פרשת הרצח והחטיפה: המשטרה עורכת חיפושים ביער באזור ירושלים

לאחר שאתמול התמוטט במהלך דיון בבית המשפט, אמר אליעזר ברלנד לאחיו של הנער הנער ניסים שטרית, "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש". המשטרה האריכה את מעצרו בתשעה ימים וקבעה: יודעים מי רצח את הנער ומתי

שמחה ברנס, חדשות כיפה 03/11/21 12:46 כח בחשון התשפב

פרשת הרצח והחטיפה: המשטרה עורכת חיפושים ביער באזור ירושלים
ברלנד בבית המשפט, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

התפתחות בפרשת הרצח וההיעלמות בירושלים לפני 30 שנה: המשטרה חוקרת בימים האחרונים אחרי אפשרות כי שרידי גופתו של הנער הנעדר ניסית שטרית נמצאים ביער באזור ירושלים, זאת לאחר שמנהיג קהילת שובו בנים, אליעזר ברלנד, נעצר בחשד למעורבותו בפרשה, לאחר שנכלא כדי לרצות חמישה חודשי מאסר נוספים בתיק בו הורשע בעבירות עושק ומרמה. בנוסף, המשטרה מעדכנת כי אכן ידוע מתי נרצח הנער ומי עשה זאת. 

על פי דיווח של כאן חדשות, במהלך חקירתו של ברלנד, התקיימה פגישה בינו לבין מאיר שטרית, אחיו של הנער הנעדר. בפגישה אמר ברלנד לשטרית: "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש, מצטער שלא אמרתי לך את זה לפני 35 שנה". 

אתמול, (ג'), במהלך דיון בבית המשפט, אליו הובא כדי להאריך את מעצרו, התמוטט ברלנד בן ה-83 ומיד לאחר מכן כלי תקשורת הוצאו מהאולם. מעצרו הוארך בתשעה ימים. מאיר שטרית שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM ואמר: "ברלנד ביקש לפגוש אותי, המשטרה עשתה כל מה שעל ידה כדי להביא אותי כמה שיותר מהר לפני שהוא יתחרט". 

עוד הוסיף, "זו ההזדמנות האחרונה לגמור את הפרשה ולצאת עם תוצאות הכי טובות שיכולות להיות, לדעת שניסים נרצח ומתי, לא איך כי זה לא מעניין, ולמצוא איפה הוא נקבר, את הדי אן איי ולעשות לו קבר. אז אני נרגע, מבחינתי אני יכול בוא להורים שלי לקבר שלהם ולומר להם שעשיתי את משימת חיי".  

"ביתרו את גופתו, וטמנו את חלקיה ביער אשתאול"

העצורים חשודים בהיעדרות הנער בן ה-17 ניסים שיטרית ורצח אבי אדרי בשנת 1990.  שיטרית התגורר בירושלים בשכונת סנהדריה, וטרם היעלמותו נחטף מישיבתו באשדוד, והוכה נמרצות בידי משמרת הצניעות שאיימו עליו כי מוטב לו שלא יצא עם בנות שחשוד כי הכיר באזור מגוריו בירושלים. לאחר חצי שנה ברחוב "מעגלי הרים לוין" בשכונתו בסנהדריה הכיר ניסים יחד עם חבריו את מייק, שהיה מתעסק עם סמים, ובעברו עבד במספנה באילת.

לאחר הכרותם ניסים התרועע עם מייק כשבוע, ובתאריך 23 בינואר 1986 נעלמו עקבותיו לאחר שניפגש עמו במרכז העיר ירושלים, ונסע איתו ברכבו. שיטרית מוגדר נעדר עד היום ללא קצה חוט בפרשה. חלק מהחוקרים מקשרים בין שני המקרים המתוארים בשחזור, ומשערים שמייק היה שליח של משמרת הצניעות, וכנראה הוחלט לפגוע בניסים עד כדי פגיעה בחייו והעלמת גופתו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר