פרופ' נחמן אש ימונה למנכ"ל משרד הבריאות

שר הבריאות ניצן הורוביץ החליט למנות את פרויקטור הקורונה לתפקיד במקום המנכ"ל היוצא פרופ' חזי לוי: "מנהל מנוסה שלפני הכל רואה לנגד עיניו בני אדם". המינוי יובא לאישור הממשלה

חדשות כיפה 28/06/21 10:15 יח בתמוז התשפא

פרופ' נחמן אש ימונה למנכ"ל משרד הבריאות
אש ולוי. זה שנכנס וזה שיוצא, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע הבוקר (ב') כי בכוונתו למנות את פרופ' נחמן אש, המשמש כיום כפרויקטור הקורונה, לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות במקומו של פרופ' חזי לוי שהודיע אתמול על התפטרותו בתקופה הקרובה.

פרופ׳ אש הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מומחה לרפואה פנימית ובוגר תואר שני במחשוב רפואי במסגרת תוכנית משולבת של אוניברסיטאות הארוורד ו-MIT. הוא מכהן כפרופסור חבר במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת אריאל.

אש שימש בעבר קצין הרפואה הראשי בצה"ל, ולאחר שחרורו מילא שורה של תפקידי ניהול בכירים במערכת הבריאות, בהם סמנכ"ל בכיר למידע ומחשוב במשרד הבריאות וראש חטיבת הבריאות של קופת החולים מכבי. מאז חודש נובמבר עומד פרופ' אש בראש "מגן ישראל", התכנית הלאומית למאבק בנגיף הקורונה. 

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "פרופ' נחמן אש מגיע לתפקיד החשוב של מנכ״ל משרד הבריאות עם ניסיון מקצועי וניהולי עשיר. וחשוב מכל, פרופ׳ אש רואה לנגד עיניו בני אדם, ושיקוליו ניחנים תמיד ברגישות חברתית גבוהה. אין לי ספק שפרופ׳ אש יוביל את משרד הבריאות בתבונה ובנחישות המאפיינים אותו. ניאבק בנגיף הקורונה בצורה מקצועית, עניינית ושקופה, ובמקביל נחזק את מערכת הבריאות הציבורית, נצמצם את הפערים בבריאות, ונציב את האדם במרכז. שנינו מאמינים כי ייעודו של משרד הבריאות הוא לשמש כספינת הדגל של השיוויון וזכויות האדם בישראל, וברוח זו ננהיג את המערכת.

"אני רוצה להודות מקרב לב לפרופ' חזי לוי", אמר הורוביץ למנכ"ל היוצא: "שנרתם לשמש כמנכ"ל משרד הבריאות באחת התקופות המאתגרות שידעה מערכת הבריאות בישראל. חזי שירת את המדינה במסירות, באנושיות ובמקצועיות יוצאי דופן, ואני בטוח שהוא יוסיף לתרום מכישוריו למערכת הבריאות הציבורית".

פרופ' נחמן אש אמר לאחר המינוי כי, "אני מודה לשר הבריאות הורוביץ על האמון ומרגיש זכות גדולה להוביל את מערכת הבריאות המצוינת של מדינת ישראל. עומד בפני משרד הבריאות אתגר עצום בהתמודדות עם תחלואת הקורונה לצד חיזוק מערכת הבריאות בכל תחומי אחריותה. אני מודה לפרופ' חזי לוי על הובלת המערכת בתקופה מורכבת זו ובמיוחד על תרומתו האישית במבצע החיסונים המוצלח בעולם. ומעבר לכך, מודה לו על העבודה המשותפת, החברות והתמיכה לכל אורך הדרך".

ביממה האחרונה התגלו בארץ 145 מאומתים חדשים, מתוך 40,123 בדיקות שנערכו לגילוי קורונה. בבתי החולים מאושפזים 22 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-16 מונשמים. מאז פרוץ המגיפה נפטרו במצטבר בישראל  6,429. מספר המתחסנים במנה ראשונה עומד על 5,551,746 ואילו מספר  המחוסנים פעמיים עומד על 5,159,526 בני אדם. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר