סגור

ליצמן עומד לצידו של הרב פרץ: "בוש והיכלם יאיר לפיד"

שר הבריאות מצטרף להתקפות נגד לפיד ונעמד לצד הרב פרץ: "מדובר בהשוואה מקוממת בין הרב רפי פרץ אדם עתיר זכויות, לתומכת טרור מוצהרת". גם ח"כ יזבק כעסה על ההשוואה בינה לבין הרב פרץ "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 16:32

צילום: פלאש 90

דבריו של יאיר לפיד ממשיכים לעורר את זעם הפוליטיקאים. לפיד השווה בין חברת הכנסת מהרשימה המשותפת,היבא יבזק, שֶׁרִיצָתָה לכנסת נפסלה בידי ועדת הבחירות המרכזית - אך אושרה בהמשך בבג"ץ על חודו של קול. ובין שר החינוך הרב רפי פרץ, "אני חושב שחלק מההתבטאויות של הרב פרץ והברית שכרת עם איתמר בן גביר הוציאו אותו ממעגל הלגיטימיות הישראלית".

לאחר שהרב רפי פרץ ובכירי מפלגת ימינה זעמו על ההשוואה, ואף שלחו מכתב ליו"ר כחול לבן ובו דרישה להתנצל בפני הרב פרץ. כעת גם בצד השני זועמים על ההחלטה. הרב פרץ זוכה גם לתמיכה מחוץ למפלגתו, יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, תקף גם את לפיד וכתב: "מסתבר שיאיר לפיד, האיש שהמציא את הדרת האחר ופסילת הזולת, עוד לא נגמל ממעשיו כשהחרים קואליציה עם החרדים ב2013 רק כי יש להם זקן ופיאות".

עוד כתב: "כעת הוא נטפל גם לדתיים הלאומיים באותן שיטות. מדובר בהשוואה מקוממת בין הרב רפי פרץ אדם עתיר זכויות, ירא שמים ואיש מעש (שגם היה לוחם ותת אלוף בצה”ל, בניגוד ללפיד שכולה שירת ב’המחנה’) לתומכת טרור מוצהרת. בושה וחרפה. בפעם הבאה שלפיד יספר לכם שהשתנה וחזר בו מלהיות אותו לפיד המוכר לנו מרדיפת הדת, הגזירות וההחרמות, תזכרו את ההתנהגות השפלה הזאת כלפי שר החינוך הרב רפי פרץ. בוש והיכלם יאיר לפיד". 

חברת הכנסת יזבק גם הזדעזעה מההשוואה בינה ולבין הרב רפי פרץ וגם רואה אותה כלא לגיטימית. ״הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה שתומך בגזען מהליכוד. אז לפיד, בוא אני אעשה לך סדר: שוויון בין בני אדם זו דמוקרטיה. דה-לגיטימציה למיעוטים וכניעה למתנחלים זו קיצוניות. לפעול נגד הכיבוש, נגד המצור ובעד מדינה המכבדת את זכויות המיעוט הלאומי שלה זו מוסריות ודמוקרטיה. אנחנו כבר החלטנו מזמן - אנחנו עם גזענים, שעושים עלינו סיבוב ציני כדי להתחנף לימין, לא יושבים.  אז מה עדיף מדינת כל גזעניה או מדינת כל אזרחיה? אנחנו נפגש אחרי הבחירות, עם הרשימה המשותפת גדולה וחזקה יותר מאי פעם״.

הרב פרץ גם קיבל תמיכה מחוץ למפלגתו 

27.02.2020

1. לפיד הגזען (סיסקוביץ)

מר לפיד אוליי תלך תעשה פיפי ותשטוף את הפנים שלךבזה אין לך בושה אתה לא תגיע לקורסליים של הרב פרץ!!מה עשית בחיים שלך כתב במחנה בזכות האבא שלך!!שירות של שבוע ושבוע חתיכת טנבל!מגעיל את הנשמה !אתה המיץ של הזבל בדורינו!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. אם דמות מופת כמו ליצמן תומך ברב רפי, אני השתכנעתי. (מלכה לייפר)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

3. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
10.03.2020

4. חסר כישורים היה וחסר כישורים נשאר (נעמה )

לפיד, בתור אחד שלא עשה שום דבר למען המדינה והיה עסוק ב לדאוג רק לעצמו יש את החוצפה לדבר על רפי פרץ.
בבקשה רבותיי, הנה פרצופה האמיתי של מפלגת כחול לבן, טירונים שאפילו לא מוכשרים כדי לדבר.
שקרנים, שמצביעים על הגיבנת של ביבי, אך לא רואים את הגיבנת שלהם.
וחובבנים שכל מה שמעניין אותם זה שיכרון הכח.
סכנה אמיתית למדינה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גיוס בצל הקורונה, בחודש מרץ צילום: פלאש 90

איך מתגייסים בקורונה? צה"ל נערך למחזור הגיוס החדש

קרא עוד