ליברמן משיב אש: "אתם מטרפדים את הורדת יוקר המחיה, זה לא הזמן לפוליטיקה"

הקואליציה סוערת בעקבות החלטתו החד צדדית של של ליברמן לבטל את המכס על פירות וירקות, שר האוצר החליט לענות הבוקר לסיעות השמאל: אותם אנשים שמסרבים לכנס כעת את הכנסת כדי להעביר את מתן הסיוע לעצמאים שנפגעו בגל האומיקרון

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 16/03/22 10:54 יג באדר ב'

ליברמן משיב אש: "אתם מטרפדים את הורדת יוקר המחיה, זה לא הזמן לפוליטיקה"
השרים ליברמן ופורר, צילום: Flash9

יום אחרי שפרסם שר האוצר אביגדור ליברמן על תחילתה של הרפורמה בחקלאות וביטל מכסים על שלל פירות וירקות, הקואליציה סוערת בעקבות ההחלטה שהייתה חד צדדית. אחרי שספג סיקורת רבה, החליט שר האוצר לענות למפלגות השמאל.

"יוקר המחייה בישראל בעשור האחרון שבר שיאים"

ליברמן, פרסם כעת בחשבון הפייסבוק שלו: "מדד המחירים לצרכן כפי שפורסם אתמול מציג עלייה של 0.7%, מה שמייצר אינפלציה שנתית של 3.5%. אמנם קצב עליות המחירים אצלנו נמוך ממדינות רבות אחרות בעולם, אך יוקר המחייה בישראל בעשור האחרון שבר שיאים, והמצב הנוכחי שולח זרקור חזק יותר על המהלכים שהאזרחים מצפים שננקוט. 

ראינו אתמול שעליות חדות נרשמו בדיור, 2.1% בחודש אחד בלבד ואנחנו מחוייבים לפעול בכל הכוח על מנת שזוגות צעירים יוכלו לרכוש דירה. עלייה מדאיגה ביותר הייתה גם בתחום הפירות והירקות בגובה 5.3% בחודש".

"הרפורמה לא נועדה לפגוע באף אחד"

ליברמן הוסיף: "הרפורמה בחקלאות שיצאה לדרכה אתמול לא נועדה לפגוע באף אחד אלא נועדה להטיב קודם כל עם הציבור בישראל. הרפורמה היא מיידית והדרגתית- תחילה מבטלים מכסים על פירות וירקות שלא מגדלים בארץ, משקיעים מאות מיליוני שקלים במחקר, פיתוח וחדשנות ושומרים על החקלאות הישראלית, הן בעוטף עזה והן בגליל".

"תסתכלו מה קורה סביבנו – זה לא הזמן לפוליטיקה"

לסיום תקף ליברמן את המתנגדים לרפורמה: "מי שמתנגד לרפורמה הזאת, הם אותם אנשים שמטרפדים את החקיקה בכנסת שאמורה להוריד נקודות זיכוי למשפחות עובדות ולהגדיל את ההכנסה הפנויה למשפחה ממוצעת ב- 10,500 ש״ח בשנה, אלו אותם אנשים שמטרפדים את מתן התוספת המשמעותית במענק העבודה בגובה 1,600 ש״ח בשנה בממוצע למשתכרי שכר נמוך, אלו אותם אנשים שמסרבים לכנס כעת את הכנסת בכדי להעביר את מתן הסיוע לעצמאים שנפגעו בגל האומיקרון. אז אותם אנשים שמתאמצים כעת כדי לטרפד את הורדת יוקר המחיה, תסתכלו מה קורה סביבנו – זה לא הזמן לפוליטיקה, זה הזמן לעשייה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר