סגור

לפיד בהשוואה מקוממת: הרב רפי פרץ ויזבק - עם שניהם לא נקים ממשלה

לפיד: "שר החינוך רפי פרץ לא יוכל להיות חלק מהממשלה" ונימק בעזרת השוואה לחברת הכנסת מהרשימה המשותפת, "בדיוק כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק היא הקול השישים ואחד". בנט בתגובה, "תתבייש לך"

חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 11:41
בהשוואה מקוממת

בהשוואה מקוממתצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ יאיר לפיד, מס' 2 ברשימת כחול לבן, אומר בריאיון ל"מצב הרוח", כי שר החינוך הרב רפי פרץ לא יוכל להיות חלק מהממשלה שתרכיב מפלגתו. לפיד נימק זאת בעזרת השוואה לחברת הכנסת מהרשימה המשותפת, שֶׁרִיצָתָה לכנסת נפסלה בידי ועדת הבחירות המרכזית - אך אושרה בהמשך בבג"ץ על חודו של קול: "בדיוק כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק היא הקול השישים ואחד.

לפיד תקף את השר פרץ בחריפות על רקע חבירתו הראשונית ליו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר. "אני חושב שחלק מההתבטאויות של הרב פרץ והברית שכרת עם איתמר בן גביר הוציאו אותו ממעגל הלגיטימיות הישראלית", אמר חבר הכנסת בריאיון. "כשהם עשו את הברית הפוליטית, התמונה עדיין הייתה תלויה. מי שעושה ברית פוליטית כזאת מוציא את עצמו מתחום הלגיטימיות הישראלית".

פרץ. סערה סביבו

השר רפי פרץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדבריו: "שר החינוך של מדינת ישראל לא יכול להיות אדם שכורת בריתות פוליטיות עם תומכי רוצחים, מפני שזה משליך על מערכת החינוך כולה", אין דבר כזה, לא ביהדות ולא בישראליות, שאתה אומר: 'אני יכול לחיות בשלום עם מי שנכנס לבית תפילה ויורה באנשים חפים מפשע'". הוא הוסיף: "אם פרץ סגר עסקה עם בן גביר, אז הוא בעצם תומך במה שעשה ברוך גולדשטיין, יש מחיר לפוליטיקה".

"רפי פרץ הוציא את עצמו מחוץ למחנה הישראליות כפי שאני מבין אותה, ותפקידי להתריע על זה", תקף לפיד, "הוא לא יוכל להיות חלק מהממשלה שלי. סמוטריץ' גם יהיה קשה מאוד, אבל עם נפתלי (בנט) ואיילת (שקד) כמובן אין לי בעיה. בדיוק כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק היא הקול ה-61".

בתגובה, צייץ שר הביטחון נפתלי בנט, "‏לפיד, תתבייש לך! אתה משווה טייס מסוקים לוחם בצה״ל, תת אלוף בצה״ל, שחינך עשרות דורות של לוחמים במכינה, שגורש מביתו בגוש קטיף, והקים יישוב בנגב על גבול מצריים, לתומכת מחבלים מנוולת? תתבייש. פשוט תתבייש".

ח"כ איילת שקד כתבה בתגובה לדברים: "פעם בכמה זמן האמת מתגלה ויוצאת מיאיר לפיד, שנאת הדתיים לאומיים. תתבייש לך, להשוות טייס קרב למהללת רוצחים. ואל תדאג, לא הרב רפי ולא אנחנו נשב איתך".

27.02.2020

1. לפיד צודק במאה אחוז. (אפרים )

רפי פרץ נשוי לבת דודה שלי. הוא כרת ברית עם הכהניסטים שזרקו בצד הדרך את סבא וסבתא שלי, ושל אשתו, בהיותם קשישים בני שמונים, בשעת לילה מאוחרת, רק משום שהעזו לומר את האמת: שברוך גולדשטיין היה רוצח שפל ומחלל שם שמים ברבים. מי שמכיר את הסיפור יודע. בי נשבעתי: לעולם לא אתפלל במניין אחד עם האיש הרע הזה.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. "רפי פרץ הוציא את עצמו מחוץ למחנה הישראליות כפי שאני מבין אותה, ותפקידי להתריע על זה" - נשמע כמו דיקטטור שלוקח אחריות על הציבור (מבחינתי הוא הוציא את עצמו מחברה דמוקרטית, כמובן לפי ההבנה של)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

3. טוב שלפיד ציין שמדובר ב"ממשלה שלי" ולא של גנץ... לרגע חשבתי שגנץ הוא המועמד להקמת ממשלה (אז או שהאגו שלו מנופח ברמה שהוא כבר לא מסוגל להסתיר או שזו פ)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

4. גנץ: המסיכה של לפיד (כחול לבן מפלגה אנטי יהודית)

הקול קול גנץ והראש ראשו של לפיד.
גנץ רק מבצע פקודות של לפיד.
ולכן המצע שלהם אנטי יהודי.

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

5. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

6. בדרך כלל אני לא מסכים לדברי יאיר לפיד הפעם אמר דברי טעם וחוכמה (דנינו)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

7. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (אבי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

8. שמע ישראל-ביביבלוף =לעבודת אלילים -כל מי שנותן חסות וסוגד לפושע עבריין הסנדק דון ביבי בגיהנום יסים את חייו (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

9. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי נחקרה על ידי מבקר המדינה, בה קיים חשד בהתקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שמנהלה היה גנץ. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת שלא הייתה קיימת, ללא מכרז, ושולם לחברה 4 מיליון שקל, בנוסף החברה דיווחה בכזב שיש לה לקוחות נוספים. ("הארץ", כלכליסט).

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע מחק את פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף את הקלטות אשכנזי, ומנדלבליט במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, בה היה ניסיון לאסוף מידע מלוכלך על בכירים בצה"ל, אשכנזי הסתיר את המסמך ומנדלבליט אומר בהקלטה שהוא עלול "להיות עד בפרשייה הזו"..
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס(.
בנוסף אשכנזי חשוד שדאג שיחולקו בבסיסי צה"ל עיתוני "ידיעות אחרונות" בתמורה לסיקור אוהד (מאקו, חדשות רוטר).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11.(

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום.(

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13.(

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: Sraya Diamant/Flash90

בנט: "נתנגד לכל תכנית שתכיר במדינה פלסטינית"

קרא עוד