חשיפה בזכות התערבות הימין: הקמפיין נגד המתנחלים יימשך

השילוט של שוברים שתיקה הוסר בזכות פעילות משותפת של כמה ארגוני ימין, אך בתמורה להסרה המוקדמת קיבל הארגון את כל כספו בחזרה והקמפיין נגד "אלימות המתנחלים" יימשך | אריה קינג: "בכל מדינה מתוקנת אנשי הארגון הזה היו מושלכים לכלא"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 27/07/21 09:57 יח באב התשפא

הפרסום של שוברים שתיקה ירד, הכסף הוחזר, צילום: שוברים שתיקה
הפרסום של שוברים שתיקה ירד, הכסף הוחזר, צילום: שוברים שתיקה

ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה, השיק ביום רביעי שבוע שעבר קמפיין חדש, שבמרכזו עומדת קריאה לשר הביטחון בני גנץ והשר לביטחון הפנים עמר בר-לב, לקחת אחריות על מה שהם מכנים, אלימות המתנחלים. בכניסה לירושלים הוצב שילוט ענק על בניין רשות המיסים, עליו נכתב: "אלימות מתנחלים לא במשמרת שלכם".

השילוט של שוברים שתיקה הוסר יום אחד לפני שהקמפיין היה אמור להסתיים, בזכות מספר ארגוני ימין וסגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג. לכאורה בשורה משמחת, אך הבוקר (ג') אנחנו חושפים כי השלטים אמנם הוסרו בזכות ארגוני הימין, אך בתמורה לכך התשלום עבור הפרסום על הבניין הוחזר במלואו לארגון השמאל השמאל הקיצוני והקמפיין יימשך.

בשוברים שתיקה סירבו תחילה להוריד את השלט על אף בקשת רשות המיסים ונעזרו בחוות דעת משפטית. בעקבות הלחצים שהופעלו עליהם הגיעו חברי הארגון להסדר כזה: לקמפיין החוצות נשאר עוד יום אחד, אך השילוט הענק יוסר בכל זאת ובתמורה לכך הארגון יקבל את הכסף בחזרה מחברת הפרסום. עם הכסף הם מתכוונים להמשיך את הקמפיין מספר שבועות נוספים, על אף שהיה אמור להסתיים היום.

"אנחנו מודים לסגן ראש עיריית ירושלים, לצל ולשאר פעילי הימין שבעקבות תלונותיהם לא רק שהשלט שלנו עמד בי-ם רוב ימי הקמפיין אלא שבזכותם נמשיך להפיץ את המסר החשוב במקומות אחרים בעיר", אמרו בארגון השמאל. "קשר השתיקה שעוטף את סוגיית אלימות המתנחלים הוא בדיוק מה שאנחנו פועלים לחשוף ונמשיך לעשות זאת עד שהכיבוש יגמר".

הפרסום של הצל בנושא

הפרסום של הצל בנושא. צילום: ללא

"שוברים שתיקה הינו ארגון אנטי ציוני, שנתמך בכספי גדולי אויבי העם היהודי ומדינת ישראל", אמר אריה קינג בתגובה לפרסום. "בכל מדינה מתוקנת אנשי ארגון השמאל הזה היו מושלכים לכלא מזמן, לצערי הם עדיין מסתובבים חופשי ופוגעים בחיילי צה"ל. כקצין במילואים, כמי שמכשיר את דור הלוחמים והמפקדים של צה"ל בימינו, אעשה הכל להגן עליהם מפני האויב מבית ומבחוץ".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "מצער שחברת הפרסום נכנעה לשמאל הקיצוני והחזירה לו את הכסף במקום לתבוע אותו על פגיעה במוניטין של החברה". מנגד אמר גליק: "אני מברך על החלטת רשות המיסים. מדובר בשלט פוגעני שפוגע ברגשות רוב מוחץ של תושבי העיר. שלט שגורם לשנאת חינם והסתה  בניין של גוף ציבורי לא אמור לתת במה לתעמולת שנאה של ארגון קיצוני. אין ספק ששלט דומה על אלימות ערבית מעולם לא היה אפילו נתלה".

נזכיר כי שילוט הענק הוצב במהלך שלישי בלילה בשבוע שעבר, על אותו בניין בירושלים ממנו הוסר לפני כחודשיים פרסום נגד הקמת ממשלה עם רע"מ, בטענה ל"פגיעה ברגשות הציבור". 

השילוט שהוסר לפני כחודשיים

השילוט שהוסר לפני כחודשיים. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר