המאבק בווריאנט ההודי: חוזרים מ-7 מדינות יחוייבו בבידוד

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי חתם על צו שיחייב את החוזרים מאוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה - להיכנס לשבועיים בידוד, כולל מחוסנים ומחלימים. המהלך נועד להילחם בהתפשטות הווריאנט ההודי ששכיח במדינות אלה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 29/04/21 17:37 יז באייר התשפא

המאבק בווריאנט ההודי: חוזרים מ-7 מדינות יחוייבו בבידוד
צילום: משה שי, פלאש 90

בניסיון למנוע את התפשטות הווריאנט ההודי בישראל, חתם היום (ה') מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, על צו שמורה כי כל מי שחוזר מהמדינות אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה, ייכנס לבידוד של עד שבועיים, 

הצו מציין כי כל החוזרים ממדינות אלו, כולל מחוסנים ומחלימים, יהיו חייבים בבידוד למשך 14 ימים או 10 ימים בביצוע שתי בדיקות קורונה שליליות. התיקון לצו יכנס לתוקף ביום שני הקרוב, וטעון אישור של הוועדה המסדרת של הכנסת שתקבע באיזו ועדה ידון ויאושר.

בדברי ההסבר להוראה, טען מנכ"ל משרד הבריאות כי "סכנה של ייבוא תחלואה מחו"ל לישראל בכלל, ובפרט וריאנטים מסוכנים של הנגיף, קיימת לגבי מחוסנים ומחלימים, גם אם במידה פחותה. ואכן תוצאות בדיקות ה-PCR מעידות על הדבקות, כולל בווריאנטים, באוכלוסיית המחוסנים והמחלימים, אם כי בשכיחות נמוכה משמעותית מזו של הלא מחוסנים".

צו מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ

צו מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לויצילום: משרד הבריאות

"בהתאם לתובנות באשר למדינות שהסיכון לייבוא תחלואה מהן גבוה במיוחד", אמר פרופ' חזי לוי, "וכי קיימת תחלואה גם בקרב חוזרים מחו"ל מחוסנים ומחלימים, ובכדי לצמצם את הסיכון הנשקף לישראל מייבוא תחלואה ובפרט וריאנטים מסוכנים שהחיסון עלול להיות פחות יעיל נגדם, מוצע לתקן את הצו", אמר המנכ"ל אך הבהיר כי מי שנמצא רק בשדה התעופה של מדינה כאמור, ולא יותר מ-12 שעות, לא ייחשב כמי ששהה בה, ולא יחויב בבידוד.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר