הממשלה אישרה את מינויו של יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר

לאחר הסיכום בין הליכוד וכחול לבן, אושר בממשלה מינויו של החשב הכללי החדש. שר האוצר בירך ואמר: "משוכנע שנוכל לקדם יחד את המדיניות שלי במשרד". בהמשך יאושר מינוי הוד בצר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי

חדשות כיפה 22/11/20 11:43 ו בכסלו התשפא

הממשלה אישרה את מינויו של יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר
החשב הכללי החדש. יהלי רוטנברג, צילום: גלעד ארצי

לאחר דרישת היועץ המשפטי לממשלה וההסכם בין הליכוד לכחול לבן, הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של יהלי רוטנברג לחשב הכללי במשרד האוצר וגם את מינויו של הוד בצר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי.

רוטנברג, כיהן בשורה של תפקידים בכירים באגף במשך כ-13 שנה לרבות ראש חטיבת המימון האשראי, החשבונאי הראשי, חשב בכיר במטה החשב הכללי, סגן חשב משרד החינוך ועוד. במסגרת תפקידיו לאורך השנים היה אחראי על תחומים מקצועיים רחבים וביניהם תחומי המקרו ומימון החוב הממשלתי, כלי ערבויות המדינה, אשראי לעסקים, הלוואות המדינה, ניהול הנזילות הממשלתית, הכנסות וגביה. בשלוש השנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק.

רוטנברג (46), רואה חשבון מוסמך, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן, צפוי להיכנס לתפקידו בימים הקרובים, עם סיום תקופת העסקתו בבזק. 

שר האוצר, ישראל כ"ץ בירך על אישור המינוי ואמר כי, "בשבועות האחרונים ניהלתי מאבק להביא לאישור המינוי בממשלה בשל חשיבותו לניהול תקין של תקציב המדינה וייצוג מדינת ישראל בפני גורמי כלכלה חשובים בעולם ואני שמח שהיום המאמץ נשא פרי. יהלי רוטנברג הוא איש מקצוע מהמעלה הראשונה, בעל חשיבה יצירתית והכרה עמוקה עם משרד האוצר והמשק הישראלי. לאחר שמילא בהצטיינות שורה של תפקידים במשרד, אני משוכנע שיחד נוכל לקדם את המדיניות אותה אני מוביל במשרד, כדי להבטיח את חוסנו ויציבותו של המשק הישראלי, תוך הפגנת סולידריות ורגישות חברתית כלפי בעלי העסקים, העצמאיים והשכירים במהלך המשבר הכלכלי. אני מאחל ליהלי בהצלחה במילוי תפקידו ומשוכנע שהוא יתמודד בצורה מיטבית למול האתגרים הרבים העומדים בשעה זאת, בפני משרד האוצר בכלל ובתפקיד החשב הכללי בפרט". 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר