סגור

הפרקליטות מגיבה לנתניהו: "דבר לא נקבר"

בעקבות נאומו של נתניהו אמש, בו תקף את המשטרה והפרקליטות על ניסיונות הטיוח בפרשת אל-קיעאן, פרסמה הפרקליטות תגובה רשמית חריפה נגד טענותיו של ראש הממשלה: "שקר מול אמת - הוצגו עובדות לא נכונות"

חדשות כיפה
כ באלול התשפ
,
09 בספטמבר, 2020 17:53

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הפרקליטות פרסמה היום (ד') את מכתב התגובה לנאומו של ראש הממשלה נתניהו אתמול בנוגע לפרשת אבו אלקיעאן וכן בעקבות חשיפתו של עמית סגל על החשדות לטיוח ניגוד העניינים במערכת אכיפת החוק. "שקר מול אמת - בנאומו של ראש הממשלה אמש, הוצגו עובדות לא נכונות לגבי הפרקליטות", נכתב בראשית המכתב. 

"הטענה לפיה אבו אל-קיעאן הוא מחבל לא נטענה מעולם על ידי הפרקליטות, אלא אך ורק על ידי השר לביטחון פנים דאז וגורמים אחרים", הסבירו בפרקליטות, זאת בתשובה לדברים שאמר אמש נתניהו במהלך מסיבת העיתונאים: "אזרח ישראל נהרג, אמרו שהוא מחבל, אתמול התברר שהוא לא מחבל. אתמול התברר שבכירי הפרקליטות והמשטרה הפכו אותו למחבל כדי להגן על עצמם ורק כדי לפגוע בי". 

ראש הממשלה התייחס לחשיפה של עמית סגל ואמר כי "הוא (פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן) קבר את זה. הוא שלח אימייל בו אמר: 'המפכ"ל אכן פעל באופן שערורייתי אך יש אינטרסים של המדינה שצריך לשקול, זה רק יעשה טוב למי שרוצה ברעת המערכת ודי לחכימא. זה הציטוט. שחור על גבי אימייל'".

בנוגע לטענה הזו השיבו בפרקליטות כי "דבר לא נקבר. המייל שצוטט הוא חלק מהתכתבות בין פרקליט המדינה דאז לבין ראש מח"ש דאז בעניין ניסוח תגובה לפרסום תקשורתי. ההתייחסות לכך שהמפכ"ל "פעל באופן שערורייתי", נוגעת לכך שהמפכ"ל תקף בתקשורת את התנהלות מח"ש. היא חסרת כל קשר לשאלות המקצועיות בתיק, ובטח לא לשאלה האם מדובר בפיגוע או לא". 

לא נתניהו - לא חוקרים, טוב לנתניהו - קוברים

 במסיבת עיתונאים שקיים אתמול בבית שמש, הפנה ראש הממשלה נתניהו אצבע מאשימה לפרקליטות ולגורמים בכירים במשרה ואמר: "תפירת תיקים כשהמטרה היא להפיל ראש ממשלה מכהן, בכירים קוברים חקירות, מכסת"חים אחד את השני. לא נתניהו - לא חוקרים, ואם זה עוזר לנתניהו - קוברים".

לאחר מספר שבועות שלא התכנסה, תתכנס הערב ב-19:00 סייעת הליכוד לדיון דחוף בנושא   "התנהלות המשטרה והפרקליטות", זאת לאור של עמית סגל בחדשות 12 ואחרי תגובת הפרקליטות. ראש הממשלה ימסור הצהרה לתקשורת בפתח הישיבה.

בהודעה שקיבלו חברי הכנסת של הסיעה נכתב כי "ייתכן ויתקבלו שם החלטות לגבי פעולות שהסיעה צפויה לנקוט", ואף צויין כי ההשתתפות הינה "חובה".

09.09.2020

1. טיוח (סימה)

סגל רצה להפיל את הפרקליטות והמשטרה עם הוכחות לא רלבנטיות ויצא שבעצם הוא חשף שהטיוח בא מלמעלה כלומר, מהשר ארדן השר של ביבי...תודה סגל אתה "נכס" לביבי .

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2020

2. מי כאן המנוול? (שלמה )

מדינה מתמוטטת, הבריאות קורסת, הכלכלה מתרסקת, והמנוול במה עוסק? בהבלים שלו עם דמיונות מדומים על טיוחים של מנדלבליט, חובש הכיפה האולטימטיבי. ובמי תומכים בולדוגי הליכוד ? ואיפה הרבנים הציוניים? ישאל כל בוגר החינוך הממלכתי ציוני דתי- איפה אנחנו? עם הבלופר מבלפור? התנהגות ממש לפי התורה. ממש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: כיפה

בן גביר: "איילת שקד רצה אלינו בקריאות הצילו"

קרא עוד