סגור

הליכוד וכחול לבן תומכות: חוק הקנסות יעבור היום

לאחר הסערה בוועדת החוקה: יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, הכריז כי מליאת הכנסת צפויה להתכנס לאישור חוק הקנסות בקריאה שנייה ושלישית, לאחר שיעבור בוועדת החוקה בכנסת

שירה שור, חדשות כיפה
טו בשבט התשפא
,
28 בינואר, 2021 11:43
ח"כ מיקי זוהר

ח"כ מיקי זוהרצילום: Miriam Alster/Flash90

לאחר שאמש (ד') לא הושגה הסכמה בין הליכוד, כחול לבן והחרדים על חוק הקנסות, יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, הכריז הבוקר בחשבון הטוויטר שלו, כי חוק הקנסות יעבור היום בנוסחו המקורי. לאחר שיעבור בוועדת החוקה בכנסת, מליאת הכנסת תתכנס היום לאישור החוק בקריאה שנייה ושלישית, בזכות הסכמת כחול לבן והליכוד. ח"כ יצחק הלוי מהליכוד ינהל את הדיון בוועדה במקום ח"כ יעקב אשר.

"נפעל כדי שהוא יוצבע היום על מנת שנוכל להתחיל באופן מיידי לאכוף את כל אלו שאינם שומרים על ההנחיות. רה״מ, שר הבריאות והליכוד ממשיכים לפעול בכל דרך למען בריאות הציבור, הן באמצעות הבאת מליוני חיסונים והן באמצעות אכיפה ופעולות להפחתת התחלואה", צייץ זוהר.

חוק הקנסות יעבור היום בנוסחו המקורי.

נפעל כדי שהוא יוצבע היום על מנת שנוכל להתחיל באופן מיידי לאכוף את כל אלו שאינם שומרים על ההנחיות.

רה״מ, שר הבריאות והליכוד ממשיכים לפעול בכל דרך למען בריאות הציבור, הן באמצעות הבאת מליוני חיסונים והן באמצעות אכיפה ופעולות להפחתת התחלואה.

— Miki Zohar מיקי זוהר (@zoharm7) January 28, 2021

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, פנה למזכירות הממשלה בדרישה כי תועבר פנייה מטעם הממשלה ליו"ר הכנסת, לצורך כינוס המליאה להצבעה על חוק הגברת האכיפה היום.

כחול לבן הגיבו בסיפוק להודעתו של זוהר: "לקח זמן אבל הבנתם: דין בני ברק כדין הרצליה. היה אפשר להציל חיים אם לא הייתם עסוקים בתחמונים". במפלגתו של גנץ דורשים שהחוק יעבור היום בקריאה שניה ושלישית, לא רק בוועדה אלא גם במליאת הכנסת. בכחול לבן וגם בליכוד אומרים שהדבר נתון לשיקול דעתו ולהחלטתו של יו"ר הכנסת, יריב לוין. "אין ישיבת ממשלה על הארכת הסגר בלי שהחוק עובר מלא מלא", אמרו גורמים בכחול לבן.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, ביקש להבהיר כי במידה וחוק הקנסות יאושר היום לקריאה שנייה ושלישית בוועדת החוקה, חוק ומשפט, הוא יאפשר את כינוס המליאה לאישורו באופן מיידי, וזאת במידה ולא תהיה התנגדות לכך מצד מי מסיעות הבית.


(מהומה בדיוני ועדת חוקה אתמול)

מטעם יו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר ממפלגת יהדות התורה, נמסר: "נוסח החוק להעלאת הקנסות הוכן אמש להצבעה בוועדת החוקה לקראת אישורו בקריאה שניה ושלישית. כחול לבן העלו טענת 'נושא חדש' על כל השינויים למרות שעמדת הייעוץ המשפטי הייתה כי מדובר באיזונים מידתיים וראויים. כעת החוק מחכה להכרעת וועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן שלא זימן עדיין ישיבה לדון בנושא ולהכריע אם יש הצדקה לטענת נושא חדש ולכן ועדת החוקה אינה יכולה להתכנס להצביע על החוק.

בכחול לבן לוקחים את המאבק בקורונה כבן ערובה במלחמתם הפוליטית מול ראה"מ ומאיימים כי לא יתמכו בתקנות הגבלות הקורונה בממשלה ובכנסת, כביכול בשם הדרישה לאשר את חוק הקנסות. טענתם מופרכת מיסודה שכן החוק יכול היה לעבור כבר אמש במליאת הכנסת, הנוסח המוצע נקבע על פי המלצת הייעוץ המשפטי וגם נציגי כחול לבן בוועדת החוקה הודו בשיחות סגורות כי הוא ראוי ומאוזן. מצער שיש המתעקשים להמשיך לקדש את הפוליטיקה על פני הדיון הענייני והמקצועי במטרה לתייג את הציבור החרדי ולהכתימו עבור כמה קולות בקלפי. בהצגה המבישה הזו אנחנו לא ניטול עוד חלק".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, אמר בריאיון לגל"צ: "אנו רוצים להעביר את חוק הקנסות כפי שקבעה הממשלה. שמעתי את מיקי זוהר, עד אתמול בלילה הם נאבקו שהחרדים יובילו את החוק. הם רצו התראות ושני קנסות, הכל כדי לרצות את החרדים. אני שומע שהם מוכנים לבוא לחוק המקורי, אם כך יהיה, נעביר אותו היום בשלוש קריאות ונמשיך קדימה".

כמו כן, הוסיף גינזבורג: "אנו רוצים להעביר את החוק כלשונו כי כך צריך לאכוף סגר וועדת חוקה צריכה לאשר את החוק. המליאה צריכה להתכנס, אם נעביר בשלוש קריאות אפשר יהיה לכנס את הממשלה, לבדוק נתונים, ויוחלט איך להמשיך להתמודד עם ההחלטה. ברור שאי אפשר להאריך את הסגר בלי אכיפה משמעותית".

בליכוד מתכוונים לכנס את וועדת החוקה לאישור חוק הקנסות כשאת הדיון ינהל ח"כ עמית הלוי מהליכוד ולא יעקב אשר. אם חוק הכנסות אכן יאושר בוועדה היום, הוא יובא לאישור סופי של מליאת הכנסת ביום שני.

כזכור, אתמול הדיונים בוועדת החוקה לא הגיעו לידי הכרעה וחברי הכנסת החליפו האשמות קשות ביניהם על הצעת חוק הקנסות המורחב, שנועד להגדיל את הקנס למפירי תקנות הקורונה. 

28.01.2021

1. אני מתבייש הפוליטיקאים החרדים (אייל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמיחי שיקלי צילום:  Olivier Fitousi/Flash90

שיקלי: "אני מאוד מקווה לא לשבת עם עוצמה יהודית בקואליציה"

קרא עוד