בנט בסיור עם ראש השב"כ: "למחבלים יש כל מיני רעיונות"

ראש הממשלה ביקר בחטיבת השומרון של השב"כ וסייר בגדר הביטחון ביחד עם ראש השב"כ ומפקד פיקוד מרכז: "צה"ל בנוכחות שיא במאות נקודות של פרצות, והמטרה שלנו היא לשבור את הגל". ראש השב"כ על הפעולה בג'נין: "סיכלנו פיגוע משמעותי"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 03/04/22 14:16 ב בניסן התשפב

בנט בסיור עם ראש השב"כ: "למחבלים יש כל מיני רעיונות"
בנט בביקור בחטיבת השומרון של השב"כ, צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט, ביקר היום (א') בחטיבת השומרון של שירות הביטחון הכללי (שב"כ), יחד עם ראש השב"כ רונן בר, ומפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס. ראש הממשלה התייחס לרצף פיגועי הטרור הקשים, לחיסול חוליית המחבלים בג'נין בליל שבת ולהתמודדות עם עם גל הטרור הערבי.

בנט קיים הערכת מצב בהשתתפות מפקדי חטיבת השומרון בשב"כ, במהלכה קיבל סקירות מודיעיניות אודות המבצע לסיכול חוליית הטרור בג׳נין בסוף השבוע האחרון, וכן דן בתמונת המצב הגזרתית. לאחר מכן ביקר בנט בחפ"ק הסיכול של השב"כ בשומרון וצפה בפעילות הניטור והאיסוף המשמשות את החטיבה בסיכול התראות עתידיות לפיגועי טרור. 

"במהלך סוף השבוע כוחות שב"כ וימ"מ, יחד עם כוחות צה"ל, סיכלו פיגוע חם בדרך ליעד. כמו הפיגוע הזה, יש למחבלים כל מיני רעיונות ולכן אנחנו בדריכות-על, גם שב"כ וגם משטרת ישראל, כדי לזהות כל שביב רעיון או תכנון לפיגוע ולסכל את זה מבעוד מועד. גם פה, לאורך קו התפר צה"ל בנוכחות שיא במאות נקודות של פרצות, והמטרה שלנו היא לשבור את הגל". 

בנט הוסיף כי "אנחנו נכנסים עכשיו לתקופה של 'שגרה דרוכה', כשאנחנו רוצים שאזרחי ישראל יחזרו לשגרה וכוחות הביטחון יהיו בדריכות שיא. זה לא מאמץ של פעולה אחת אלא מאות רבות של פעולות שקורות כל הזמן. ביחד נעשה את המאמץ לשבור את הגל הזה".

בנט בחטיבת השומרון של שב"כ ובגדר הביטחון:

ראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר: "השירות עובד כרגע בהרבה זירות - המקומית, ביהודה ושומרון, ברשת ובעזה. ראש הממשלה, אתה פוגש ארגון חד, נחוש, מיומן, שלומד תוך כדי תנועה ואש. בשבת נתקלנו באש יחד עם האחים שלנו מהימ"מ, סיכלנו פיגוע משמעותי. אנצל את ההזדמנות גם לאחל לסנ"צ ש' החלמה מהירה".

"במהלך סיור שטח שקיימתי בשבת, שאלתי את רכז הנפה האחראי על השטח בו סוכל הפיגוע: ׳מה עם העובדים? האם הם מצליחים לנשום קצת אויר?׳ הוא הסתכל עלי בתמיהה ואמר לי 'ראש השירות, הרי בדיוק בשביל זה הגענו לשב"כ. זה ארגון של עובדות ועובדים מסורים,  חדורי תחושת שליחות ואחריות מרחיבה, שעושים כל שלאל ידם להגן על ביטחון המדינה ולהציל חיי אדם'".

בנט ורונן בר

בנט ורונן בר | צילום: חיים צח, לע"מ

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר