סגור

לפיד מבטיח: בממשלה שאקים המנהיגים לא ירמו אחד את השני

יו"ר יש עתיד במסיבת עיתונאים בניסיון להכשיר את הקרקע לממשלת אחדות עם בנט: "לא ממשלת ימין לא ממשלת שמאל ממשלת אחדות ישראל, בממשלת האחדות יהיו 3 מפלגות ימין, 2 מרכז ו-2 מפלגות שמאל"

מתן ליונס, חדשות כיפה
ו באייר התשפא
,
18 באפריל, 2021 18:04
יאיר לפיד

יאיר לפידצילום: Miriam Alster/Flash90

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד במסיבת עיתונאים בתל אביב בו הוא מנסה להכשיר את הקרקע לממשלת אחדות משותפת עם נפתלי בנט. לפיד נסע לאחר נתינת המנדט לנתניהו  לחופשה בארצות הברית ולא עסק בהמשך שיתופי פעולה עם המפלגות האחרות בניסיון להקים ממשלה. 

כעת הוא מתחיל לגשש לעבר ממשלת אחדות עם בנט לאחר שנראה שנתניהו נמצא במבוי סתום. אמש נפגש לפיד עם יו"ר כחול לבן בני גנץ כדי להתחיל מגעים להרכבת ממשלה. 

לפיד בהצהרה: "אני רוצה להצטרף למה שאמר חברי בנט, ישראל לא יכולה לרשות לעצמה בחירות אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה. לא ממשלת ימין לא ממשלת שמאל ממשלת אחדות ישראל. בשתיים האחרונות הפוליטיקה גרמה לשנאה וזעם. היא זיהתה את הפצעים של החברה וחיטטה בהם והתפקיד שלנו יהיה לרפא את הפצעים האלה."

"מהיום הראשון של יש עתיד אחדות מה שאנחנו חותרים אליו כי זה הדבר הנכון. יש פה מיליוני ישראלים שנמאס להם לריב נמאס להם מחוסר אחריות ושחיתות מפולחן האישיות המביך שמתנהל מולם. בממשלת האחדות יהיו 3 מפלגות ימין, 2 מרכז ו2 מפלגות שמאל. ככה ניראת אחדות כשאנשים שומעים אנשים עם דעות שונות הם מחליטים לעבוד יחד. אני דיברתי עם כולם נפגשתי עם כולם יותר מפעם אחת ואמשיך להיפגש איתן כולם מבינים שהגיע הזמן לשינוי יש אצלנו נכונות אדירה אני לא זוכר שום דבר דומה לזה" הוסיף לפיד. 

"מנהיגי ישראל לא ירמו אחד את השני, היא תביא יציבות כי אנחנו מאמנים בטוב משותף כי מאמינם שמה שחשוב באמת שהילד האחרון בעיירה האחרונה יקבל את החינוך הכי טוב וכולנו מאמינים שצריך יותר תשתיות דיגיטלים ופחות אלימות בחברה הערבית ופחות פרוטקציות. להקים ממשלה שהמחויבות לטובת המדינה היא מקור הכוח"

"תפיסות עולם שונות אבל כולנו ציונים וכולנו פטריוטיים ממשלה יציבה שמאמינה בשת"פ עם משהו שלא ראינו הרבה זמן, זה יכול לקרות עוד 3 שבועות, קורה פה משהו יותר גדול מהבייס, כשמדברים על הבייס אני אומר הבייס שלי הם אזרחי ישראל"

"זה ניסיון להציל את המדינה ממערכת משוחתת שקורעת אותנו מבפנים וזו החלטה נחושה הפעם ננהל את זה אחרת. משהו חדש מתחילים אחרת בהכרה העמוקה שממשלת אחדות צריכה להיות מבוססת על אמון אידיאל, על שת"פ, אנחנו עושים הכול ונעשה הכול כל דבר להקים פה ממשלת אחדות ישראלית ממשלה מתפקדת טובה יציבה ואכפתית". אמר לפיד

18.04.2021

1. לפיד רוצה להיות ראש ממשלה ? פאדיחה ! (שלום)

הוא שוכח את השאלות ששואלת אותו עיתונאית בגלל שאלה שמביכה אותו. הוא מודה שהוא טעה על פרט של השתתפותו ביום השואה במקום לנפוש. האם כידבר עם ביידן הוא גם ישכח מה אמר לו ? הוא גם יטעה בעניין אירן. פשוט מביש לישראל שזו הרמה לראשות הממשלה וללא קשר עם ימין ושמאל. פשוט פאדיחה ובושה לישראל. גם מבייש איך שאינו יודע לשאלה שהפתיעה אותו על הצהרת ההון, ואינו יודע לענות בעקיפין ועוד הוא טועה למי צריך לדווח כשהוא אומר ליועץ המשפטי לכנסת במקום למבקר המדינה. ממשלה שלפיד בראשו היא התאבדות של החברה הישראלית ביחס לנתניהו גם יש ערפול בענייני תיקיו המשפטים שמתבהרים בבית המשפט. ככל הנראה לפיד לא הבין עדיין שראשות ממשלה אינה רייטינג בתוכנית טליוויזיוני

דווח על תגובה לא ראויה
18.04.2021

2. פיד בראש ממשלת שמאל בהכשר סמוטריץ !! (שלום)

סמוטריץ, בן גביר, רוטמן, סטרוק, מעוז ייזכרו כמי שהפילו ממשלת ימין בישראל והכשירו ממשלת שמאל וכמי שפגעו בהתיישבות ביו"ש. בושה לכם. אתם תימחקו פוליטית בבחירות הבאות

דווח על תגובה לא ראויה
18.04.2021

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
18.04.2021

4. סמוטריץ זה סופך הפוליטי (אם בנט ראש הממשלה)

יצביעו ישר לבנט, מי צריך אותך?

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

5. עת רצון לתקן (החכם היומי)

'טוב ה' לקוו לנפש תדרשנו' - שיש מי שמצפה לישועה לתועלת הגוף, כדי להיות בני חורין, וליישב בטח 'תחת גפנו ותחת תאנתו', מה שאין לו כן בגלות, ויש מי שמקווה לתועלת נפשו, כי אז יוכל להשלימה. וזה שכתוב: 'טוב ה' לקוו' - אבל לא יהיה תקוותו לתועלת הגוף אלא 'לנפש תדרשנו', והמקווה הגאולה לתועלת הנפש, אף על פי שהוא טוב, אבל אינו טוב בהחלט, מפני שגם הוא להנאתו הוא מתכוון, דהיינו לתועלת נפשו, אבל הטוב הגמור הוא, שכוונתו לשם שמים דווקא, שעכשיו בעוונותינו הרבים כתוב: 'עמו אנכי בצרה', שגם הוא עמנו בגלות, ושמו נורא מחולל בגוים, בעוונותינו הרבים, מה שאין כן בזמן הגאולה, שאז כתוב: 'והתגדלתי והתקדשתי', וזה שכתוב: 'טוב ויחיל ודומם לתשועת ה'' - שטוב המקווה לתשועת ה' דווקא, דהיינו שיושיע את עצמו, ויתקדש שמו בעולם, ולא להנאתו ואפילו לתועלת נפשו לא יתכוון, כי אם לשם שמים דווקא.
אברהם אברהם, דף ע"ח ע"א, דפוס הר"ש הלוי צוקרמן, ירושלים, תרפ"ז (1927)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמית סגל צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עמית סגל אומר תודה

קרא עוד