"חוק הפיקדון החדש יגרום לעליית מחירים"

באיגוד יצרני המזון תוקפים את החלטת השרה להגנת הסביבה להחיל את חוק הפיקדון גם על הבקבוקים הגדולים: "ספין ציני על חשבון הציבור, שיעלה לו ביוקר מחייה. המהלך יהיה כרוך בעליית מחירים לצרכן"

חדשות כיפה 18/10/20 18:38 ל בתשרי התשפא

גילה גמליאל, צילום: לע"מ. טל ברוך
גילה גמליאל, צילום: לע"מ. טל ברוך

הגנה על הסביבה או העלאת מחירים? השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, הודיעה היום (א') כי חוק הפיקדון יורחב ויוחל גם על בקבוקים גדולים של ליטר וחצי.
במשרד להגנת הסביבה הסבירו את המהלך ואמרו כי מדובר ב"חיסכון לציבור צרכני המשקאות הממחזר, של קרוב ל-60 מיליון שקל בשנה, צמצום התופעה הבלתי רצויה של השלכת בקבוקי פלסטיק במרחב הציבורי ועידוד הקמת מפעל מיחזור לפלסטיק בישראל".

לראשונה: חוק הפיקדון יחול על בקבוקי ליטר וחצי

מנגד, באיגוד יצרניות המזון בהתאחדות התעשיינים וכן חברות המשקאות אומרים כי מדובר בספין, שיגרום לעליית מחירים. באיגוד אמרו כי "מדובר בספין ציני על חשבון הציבור, שיעלה לו ביוקר מחייה". 

לדבריהם, "בסביבת השרה שכחו לציין שהמהלך יהיה כרוך בעליית מחירים לצרכן, זאת לצד סירבול תהליך המחזור. טענותיה של השרה להורדת יוקר המחיה תוך כדי ההחלטה, הן לא פחות מלעג לרש, תרתי משמע".

עוד אמרו באיגוד יצרניות המזון כי "יוזכר פעם נוספת, כי לשרה גמליאל הוצגו הצעות שונות שהיו מגדילות משמעותית את היקפי המיחזור, מבלי לפגוע בכיס הצרכנים. לצערנו, השרה בחרה להטיל על הציבור, בשיא המשבר הכלכלי, מס חדש - מס גמליאל -  מתוך שיקולים תמוהים".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר