"אני מאשים" | ליברמן במתקפה על נתניהו

יו"ר ישראל ביתנו מאשים את ראש הממשלה בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, במספר רחב של נושאים: אובדן ההרתעה, התעצמות חמאס וקריסת מערך ההסברה של ישראל. "מצדיע לכוחות הביטחון, לצה"ל ולרמטכ"ל אביב כוכבי"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 24/05/21 08:26 יג בסיון התשפא

"אני מאשים" | ליברמן במתקפה על נתניהו
ליברמן מאשים את נתניהו, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, פרסם הבוקר (ב') בחשבון הטוויטר שלו סדרת ציוצים בה הוא תוקף את מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו. ליברמן התייחס להתפרעויות ברחבי המדינה מאז יום ירושלים, להתנהלות מול חמאס במבצע שומר החומות ובקריסת מערך ההסברה הישראלי. 

הרמטכ"ל: "משימה אחת לא הושלמה, והיא השבת הבנים הביתה"

"אני מאשים", פתח ליברמן. "אני מאשים את נתניהו באובדן ההרתעה מול פורעי החוק בתוך מדינת ישראל. התמונות שראינו רק לפני ימים ספורים בלוד, בעכו, בבת-ים, ביפו ובנגב הן ביטוי לאנרכיה ולהיעדר משילות. אני מאשים את נתניהו שלא למד דבר ולא הפיק את הלקחים הנדרשים מדו"ח 'אור' על אירועי אוקטובר 2000 ומדו"ח מבקר המדינה על מבצע 'צוק איתן'".


(ניסיון לינץ' בירושלים)

על ניהול המלחמה מול חמאס כתב: "אני מאשים את נתניהו שאפשר לחמאס להשתלט באין מפריע על חלקים נרחבים ברחוב הערבי בתוך מדינת ישראל, על הפלסטינים במזרח ירושלים, ביהודה ושומרון ועל מחנות הפליטים הפלסטינים בלבנון. אני מאשים את נתניהו שאפשר הפסקת אש ללא התנייה של סיוע כלכלי לרצועה בעתיד, בפירוז הרצועה והשבת הבנים הביתה מה שמבטיח מבצע נוסף שנמצא כבר מעבר לאופק".

על מצב המיגון בדרום המדינה אמר יו"ר ישראל ביתנו: "אני מאשים את נתניהו בהיעדר מיגון ברמה מספקת בדרום ובצפון שהופכים את העורף הישראלי למופקר ופגיע". 

"אני מאשים את נתניהו שאפשר את התעצמות חמאס לפני מבצע 'שומר החומות' וממשיך לאפשר את התעצמותו גם ברגעים אלו, ושאישר לפתוח את מעבר רפיח ללא מנגנון פיקוח, שיגרום להכנסת חומרי "בניה" וחומרים דו-שימושיים שלפני שילכו לשיקום האזרחי של הרצועה ילכו לבנייה ושדרוג של ארסנל הנשק של החמאס".


(נתניהו יממה לפני הפסקת האש: "אני נחוש להמשיך את המבצע עד שיושג השקט")

לבסוף, הזכיר ליברמן את קריסת מערך ההסברה הישראלי. "אני מאשים את נתניהו בקריסת מערכת ההסברה הישראלית ברחבי העולם, שהובילה להסתה ויצירת נרטיב שקרי בערוצי התקשורת הבין-לאומיים וברשתות החברתיות, ששברו שיאים".

שר הביטחון לשעבר לא שכח להודות לשאר הגורמים שלקחו חלק במבצע "שומר החומות". "יחד עם שאר אזרחי מדינת ישראל, אני מצדיע לכוחות הביטחון, לצה"ל ולרמטכ"ל אביב כוכבי".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר