החל מיגון מחדש בכלא גלבוע

הפרויקט למיגון כלא 'גלבוע' יוצא לדרך: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון ושירות בתי הסוהר החלו בפרויקט מיגון כלא גלבוע, בעקבות אירוע בריחת האסירים הביטחוניים בחודש שעבר

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 31/10/21 10:19 כה בחשון התשפב

החל מיגון מחדש בכלא גלבוע
כלא גלבוע, צילום: פלאש 90

שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון סיכמו בימים האחרונים על פרויקט משותף למיגון מיידי של כלא גלבוע בהיקף של כ-8 מיליון ש"ח. מיד לאחר אירוע הבריחה הקים שירות בתי-הסוהר צוות מומחים המורכב ממהנדסי אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון ומומחים מיחידות מיוחדות של צה"ל שהחלו באיתור נקודות תורפה במבנה ובתשתיות המתקן.

על בסיס הממצאים הוחלט לצאת למבצע חיזוק ועיבוי תשתיות הכלא המבוסס על המלצות והניסיון הרב שהצטבר בתחום הבינוי והתת קרקע בצבא. בהודעה משותפת למשרד הביטחון ושירות בתי הסוהר נכתב כי הפרויקט יכלול את ביטון התאים ושיפור מיגונם על מנת למנוע בריחה בעתיד.

בימים הקרובים יושלם הליך המיפוי ההנדסי בכלא ולאחריהן יחל אגף ההנדסה והבינוי בעבודות המיגון. מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה, המשלב את ניסיון גורמי המקצוע מהארגונים השונים לשם הגברת אבטחת המתקן והבאתו לסטנדרטים הנדרשים בשירות בתי-הסוהר למניעת בריחות או פגיעות מבניות אחרות בעתיד.

בריחת ששת האסירים חשפה שורה ארוכה של כשלים בכלא גלבוע ובשירות בתי הסוהר פועלים למנוע מקרים דומים בעתיד. תחקיר שפורם לאחרונה חשף חלק מהכשלים בדרך לבריחה החריגה. מתמלול החקירות של זכרייה זביידי, עולה כי הוא לא לקח חלק בתכנון, אלא הצטרף בשלב מאוחר יותר. במענה לשאלת החוקר כיצד ידע על הבריחה, השיב מפקד גדודי חללי אל אקצא של פת"ח בג'נין לשעבר כי "לפני כחודש כמאמג'י (אסיר נוסף שנמלט) הגיע לביקור באגף שלי. אמר לי: 'יש בריחה'. לא אמר איפה בדיוק, ולא עם מי. הוא אמר: 'תבקש לעבור לאגף 2 הכי מהר שאפשר". עוד הוסיף, "מי שבכלא ויכול לצאת, לא יסכים? כל אחד יסכים. הציפור, אתה שם אותה בכלוב באמצע הבית, נותן אוכל ומים, אבל אם תפתח את הדלת – היא תעוף. אם אתה כסוהר תפתח לי את הדלת – לא אשב במקום". 


(בריחת האסירים מכלא גלבוע).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר