סגור

"הרמזור" של גמזו: הגבלות לכל יישוב בנפרד

התוכנית שמותנית באישור הממשלה, תוצג היום וצפויה להתחיל ב־1 בספטמבר. הרשויות יתחלקו לפי מידת התחלואה: יישוב "אדום" - הגבלות רבות, "לבן" - בלי הגבלות. פרופ' גמזו: "המטרה - לשפר תהליכים"

חדשות כיפה
כ באב התשפ
,
10 באוגוסט, 2020 7:13
פרופ

פרופ' רוני גמזו. יציג היום את תכנית "הרמזור"צילום: הדס פרוש, פלאש 90

תכנית "הרמזור" של גמזו נחשפת: היום (ב') תוצג התכנית לפיה בערים "אדומות" יוטלו הגבלות כבדות ובערים "לבנות" לא יהיו כל הגבלות. התכנית תוצג היום ותצא לפועל ב-1 בספטמבר. כך נחשף הבוקר ב"ישראל היום".

התכנית תגדיר מדרוג של יישובים לפי מצב התחלואה במקום כך שביישובים "לבנים" שאין בהם תחלואה לא יהיו בהם הגבלות, יישובים ירוקים שבהם מעט תחלואה תהיה פעילות מותאמת, יישובים צהובים שבהם התחלואה במגמת עליה וקצב ההדבקה יציב והפעילות בהם תוגבל מעט, ביישובים כתומים הפעילות תצומצם משמעותית לאור תחלואה גבוהה שהולכת ועולה. ויישוב אדום שבו הפעילות אסורה בשל תחלואה גבוהה וקצב ההדבקה גבוה. מדי ערב בשעה 20:00 תתפרסם "תחזית" יומית שתזכיר מה הדירוג של כל יישוב על ידי "מסביר לאומי"

לדברי פרופ' רוני גמזו מיום חמישי האחרון: "המטרה היא להיכנס לערים האדומות והכתומות ולעסוק בשיפור תהליכים". פרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות אמר: "בזמן הקרוב נעריך איך מתקדמת התחלואה ואם ניתן לעבוד בשיטת הרמזור".

את עיקרי תכנית ה"רמזור" יציגו היום פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו וחיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, בפני ראש הממשלה וראשי הרשויות המקומיות ב"וועידה הלאומית ליישום המודלים למיגור הקורונה". התכנית מותנית באישור הממשלה. לפי התכנית המוצגת בטבלה ברשויות "אדומות" תהיה למידה מרחוק ותתקיים רק פעילות בחינוך המיוחד.

אתמול (א') פורסם כי ראש הממשלה, שר הבריאות ושר התרבות אישרו מתווה להחזרת מופעי התרבות לפיו יותרו הופעות במרחבים פתוחים ועם חלוקה לקפסולות של עד עשרים אנשים. 

10.08.2020

1. לא חכם ולא ראלי (מירי)

לא חכם ולא ראלי . לרשויות מקומיות אין דרך להודיע לכל התושבים מה לעשות, חוץ מזה הרבה אנשים במקרה של סגר נוסעים לעיר אחרת , להורים או לחברים . גם ככה יש בעיה ובלבול בהוראות משרד הבריאות המשתנות. אם זה עוד יהיה תלוי בעיר - יהיה עוד יותר בלאגן . חוץ מזה בישראל אין קביעות שבן אדם מסויים שייך לעיר מסויימת - לא תמיד מעדכנים בתעודת זהות, זאת מדינה מאוד קטנה וכו.
ולמה מ 1. בספטמבר ? ומה עכשיו ??

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שולי מועלם  צילום: כיפה

שולי מועלם לכיפה: "בשיחות שלי עם נתניהו השם בנט בכלל לא עלה"

קרא עוד