תיעוד המחבלים הסתתרו במסגד ואז התפצלו | פרטים חדשים על הבריחה מכלא גלבוע

ששת האסירים הביטחוניים הגיעו למסגד בכפר נאעורה לאחר הבריחה, שם המתינו ואז התפצלו לזוגות. הבוקר הוגש כתב אישום נגד החבורה, כאשר אין סעיפים של עבירות ביטחוניות

שמחה ברנס, חדשות כיפה 03/10/21 21:21 כז בתשרי התשפב

המחבלים הסתתרו במסגד ואז התפצלו | פרטים חדשים על הבריחה מכלא גלבוע
צילום: דוברות המשטרה

כמעט חודש חלף מאז הבריחה של ששת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע בערב ראש השנה, מה שהביא לתחילתו של מרדף ארוך אשר בסופו נלכדו כל המחבלים בשנית והועברו לידי כוחות הביטחון, כאשר השניים האחרונים נתפסו בג'נין, במסגרת פעילות משותפת של שב"כ, הימ"מ וצה"ל. האסירים שנמלטו הם זכריה זביידי, מחמוד עראדה, מוחמד עראדה ויעקב קאדרי,  איהם כמאמגי ומנאדל איניפיעאת

הערב (א'), לאחר שמוקדם יותר היום הוגש כתב אישום נגד המחבלים, התפרסמו תיעודיים ראשוניים של רגעי ההימלטות. מסרטוני מצלמות האבטחה שהגיעו לידי ynet, נראים המחבלים מגיעים למסגד בכפר נאעורה, כאשר הם נושאים תיקים ומתכוננים להעביר במקום את השעות הראשונות שלאחר הבריחה. במסגד שהתה כל החבורה, עד שהחליטו להתפצל לזוגות. 

כאמור, כתב האישום הוגש הבוקר (א') לבית המשפט השלום בנצרת. בכתב האישום אין סעיפים של עבירות טרור, כפי שטענה המשטרה בשלב הארכות המעצר. העבירה בה נאשמים המחבלים היא עבירת בריחה ממשמורת, שהעונש המרבי על עבירה מסוג זה הוא שבע שנות מאסר. במקביל, הוגשו כתבי אישום נגד חמשת האסירים שנאשמו בסיוע לבריחה.

לפני כשבועיים סיפרו שניים מהאסירים שנמלטו, בני הדודים מוחמד ומחמוד עארדה, כי החפירות בכלא נמשכו תשעה חודשים. "התחלנו את החפירות בדצמבר 2020 והן נמשכו עד החודש. היה לנו בזמן הבריחה רדיו קטן ממנו עקבנו אחרי מה שקורה בחוץ". הדברים הועברו באמצעות עורכי דינם, חאלד מחאג'נה ורסלאן מחאג'נה. 

הבריחה מכלא גלבוע

הבריחה מכלא גלבוע צילום: פלאש 90

את החפירות הובילו נפיעאת ומחמוד עראדה, בהשתתפות אסירים אחרים. המחבלים נענזרו בחפירה בין השאר בברזלים, בצלחות, בכלים שחידדו ובמגשי אלומיניום. את החול שהוציאו פיזרו בפתחי ביוב וניקוז ברחבי הכלא, בפחים ובמקומות אחרים. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר