משרד הביטחון: "אנו נושאים באחריות לטפל בנכי צה"ל, ובכללם באיציק סעידיאן"

במשרד הביטחון מסרו כי הם מתפללים לשלומו של סעידיאן ועומדים ברגעים קשים אלה לצד משפחתו בבית החולים | מנכ"ל המשרד קיים תחקור ראשון של האירוע שהוצג לשר הביטחון גנץ

חדשות כיפה 13/04/21 15:57 א באייר התשפא

תרגיל צה"ל בגולן, צילום: Michael Giladi/Flash90
תרגיל צה"ל בגולן, צילום: Michael Giladi/Flash90

איציק סעידיאן, הלוחם שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום, מאושפז בבית החולים שיבא-תל השומר, ומצבו מוסיף להיות קשה. במשרד הביטחון מסרו כי הם מתפללים לשלומו ועומדים ברגעים קשים אלה לצד משפחתו בבית החולים. מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, קיים היום (ג') תחקור ראשון של האירוע.

"מדובר באירוע קשה מאוד, המזעזע כל בן אנוש. איציק, נכה צה"ל המטופל על ידי משרד הביטחון, חווה מצוקה שהובילה אותו למעשה נואש, הנורא מכל. משרד הביטחון נושא באחריות לטפל בנכי צה"ל, ובכללם באיציק סעידיאן", נאמר בהודעת משרד הביטחון.

בנוסף, בהודעה נאמר כי משרד הביטחון יהפכו כל אבן כדי ללמוד ולתקן: "המשרד מחויב להפיק לקחים וליישמם באופן מערכתי לשיפור מהותי בטיפול בהלומי קרב. עובדי אגף השיקום של משרד הביטחון ימשיכו לטפל ולתמוך בנכי צה"ל במסירות ובמקצועיות".

בתוך כך, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, קיים היום תחקור ראשון של האירוע, שהוצג לשר הביטחון בני גנץ. בסיכום הדיון אמר: "מדובר באירוע מטלטל וקשה ביותר, זו חובתו של משרד הביטחון לממש את החוב המוסרי של מדינת ישראל לטפל ולשקם את אלה שנשלחו להגנתה ואנו נחושים להביא לשינוי מהותי".

אשל מינה את ראש אגף התכנון במשרד, אל"מ (מיל') אליעז קרני, לעמוד בראש צוות בדיקת האירוע ולהגיש לו מסקנות ראשוניות בימים הקרובים. במקביל, הנחה המנכ"ל להמשיך להעניק את מלוא הסיוע הנדרש לאיציק ולמשפחתו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר