סגור

בעקבות החשדות החמורים נגדו: משי זהב ניסה להתאבד בתלייה

יו"ר זק"א לשעבר, החשוד בעבירות מין חמורות ובשנים של תקיפות מיניות, תלה עצמו בביתו שבגבעת זאב. מצבו מוגדר אנוש אך הוא מראה סימני התייצבות |חוקרי המשטרה מצאו בביתו מכתב התאבדות

חדשות כיפה
י באייר התשפא
,
22 באפריל, 2021 9:42
יהודה משי זהב

יהודה משי זהבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הבוקר (ה') נודע כי יהודה משי זהב, יו"ר זק"א לשעבר, ניסה לשים קץ לחייו באמצעות תלייה, בביתו בגבעת זאב בירושלים. במקום נעשו פעולות החייאה כדי להצילו אך מצבו מוגדר אנוש והוא פונה לבית החולים שערי צדק. חוקרי המשטרה מצאו בביתו של משי זהב מכתב התאבדות. 

פרופ' עופר מרין, מנהל ביה"ח שערי צדק, עדכן כי מצבו של משי זהב עדיין מוגדר אנוש אך הצליחו להחזיר לו סימני חיים. לדבריו, ביממה הקרובה נוכל לדעת אם מצבו מתייצב "ואז תישאל השאלה המרכזית אם נגרם נזק ובאיזו מידה". 

לפני חודש וחצי פורסם תחקיר מטלטל ב'הארץ' לפיו משי זהב תקף מינית נשים, ילדים וילדות. בתחקיר פורסמו שש עדויות של אנשים שלטענתם משי זהב תקף אותם מינית לאורך שנים. משי זהב הגיב לטענות כי "פרסום הכתבה הוא ניסיון 'לחסל חשבון' עמי, ולצערי גם לחסל אותי".

 

 

התחקיר שעורר סערה התפרסם זמן קצר לאחר שנודע כי משי זהב מיועד לזכות בפרס ישראל על מפעל חיים. בעקבות חשיפת התחקיר, משי זהב הפך בן לילה מאדם אהוב בישראל לשנוא ביותר. עם פרסום החשדות נגדו והצטברות התלונות שהוגשו נגדו במשטרה, משי זהב ויתר על קבלת פרס ישראל ופרש מתפקיד יו"ר זק"א.

אחת מהעדויות שנחשפו מגוללת את סיפורה של צ', בחורה צעירה מבית חרדי עם מצוקה כלכלית. משי זהב התגייס לסייע לה כלכלית, ולאחר התכתבויות ביניהם הם נפגשים ושם לטענתה הוא "הפשיט את הבגדים שלי בכוח" ולאחר מכן איים "אם תדברי, ג'יפ של זק"א ידרוס אותך". היא פנתה למשטרה לאחר שנתיים וסיפרה את גירסתה, אך התיק נסגר מחוסר ראיות והאירוע לא פורסם מעולם.

 

 

בראיון לחדשות כיפה אמר יעקב סלע, דובר ארגון "מגן", הנלחם בפגיעות מיניות בחברה החרדית והדתית ומלווה חלק מהמתלוננים נגד משי זהב, כי הדבר היה ידוע: "לפני כמה שנים הגיעו אלינו תלונות על התנהגות לא נאותה ופלילית לכאורה מצידו של יהודה משי זהב, אבל אז הנפגעים לא הסכימו להיחשף, לא הסכימו להתראיין ולא הסכימו להתלונן במשטרה. דבר שמאד הקשה עלינו את היכולת לטפל בסיפור".

 

 

ארגון "מגן" התעקש על הדרישה לבטל את מתן הפרס: "הרבה פעמים כשאנשים שאולים אותנו: למה דווקא עכשיו? סיפורים של עשרים שנה. הכתבים עבדו על הכתבה קרוב לשנה. העיתוי נקבע על ידי המרואיינים, קרי הנפגעים, מתי הם מוכנים שיוציאו את זה". 

תחקיר מקיף של "עובדה" בעניין הפרשה וההשתקות במשך שנים רבות, אמור להתפרסם הערב, אולם במערכת התכנית והזכיינית קשת דנים כעת האם נכון לשדר זאת לאור הנסיבות. טרם התקבלה החלטה סופית בנושא.

22.04.2021

1. חוצפה באתר דתי לעשות כזאת כתבת שנאה (מנחם)

מבטל מנוי

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

2. אנחנו באמת צריכים את הפרטים הגרפיים, איך הוא ניסה להתאבד? (רר)

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

3. הקלטות (זקנה)

יש הקלטות המדברות בעד עצמן. הוא רצח רבות. הלוואי שימות!!

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

4. לפני שאתה מבטל מנוי (מימי)

תבדוק בייחוס אולי אתה בכלל בת יענה

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

5. החרדים הרגו אותו (גלגל)

בגלל שהפך ציוני.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2021

6. למספר 1 אתה חצוף. מגבה את הפושע הנתעב הזה. מי צריך את המנוי שלך בכלל (ענת)

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

7. לא אתפלא אם הכל מבוים ביחד עם הגורמים הרפואיים וכן משטרה כי הם טייחו את התלונות ועזרו לו וזו תיבתפנדורה (לא התאבד. הצגה )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש הממשלה הנכנס וראש הממשלה היוצא צילום: דוברות הכנסת

השקרים של בנט ונתניהו והסיסמה הנבובה של השמאל | סיכום הקמת הממשלה

קרא עוד