עמית סגל נגד בנימין נתניהו: "קריאותיו החלושות של ראש הממשלה"

פרשן חדשות 12 יוצא נגד ראש הממשלה וכותב כי פתיחת תלמודי התורה במגזר החרדי היא "חרפה על ממשלת ישראל". על משרד הבריאות: "אווירת סוף קורס גרמה למשרד הבריאות להסכים לפתיחת גני הילדים למרות שהתחלואה בהיקפים עצומים"

חדשות כיפה 18/10/20 10:17 ל בתשרי התשפא

עמית סגל, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90
עמית סגל, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

תלמודי תורה רבים במגזר החרדי נפתחו הבוקר (א') בניגוד להנחיות משרד הבריאות, לאחר שאמש, מנהיג הזרם הליטאי הרב חיים קנייבסקי, שבעצמו אובחן כחולה קורונה, הורה לפתוח את המוסדות לבנים בכיתות א' עד ח'. חשוב לציין כי הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס, הורה לרשת החינוך של ש"ס להישאר סגורה, ובחסידות גור הודיעו שישמרו על הנחיות וימשיכו בלמידה מרחוק.

פרשן חדשות 12, עמית סגל, לא נשאר אדיש למראה תלמודי התורה שנפתחו בניגוד לכל הנחיה, וכתב: "בדרך כלל, זה אחד המראות מחממי הלב שיש לירושלים להציע: תינוקות של בית רבן, עם הילקוט שעל גבם, הולכים בהמוניהם ללמוד תורה. יום אחד, בעזרת השם וחברות החיסונים, אפשר יהיה ליהנות ממנו בלי חשש".

הרב קנייבסקי: לפתוח מחר את תלמודי התורה

"אבל המראה הזה הבוקר הוא חרפה על ממשלת ישראל", תקף סגל, "מהרב קנייבסקי (או, יותר סביר, מי שמתיימר לדבר בשמו ושיקוליו העלומים עימו) כבר אין ציפיות מיוחדות. מי שקורא להפרה המונית של החוק (ואלה כמובן לא כל הרבנים החרדיים) צריך להיחקר עוד היום. דבר החקיקה הרלבנטי: המרדה, או הפצת מחלה במזיד".

"אבל איפה המשטרה?", תהה הפרשן הסרוג, האם רשימת תלמודי התורה היא סוד צבאי כמוס? יתכבד משה מהמשטרה, ירים טלפון לבתיה ממשרד החינוך, יקבל את רשימת הכתובות, יצלצל לזהבה מהמבצעים וישלחו לפנות בוקר שני שוטרים ורתך לכל תלמוד תורה שנפתח".

סגל המשיף ותקף את הממשלה והעומד בראשה: "קריאותיו החלושות של ראש הממשלה נתניהו אתמול ("נאכוף כמיטב יכולתנו... אי אפשר לשלוח שוטרים לקרן רחוב") הן ביטוי מקומם במיוחד להנחות הסלב שמקבלים כאן אגפים שהשלטון חפץ ביקרם או חושש מפגיעתם הרעה".

סגל עקץ את השרה גילה גמליאל שהפרה בעצמה את הנחיות הסגר: "מצופה מנתניהו ושריו - גם שריו החרדים המבוהלים והחלשים - להפעיל יד ברזל נגד הקריאה למרי אזרחי. כמקובל במקומותינו, זה לא קורה. למה מי יקרא לשמור על החוק, גילה גמליאל?"

בסיום דבריו, כתב הפרשן כי עוד לא מאוחר לתקן: "אווירת סוף קורס תמוהה גרמה למשרד הבריאות להתנדב ולהסכים לפתיחת גני הילדים למרות שהתחלואה עודנה בהיקפים עצומים. במקום לחשוק שפתיים עוד שבוע ולעשות עם הילדים עוד כמה חוברות צביעה, המליץ המשרד על פתיחת שליש ממערכת החינוך, לרבות בערים האדומות. המשגה הזה, יחד עם ההפקרות של תלמודי התורה, הם מה שקוראים בטניס "שגיאה כפולה". עוד לא מאוחר להתעשת. תזכורת: מחר לפנות בוקר, שני שוטרים, רתך אחד".

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר