משרד החינוך מנסה להשאיר את ראש החמ"ד בתפקידו

מנכ"ל משרד החינוך פנה לרב ד"ר אברהם ליפשיץ, שאמור לסיים את כהונתו בעוד יומיים, וביקש ממנו להמשיך בתפקידו חצי שנה נוספת. זאת על רקע הקושי בהשלמת הליך מינוי המחליף כתוצאה מהקדמת הבחירות

יהונתן קליין
כב בטבת התשעט
,
30 בדצמבר, 2018 8:25
אברהם ליפשיץ

אברהם ליפשיץצילום: ששון תירם

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, פנה לראש החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, בהצעה להמשיך לכהן בתפקידו חצי שנה נוספת, כך נודע הבוקר (ראשון) ל'כיפה'. ההצעה תעלה בישיבת הממשלה הקרובה. 

כזכור, אברהם ליפשיץ אמור לסיים את תפקידו ביום שלישי הקרוב, עם תום השנה האזרחית, לאחר קרוב לתשע שנים, ולאחר שכהונתו הוארכה מספר פעמים.

בחודש שעבר פרסמנו ב'כיפה' כי המועמדת המובילה להחליפו היא מנכ"לית קרן קרב, יונית יעקובוביץ'. בעקבות הפרסום פנו הורים לשר החינוך בנט בקריאה שלא למנות את יעקובוביץ' לתפקיד בשל עמדותיה הליברליות.

יש לציין כי על אף שליפשיץ אמור לסיים את תפקידו בעוד יומיים, משרד החינוך טרם נערך באופן רשמי למינוי ראש מינהל חמ"ד חדש. טרם יצא מכרז לתפקיד, ומועצת החמ"ד, האמונה על איתור המועמדים והמלצה לשר החינוך, טרם התכנסה לדון בנושא, כך שאם ליפשיץ לא ימשיך בכהונתו, מינהל החמ"ד ייוותר תקופה ממושכת ללא מינוי קבוע. משרד החינוך טרם נענה לפניית 'כיפה בנושא'.

ליפשיץ בתגובה אמר: "בשל הקדמת הבחירות פנה אלי המנכל ודיווח שבכוונתו ביום ראשון להגיש הצעה לשולחן הממשלה שנמשיך לעבוד יחד בחצי השנה הקרובה. התשובה תנתן תוך שבוע.  האמת שהפניה באה באחת ובהפתעה. ככול שצריך ונכון לחמד, "הנני". נתפלל, וה' הטוב ישמע תפילתנו ברחמים."

30.12.2018

1. ראש המנהל (דיין יעקב)

תנו לצעירים מקום

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2018

2. זה איש חינוך אמיתי שנכון לכל שליחות חינוכית שמבקשים ממנו. (יהודי)

כל הכבוד ר' אברהם.
חזר וברוך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב שרלו על הרב פרץ: "מוֹצָא שְׂפָתֶיךָ תִּשְׁמֹר"

קרא עוד