משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

Abir Sultan/Flash 90

חבר ועדת פרס ישראל מאשים: דוד בארי הוצג בפנינו כא-פוליטי

פרופ´ משה בר אשר טוען שהמלצת הועדה שבראשותו על מתן פרס ישראל למנכ"ל עמותת אלעד, נבעה מכך שבדרך מניפולטיבית לא הוצגה פעילותו הפוליטית של בארי

משה ויסטוך
כ"ד ניסן תשע"ז, 20/04/2017 07:09

חבר ועדת פרס ישראל, פרופסור משה בר אשר, יצא נגד המלצתו שלו להעניק את פרס ישראל למנכ"ל עמותת אלעד דוד בארי. כך פורסם אמש (רביעי) בחדשות 10.

לפי הפרסום, טוען בר אשר כי בארי, שדבר זכייתו בפרס לפני כחודש עורר הדים ומחלוקות במערכת הציבורית, הוצג בפני חברי הועדה כאיש א-פוליטי, זאת למרות שלטענתו של ראש הועדה הוא מעורב בפעילות שכזו מתוקף תפקידו.

לטענתו, מנכ"ל עמותת אלעד הוצג בדרך מניפולטיבית כמי שעוסק בעיקר בעניינים ארכיאולוגים. פרופ' בר אשר אמר כי הוא מרגיש מרומה שכן החלטתה העקרונית של הועדה היתה שלא לבחור אישים שמזוהים פוליטית.

יש לציין כי בארי המכונה דוידל'ה, פועל כבר שנים רבות לחידוש ההתיישבות היהודית בשכונת עיר דוד. הוא הקים את עמותת אלע"ד, הפועלת להעמקת הקשר היהודי אל ירושלים ובעבר הצהיר כי הוא תומך בשמירת יחסים טובים בין יהודים לערבים וכי הוא מנסה להמעיט בחיכוכים.

טיעוניו של בר אשר, כפי שפורסמו בערוץ 10, עשויים להיתקל בבעיה לאור נימוקי ועדת הפרס שבראשה הוא עומד, שפורסמו רק לפני כחודש. "לדוד (דוידלה) בארי", נכתב בהודעה הרשמית, "מוענק הפרס על תרומתו למדינה, בכינון המפעל היחיד שלו שהיה למפעל לאומי – עיר דוד. הפרס ניתן לו במלאות חמישים שנה לאיחוד העיר. הוא יזם, הקים, הוביל ומוביל את העשייה המבורכת שהפכה את עיר דוד לאתר מורשת, חינוך ותיירות לאומי ובינלאומי מן המעלה הראשונה. עיר דוד היא הגרעין ההיסטורי שממנו צמחה ירושלים – לבו של העם היהודי ומוקדו של ספר הספרים".

מועדת הפרס מסרה בתגובה לדיווח כי הוועדה בחרה את הזוכים בהתאם לקריטריונים כפי שעשתה כל השנים.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. מישהו כאן צריך לשלם מס שפתיים
לאה 4/20/2017 10:27:00 AM
לברנז´ה השמאלנית שאליה הוא משתייך ולהבהיר שבעצם הוא לא התכוון לתת יד למתן פרס ישראל למי שמחזק את אחיזתנו בירושלים.
תמונה
2. הוא חי בארץ יותר מ-60 שנה
אישיהודי 4/20/2017 12:13:00 PM
חוץ מזה ששמיר ז"ל קיבל פרס על מפעל חיים, אי אפשר להגיד שהוא לא היה איש פוליטי
וכן תבדל"ח גאולה כהן
שלא לדבר על שולמית אלוני
תמונה
3. היכן כאן הפוליטיקה ??? (ל"ת)
אודי 4/20/2017 1:48:00 PM

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד