, אבל הדבר הנכון הוא להיערך לכל תרחיש. לבדוק שכל משרדי הממשלה מוכנים, שבתי החולים ידעו להתמודד גם עם תרחישי קיצון, שהמדענים שלנו עוקבים בדריכות אחרי כל וריאנט שצץ בעולם, עוד כשהוא קטן. מהניסיון שלנו אנחנו נתרום גם למדינות אחרות. אנחנו כבר עושים זאת, ונמשיך להיות מרכז עולמי של ידע ותובנות, שמציל חיים בכל העולם". 

כאמור, בנט התייחס לחיסוני הילדים שקיבלו אמש את אישור הצוות הטיפול במגפות: "הכלי החשוב ביותר שעומד לרשותנו כיום מול הנגיף הוא כמובן החיסונים. המטרה שלנו היא שרוב האוכלוסייה תהיה מוגנת. עכשיו, כשה-FDA אישר, וגם הצט"מ בישראל אישר ואין ספק בנוגע לבטיחות, אין שום סיבה להשאיר את הילדים שלנו חסרי הגנה. אין שום סיבה שילד יידבק וידביק אחרים, ובמקרים מסוימים יתמודד עם תוצאות של תופעות לוואי לטווח ארוך (Long-COVID), שורה של תופעות לא פשוטות בכלל, כשכל החיים עוד לפניו. לכן אני קורא להורים - חסנו את ילדיכם, שמרו עליהם, תנו לילדיכם את אותה שכבת הגנה שיש לכם". 

התרגיל מנוהל ע"י הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, תא"ל (במיל') משה אדרי, ומשתתפים בו מנכ"לי משרדי הממשלה ונציגי הגופים המקצועיים, ממונה הקורונה, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, יו"ר ועדת החוקה, נציגי המטה לביטחון לאומי (מל"ל) ונציגי צה"ל, פיקוד העורף ועוד.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר