פרוייקט הסקי הדתי

שר הביטחון חשף מתי איראן תוכל לפתח פצצה גרעינית: "זה הזמן למעשים"

שר הביטחון ושר החוץ קיימו תדרוך מדיני-בטחוני לשגרירים של מדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. במהלך התדרוך חשפו השניים את העומד מאחורי מתקפת הטרור במפרץ עומאן: "האחראי הישיר לפעולות אלו הוא סעיד אראג'אני"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 04/08/21 15:33 כו באב התשפא

שרי הביטחון והאוצר, צילום: משרד החוץ
שרי הביטחון והאוצר, צילום: משרד החוץ

שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד, חשפו היום (ד') בתדרוך לשגרירי מדינות מועצת הביטחון של האו"ם את האיש שעומד מאחורי מתקפת הטרור במפרץ עומאן - סעיד אראג'אני. הבוקר ערכו השניים תדרוך מדיני-בטחוני לשגרירים של מדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. התדרוך שנערך בחדר המצב של משרד החוץ בירושלים, הוא חלק מהמאמץ המדיני של ישראל לקידום גינוי ותגובה בינלאומית לפעולות הטרור של המשטר האיראני.

במהלך השבוע האחרון ישראל פעלה בכל הערוצים המדיניים והביטחוניים על מנת שהקהילה הבינלאומית תציב גבולות ברורים לאיראן ותגרום לה לחדול מהתנהלותה התוקפנית. 

גנץ ולפיד הבהירו לשגרירים שישראל תשמור על חופש הפעולה שלה – מול כל התקפה כזו וכל איום על אזרחיה. השניים הדגישו, כי לא מדובר בסכסוך מקומי, או בילטראלי. זו התקפה על העולם, והעולם צריך להגיב. זה יכול לקרות רק באמצעות גישה אחידה ואמיצה מצד הקהילה הבינ"ל, דרך מועצת הביטחון ומסגרות נוספות הדורשת לקיחת אחריות מאיראן בנוגע לפעולותיה התוקפניות. 

תדרוך מדיני-בטחוני לשגרירים של מדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם. צילום: משרד החוץ

שר הביטחון חשף: "מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה אמיר עלי חג'יזדה הוא שעומד מאחורי עשרות פעולות שבהם היו מעורבים כטב"מים וטילים באזור. האחראי הישיר לפעולות אלו של שיגור כטב"מי נפץ, הוא סעיד אראג'אני שאת שמו אני חושף פה לראשונה. אראג'אני הוא האופרטור הראשי של מערך הכטב"מים של חיל האוויר של משמרות המהפכה, שהביא לפגיעה במרסר סטריט. הוא מספק את הציוד, ההכשרה, התוכניות והאחראי על פעולות טרור רבות במרחב".

"איראן שוב הוכיחה שהיא אתגר בינלאומי, אזורי ובסוף גם איום על ישראל", הוסיף גנץ. "איראן אחראית לעשרות פעולות טרור ברחבי המזרח התיכון והפעלת מיליציות מטעמה בתימן, עיראק ומדינות נוספות. איראן גם חצתה את כל הקווים שהוגדרו בהסכם הגרעין הקודם, והיא רחוקה היום רק כעשרה שבועות מהגעה לחומר בקיע שיאפשר לפתח פצצה גרעינית". 

"לכן", קבע שר הביטחון גנץ, "זה הזמן למעשים – העולם חייב להטיל סנקציות כלכליות ולהביא פעולות אופרטיביות מול משמרות המהפכה. אין לנו סכסוך עם העם האיראני אלא עם המשטר שעלול להביא למירוץ חימוש מסוכן במזרח התיכון כולו. מערכת הביטחון העבירה מידע מודיעיני ונעביר בהמשך גם ראיות פורנזיות". 

שר החוץ אמר כי אים מדובר בסכסוך בין צבאות בסוריה ולא פעולה חשאית נגד מתקן צבאי. "זו התקפה על נתיבי הסחר של העולם, זו התקפה על חופש התנועה. זהו פשע בינלאומי". 

"לכן השאלה שלי אליכם: מה הקהיליה הבינלאומית עומדת לעשות בעניין? האם עדיין קיים דבר כזה חוק בינלאומי? והאם לעולם יש את היכולת וכוח הרצון להפעיל כדי לאכוף אותו? כי אם התשובה היא כן, העולם צריך לפעול עכשיו. אם הקהיליה הבינלאומית לא תגיב במקרה הזה, אז אין דבר כזה קהיליה בינלאומית. זה כל אחד לעצמו".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בפתח ישיבת הממשלה השבועית ביום ראשון: "בימים האחרונים העולם קיבל עוד תזכורת לתוקפנות האיראנית, הפעם בלב ים. האיראנים שתקפו בכטב"מ את הספינה כיוונו לפגוע במטרה ישראלית", אמר בנט. "אני קובע באופן מוחלט - איראן היא שביצעה את התקיפה. את המסר נעביר לה בדרכים שלנו".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר