במשטרה מנסים למנוע הפגנה נוספת במוצאי שבת

המשטרה מנסה למנוע את ההפגנה במוצאי שבת בכיכר רבין. קבינט התקווה והתנועה לאיכות השלטון: לא ניתן להשתיק את המחאה - נעתור לבג"ץ

חדשות כיפה
כג בתמוז התשפ
,
15 ביולי, 2020 13:53
אלפי מפגינים בכיכר רבין

אלפי מפגינים בכיכר רביןצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

המשטרה הודיעה הבוקר לאנשי קבינט התקווה, טמיר טרטמן ואורן פסטרנק כי לא תאפשר לקיים את ההפגנה שתוכננה למוצאי שבת בכיכר רבין. התנועה לאיכות השלטון וקבינט התקווה מתכוונים להגיש עתירה לבג"ץ במידת הצורך.

משרד הבריאות דווח הבוקר (ד') כי התגלה חולה בנגיף הקורונה בהפגנת העצמאים בכיכר רבין שהתקיימה במוצאי שבת. בהפגנה נכחו אלפי בני אדם שהפגינו מבלי שמירה על מרחקים, והדבר הובילך לביקורת מצד גורמים שונים במשרד הבריאות כי קיים חשש שהאירוע יהפוך למכה של הדבקות. הבוקר החשש אומת כאשר התגלה מפגין שחלה בנגיף הקורונה ושהה בהפגנה במשך שעתיים וחצי.

דותן סופר, מראשי המחאה: "לא ניתן שיסתמו לנו את הפה. אנחנו מוחים נגד מדיניות הממשלה והמחדל הכלכלי והבריאותי שהוביל אותנו אל פי התהום. ממשלת ישראל הפרה את ההסכם וגזרה עלינו עוני וחרפה כלכלית. את החלק שלנו קיימנו: עשינו צבא, הלכנו לעבוד, שילמנו מיסים ושמרנו על החוק ועל הדמוקרטיה, בזמן שנבחרי הציבור המנותקים שלנו יצרו כאן את המחדל הכלכלי והבריאותי הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל. ועכשיו מנסים לסתום לנו את הפה. לא ניתן להם!".

התנועה לאיכות השלטון: "הזכות להפגין היא אחת הזכויות הבסיסיות ביתר במשטר דמוקרטי, וגם אם נבחרי הציבור שלנו לא אוהבים את זה, ישראל היא עדיין דמוקרטיה. לא ניתן שיחבלו במאמצינו להילחם על הבית. לא ניתן שישתיקו אותנו בעוד שציבור כה גדול מנסה לזעוק את זעקתו אל מול המשבר הכלכלי החמור בתולדות המדינה. ניאבק על הזכויות שלנו בכל האמצעים העומדים לרשותנו – בבית המשפט, בכנסת וברחובות".

מהמשטרה ביקשו להבהיר: "במשטרה מעוניינים לאשר את המחאה ולאפשר את מימוש חופש הביטוי וזכות המחאה ובד בבד, מחובת המשטרה ומחובת המארגנים, לשמור על הנחיות משרד הבריאות תוך קיום האירוע במקום המאפשר את היקף הקהל הצפוי , ללא עצימת עיניים, זאת בצל התפשטות נגיף הקורונה . הנ״ל הובהר למגישי הבקשה אשר התבקשו להציע מקום חלופי שיכיל את האלפים הצפויים להשתתף וכן הובהר כי המשטרה ערוכה ותאפשר את המחאה כל עוד המארגנים לא יסכנו את בריאות הציבור".

15.07.2020

1. להוריד אותו מהשלטון קרמיניל להמשך (חוקר)

הוא השחית כל פינה במדינה גם את שומרי החוק לא נשארה פינה לא לרוק עליה תמשיכו להפגין

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

2. לכבוד התנועה לאיכות השלטון: גם בזכות לחיים ובריאות היא זכות בסיסית בדמוקרטיה (ההפגנה שלכם לא אמורה לסכן את החיים שלי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

3. הרשות המחוקקת שנבחרה על ידי הריבון קובעת נהלים למניעת התפשטות הנגיף ובכך שמירה על האזרחים. בג"ץ בגלל בכיינים אגואיסטים יאפשרו הפגנה (האם בג"ץ גם יישא באחריות להדבקה ההמונית או הממשלה שכבלו)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

4. התנועה לאיכות השלטון שכחו שהריבון (העם) בחר בכנסת ובממשלה, לא בבג"ץ. אם הכנסת לא מוצאת חן בעיני, אחליף בקלפי, אבל תשתמש בבגץ לנטרל את הממשלה (מי מחליף את בג"ץ אם בג"ץ לא מוצא חן בעיני הריבון? )

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

5. זו השיטה: יעשו הפגנה שתגרום להדבקה המונית ויאשימו את הממשלה במחדל... (אחלה שיטה!)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

6. אם יעתרו לבג"ת שיעשו מחאה נגד בג"ץ שלא נותן לנבחרי העם לכפות מדיניות לשמור על העם (חלק מההסכם)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

7. לא מוצא חן בעיני שאני חייב ללבוש מסיכה... אעתור לבג"ץ ( )

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

8. פתרון לגירעון: שיעמדו שוטרים בהפגנה ויקנסו כל מי שלא חובש מסיכה כמו שצריך (אחלה רעיון)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: דובר צה"ל

צה"ל: האזעקות בצפון - התרעות שווא

קרא עוד