הרב יובל שרלו סופד לאילן גילאון: אלה שני הדברים שלמדתי ממנו

פטירתו של חבר הכנסת לשעבר טלטלה רבים במערכת הפוליטית ומחוצה לה, כאשר המשותף לכל ההספדים שנאמרו כלפי גילאון הוא היותו מענטש ובעל רגישות גדולה כלפי ה"שקופים" שבחברה | הרב יובל שרלו מוסיף הספד משלו

הרב יובל שרלו 01/05/22 16:58 ל בניסן התשפב

הרב יובל שרלו סופד לאילן גילאון: אלה שני הדברים שלמדתי ממנו
אילן גילאון, "מענטש, לב גדול ורגיש", צילום: Flash90

"חֶסֶד וֶאֱמֶת יִצְּרוּ מֶלֶךְ וְסָעַד בַּחֶסֶד כִּסְאוֹ" (משלי כ', כ"ח): אנו חלוקים באין ספור סוגיות. טוב שכך. התורה מנהלת מאבק נגד מקום שהוא "שפה אחת ודברים אחדים". אולם יש שני עניינים שצריכים להיות בבסיס: ראשון בהם הוא דרכי ההתנהלות. ההכרעה המשותפת של החולקים כולם על התנהגות אתית, ניהול מחלוקת בדרכים ראויות, הקשבה וזהירות בכבוד האדם, לב פתוח.

שני בהם הוא תזכורת מתמדת שיש תשתיות אנושיות של חמלה, חסד, צדק, אחריות וסולידריות, שהן קודמות לדיונים האידיאולוגיים הגדולים (כמובן שלעתים הדיונים האלה קשורים בדרכים לממש את כל אלה).

אילן גילאון, שהייתי רחוק מעמדותיו הדתיות והמדיניות ת"ק פרסה בסוגיות רבות, פסע בדרך הכפולה הזו.
הוא היה מענטש. לב גדול ורגיש. והוא פעל לטובת מי שלא ראו אותו. השקופים בחברה. ייטב לנו אם את שני אלה נאמץ. יהי זכרו ברוך.


הרב יובל שרלו מפעיל רשת של קבוצות וואטסאפ, ערוץ טלגרם ועמוד פייסבוק, הקרויים 'זיקים', בהם הוא שולח מדי יום התייחסות קצרה במבט תורני על שלל נושאים. ניתן להצטרף לקבוצות הווטסאפ דרך הלינק

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר