סרט דוקו חדש שופך אור על דמותו של הרב קוק | הצצה

סרט דוקו חדש של כאן 11 שופך אור על דמותו של הרב קוק, אביה הרוחני של הציונות הדתית, שתורתו סללה דרך אל לב הישראליות: "הרב קוק: מותו של גיבור"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/06/22 22:30 כ בסיון התשפב

סרט דוקו חדש שופך אור על דמותו של הרב קוק | הצצה
צילום: צילום מסך

דמותו של הרב קוק זוכה בציבור הציוני דתי למעמד מיתי. סרט חדש, ממעמקי המציאות העכשווית, שופך אור על הרב וממשיכי דרכו, עד סופו הטרגי של הגיבור הציוני, וגם של האידיאולוגיה שכה התאמץ להנחיל. הסרט"הרב קוק: מותו של גיבור" מביא את סיפורו המרתק של הרב החרדי שראה בהרצל משיח ובציונות התחדשות תרבותית, דתית ונבואית.

צפו בהצצה:

כידוע, תורתו של הרב סללה את הגשר שחיבר בין העולם האדוק הישן ובין הציונות החילונית. הראי"ה קוק, שנמנע מלבחור מחנה, היה בעל חשיבה מקורית ויכולת ייחודית להתמודד עם ההיבטים השונים של הקיום היהודי בעידן המודרני והפנמתם בעולם החרדי.

סרט חדש על הרב קוק

סרט חדש על הרב קוק צילום: דוברות כאן 11

הרב קוק, שלהגותו השפעה אדירה ומרחיקת לכת על התפתחות מדינת ישראל, התווה את דרכה של הציונות הדתית-לאומית והניח את היסוד לתפישתם של בני הכיפות הסרוגות את עצמם כממשיכי דור החלוצים.

קרדיט: דוברות כאן 11

בין הדמויות המופיעות בסרט ומשרטטות יחד את דמותו של הרב קוק נמנים אבינועם רוזנק, מיכה גודמן, פרופ' אבי שגיא, יעקב פילבר, הרב יואל בן-נון, ספי רכלבסקי, הרב יעקב מדן, יהודה עציון, הרב דרוקמן, הרב יובל שרלו, ד"ר גדעון ארן, ד"ר נעימה ברזל, הרב יוחנן פריד, חגי בן ארצי וכן קטעי ארכיון של פרופ' ישעיהו ליבוביץ ואורי אבנרי.

במאי: יילון גורביץ

אורך הסרט: 54 דק'

הסרט ישודר בכאן 11, ביום רביעי, 22.6.22, בשעה 21:15