סגור

הרב אריאל: איש לא יצרף למניין גר שהצהיר שעבר גיור אצל רפורמים

נשיא ישיבת רמת גן מתייחס לפסיקת בג"ץ כי יש להכיר בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים, ואומר כי "גיור רפורמי זה דקלרציה בלבד שלא הופכת גוי ליהודי". הרב דוד סתיו: "לא הולך להיות שינוי דרמטי"

חדשות כיפה
יח באדר התשפא
,
02 במרץ, 2021 9:09
הרב אריאל

הרב אריאלצילום: בית הרב קוק

נשיא ישיבת רמת גן וארגון חותם, הרב יעקב אריאל, התייחס הבוקר (ג') גם הוא לסערת הגיור הרפורמי ופסיקת בג"ץ מאתמול, כי על מדינת ישראל להכיר בגיור רפורמי וקונסרבטיבי לצורך חוק השבות, ואמר הגיור הרפורמי הוא בסך הכל מהלך הצהרתי.

בראיון לגל"צ אמר: "גיור רפורמי זה דקלרציה בלבד שלא הופכת גוי ליהודי. למעשה איש לא יצרף למניין גר שהצהיר הצהרה דקלרטיבית אצל רפורמים, איש לא יחתן אותו".

גם רב היישוב שוהם ויו"ר ארגון צהר, דוד סתיו, התייחס לנושא, ואמר בגל"צ, כי פסיקת בג"צ לא צפויה להשפיע בצורה משמעותית: "לא הולך להיות שינוי דרמטי, זה לא שמחר בבוקר תהיה הכרה בנישואים רפורמיים. מעטים אלה שנזקקים להכרה מכוח חוק השבות".

בכנס דת ומדינה של אתר כיפה בשיתוף מכון עתים, שישודר הערב בשעה 20:00 באתר כיפה ובדף הפייסבוק של כיפה,  אמר ח"כ יצחק פינדרוס כי מי שהתגיירה בגיור צבאי, "היא שיקסע, גויה, אם היא התגיירה גיור צה"לי היא לא יהודיה בהגדרה הלכתית. יכול להיות שהיא חסידת אומות האולם, בסוף אבא שלה יהודי ואימא שלה גויה - אין יחס לאבא שלה, יש תורת ישראל שלא מתחלפת שמשה רבנו הוריד בהר סיני".

02.03.2021

1. תתעסקו בלשלול תואר רב ממוטי אלון שהטריד מינית בחורים. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

2. כל נתיבותיה שלום (גלגל)

גוי שמל וטבל הוא יהודי ואם הוא בא לב"כ יש לא כוונות טובות. יש לקרב אותו- האהבה - ולא לרחק אותו בבוז.

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

3. תיקון (גלגל)

יש לו כוונות טובות...

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

4. לא לצרף את הרב אריאל למניין ולהפסיק לו את הפנסיה הענקית מהמדינה ( )

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

5. הסיפור הזה של בג"ץ זה נורת אזהרה לכל מי שמתלבט אם להצביע ימינה - זה ממחיש לנו שאין כזה דבר "לשים הכל בצד עד אחרי הקורונה" (אבי)

- אין כזה דבר כי לבינתיים צריך להמשיך במקביל הכל - בג"ץ לא עוצר, מערכת המשפט לא עוצרת, כל ענייני הימין לא נעצרים, ההתיישבות לא נעצרת, צרכי הבטחון לא נעצרים, אירן לא עוצרת - הכל ממשיך בנוסף לקורונה, המציאות אתנו ואתה הכרעות שצריך לקבל. כל יום ש"שמים הכל בצד" - הוא יום מסוכן.

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

6. בני הדת הרפורמית בכל מקרה לא מתפללים במניין יהודי (אתי)

דווח על תגובה לא ראויה
02.03.2021

7. לגלגל (2): נכון, אבל צריך קודם קבלת עול תורה ומצוות (וכן צריך לבדוק אחריהם)

רמב"ם הלכות איסורי ביאה יג:
"וכן לדורות, כשירצה הגוי להכנס לברית ולהסתופף תחת כנפי השכינה, ויקבל עליו עול תורה, צריך מילה וטבילה והרצאת קרבן...
(ט) גיורת שראינוה נוהגת בדרכי ישראל תמיד, כגון שתטבול לנידתה ותפריש תרומה מעיסתה וכיוצא בזה, וכן גר שנהג בדרכי ישראל, שטובל לקריו ועושה כל המצות – הרי אלו בחזקת גרי צדק, ואף על פי שאין שם עדים שמעידין בפני מי נתגיירו. ואף על פי כן, אם באו להתערב בישראל – אין משיאין אותם עד שיבואו עדים, או עד שיטבלו בפנינו, הואיל והוחזקו גוים.
(יד) אל יעלה על דעתך ששמשון המושיע את ישראל, או שלמה מלך ישראל שנקרא "ידידיה", נשאו נשים נוכריות בגיותן. אלא סוד הדבר כך הוא: שהמצוה הנכונה כשיבוא הגר או הגיורת להתגייר – בודקין אחריו שמא בגלל ממון שיטול, או בשביל שררה שיזכה לה, או מפני הפחד, בא להכנס לדת. ואם איש הוא בודקין אחריו שמא עיניו נתן באשה יהודית ואם אשה היא שמא עיניה נתנה בבחור מבחורי ישראל.
ואם לא נמצא להם עלה – מודיעין אותן כובד עול התורה, וטורח שיש בעשייתה על עמי הארצות, כדי שיפרושו. אם קבלו ולא פירשו, וראו אותן שחזרו מאהבה – מקבלים אותן, שנאמר: "ותרא כי מתאמצת היא ללכת אתה ותחדל לדבר אליה" (רות א יח).
(טו) לפיכך לא קיבלו בית דין גרים כל ימי דוד ושלמה. בימי דוד שמא מן הפחד חזרו, ובימי שלמה שמא בשביל המלכות והטובה הגדולה שהיו בה ישראל חזרו. שכל החוזר מן הגוים בשביל דבר מהבלי העולם – אינו מגרי הצדק. ואף על פי כן היו גרים הרבה מתגיירים בימי דוד ושלמה בפני הדיוטות. והיו בית דין הגדול חוששין להן, לא דוחין אותן אחר שטבלו מכל מקום, ולא מקרבין אותן עד שתיראה אחריתן."

אגב, לפי הלכה ט"ו, צריך עיון אם מותר בכלל לקבל גרים כיום, שהרי אם מישהו מתגייר עבור חוק השבות, הרי זה כמו בימי שלמה המלך ש"כל החוזר מן הגוים בשביל דבר מהבלי העולם – אינו מגרי הצדק", ואם תרצה, ניתן לכל היותר ללכת לפי המציאות העקומה בגלל אותם שהתגיירו בפני הדיוטות, אבל זה כמובן הדיוטות שפעלו כדין הבסיסי והגרים קיבלו עליםה עול תורה, ואז השאלה היא האם אחריתן מעידה לטובתן... וד"ל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב איתן שנרב צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב איתן שנרב השיא משואה: "לכבוד החיים הנפלאים שזכינו לקבל"

קרא עוד