סגור

יוסי דגן לשליח הבית הלבן: "בוא לשומרון לראות"

אבי ברקוביץ' שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, צפוי להגיע מחר לישראל. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון לשליח: "את המדיניות בישראל קובעת רק ממשלת ישראל, אולם תפקידכם ההיסטורי – לסייע לעם ישראל"

חדשות כיפה
ו בתמוז התשפ
,
28 ביוני, 2020 20:12

צילום: ללא

אבי ברקוביץ', השליח המיוחד של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, נחת במהלך סוף השבוע בישראל לטובת קיום פגישות לקידום תכנית המאה של הנשיא טראמפ. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון פנה אליו היום והזמין אותו לביקור בשומרון – דווקא בישובים העלולים להיות "ישובים מבודדים" בתכנית.

דגן: "לפני שאתה נפגש עם ראש הממשלה והצוות הישראלי, בוא לשומרון לראות בעיניים, להיפגש עם האנשים ולהבין את המציאות לאשורה. בוא לאלון מורה ופגוש את האנשים, תראה את קבר יוסף, את הר גריזים, הר הברכה, את מזבח יהושע בהר עיבל. תעלה לגבעות איתמר ותראה את שלושת הימים ממקום אחד. תצפה בהר החרמון מהישוב יצהר, ותפגוש את תושבי מבוא דותן וחרמש הנפלאים המתגוררים מעל עמק דותן התנ"כי".

עוד הוסיף דגן בפנייתו לברקוביץ': "אשמח מאוד לארח אותך לסיור ולהכיר לך באופן בלתי אמצעי את השטח.  חשוב לי להדגיש כי האחריות לקביעת עובדות בכל תחום, ובוודאי בקביעת הריבונות בישראל נתונה אך ורק לממשלת ישראל וזו סמכותה. ובאותה מידה חשוב לי לומר כי אנו מכבדים את הנשיא דונלד טראמפ, הנשיא הכי טוב לישראל במשך כל שנות קיומה, וגם אתה ידוע כאוהב ישראל גדול, אבל לצורך קביעת עמדה "אין לדיין אלא מה שעיניו רואות". 

דגן הוסיף ספק בחיוך ספק בעקיצה, כי אמנם הממשל האמריקאי איננו הדיין כי "הדיין" הינה ממשלת ישראל, אבל גם כממשל ידידותי ואוהד שנמצא בקשר קרוב עם מדינת ישראל חשוב כי גם אתה תתנהל כדיין ותבוא לראות את השטח.אתה מייצג ממשל אוהד שבא כדי לקבוע את עמדת הממשל האמריקאי בנושא, ולצורך קביעת העמדה צריך לפגוש את השטח. כאן ערש התנ"ך אותו הזכיר הנשיא טראמפ בנאומו כשורש הזיקה היהודית למולדתו ביהודה ושומרון. כיהודי מאמין אתה בוודאי מכיר את הפסוקים המדברים על אלוקים שירד בכבודו ובעצמו לראות את מגדל בבל לפני שחרץ את דינו. אמנם כאן, כפי שאתה בוודאי יודע אנו רחוקים מאוד מהתיאור של מגדל בבל, וכאמור קביעת המדיניות שלנו היא אך ורק בידי ממשלת ישראל בירושלים. ממשל טראמפ האוהד חשוב לנו, ובכל שעה שתרצה, נשמח לארח אותך ולהכיר לך את המקומות והאנשים עליהם מדברים בעולם כולו".

בסיום דבריו הדגיש דגן כי הציבור בישראל בחר בנתניהו 3 פעמם רציפות על הטיקט המדיני של ריבונות מלאה על ישובי יו"ש. לא ריבונות סמלית, ולא חלקיקי ריבונות. הציבור בישראל מצפה לריבונות מלאה עוד השבוע כפי שהתחייב נתניהו.

28.06.2020

1. יוסי דגן נשמה טובה (דני)

יוסי דגן אין להאמין לנתניהו והליכוד יש להפיל את הממשלה דחוף
יש להקים ממשלת ימין חזקה הגיע הזמן יש לשכוח מי נתניהו הזקן

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2020

2. לאחד את הימין האמתי המדינה מתרסקת (דני)

יוסי דגן יש לאחד את הימין האמתי ולהפיל את הממשלה המדינה מתרסקת לחתיכות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חקירה (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

התיק נגד חוקרי השב"כ שנחשדו שפגעו ברוצח רנה שנרב במהלך חקירה - ייגנז

קרא עוד