אביתר | החלו עבודות הסקר: "יהיה הישוב ה-34 של השומרון"

החלו עבודות הסקר שאמורות להוביל להקמת ישיבה באביתר ולחזרת המתיישבים לישוב. יוסי דגן: "המועצה האזורית שומרון תפעל בכל כוחה עד להגעה להתיישבות מסודרת" 

אלעד הומינר, חדשות כיפה 11/07/21 22:34 ב באב התשפא

חיילים באביתר, צילום: פלאש 90
חיילים באביתר, צילום: פלאש 90

בהתאם להסכם הפשרה שנחתם בין ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ, תושבי אביתר והמועצה האזורית שומרון לפני כשבוע וחצי, מנהל האזרחי החל בסוף השבוע שעבר בעבודות הסקר לאישור הקרקע ולהכנה להחזרת התושבים לישוב והקמת הישיבה במקום. עבודת הסקר כוללות בדיקת המקרקעין של כ-95 דונם של אדמות אביתר. המתיישבים מקווים כי לאחר סוף הבדיקות יוכלו להכריז כי מדובר באדמות מדינה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הקים צוות שתפקידו ללוות תכנונית את הקמת הישוב אביתר, להגדיר את צרכי הישוב ולאור אלו יתבצע התכנון. הצוות כולל את אנשי המקצוע במועצה בהם סגן ראש המועצה דוידי בן ציון, מנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, מהנדס המועצה יהודה אלקלעי, וכן את נציגי הישוב בהם יו"ר תנועת נחלה דניאלה וויס וצבי אלימלך שרבף ויו"ר תנועת אמונים צבי סוכות

"הקמת הישוב אביתר היא המעשה הציוני הנכון בעת הזו" אמר דגן. "גם אם המשפחות היו צריכות לעזוב עקב דרישת הממשלה, הבתים נשארו, החיילים כפי שסוכם שומרים על המקום, ועבודות סקר הקרקע בעיצומן, המועצה האזורית שומרון תפעל בכל כוחה עד להגעה להתיישבות מסודרת באישור ובשליחות ממשלת ישראל. אביתר יהיה הישוב ה-34 של המועצה האזורית שומרון", פסק דגן.

צבי אלימלך שרבף, אמר "הקמת ישובים בארץ ישראל תמיד היתה חוד החנית של הציונות. הקמת ישובים חדשים ביהודה ושומרון חשובה לחינוך הנוער ליצירת דור חלוצים חדש להתיישבות בכל מרחבי ארץ ישראל ולחיזוק המדינה גם ביטחונית וגם מדינית".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר