מרגש: החברים שרים לזכרו של שגב קראווני ז"ל

שגב קרוואני ז"ל, בן 14 מחשמונאים, נפטר באופן פתאומי. המוסיקאי אביעד דרף, שהיה המורה שלו, מוציא לאור יחד עם חבריו את 'וזה נשגב'- שיר זיכרון מרגש ומלא געגועים.

חדשות כיפה חדשות כיפה 08/05/18 10:18 כג באייר התשעח

מרגש: החברים שרים לזכרו של שגב קראווני ז"ל
עטיפת הסינגל, צילום: יח"צ

 

שגב קרוואני ז"ל, בן 14 מחשמונאים, למד בישיבת בני עקיבא 'נר תמיד', ולפני כשנה נפטר באופן פתאומי. המורה שלו - אביעד דרף מספר:  "לימדתי אותו בשעה 14:30 והוא אמר שכואב לו הראש, אולם המשיך להשתתף ולתפקד כרגיל. בשעה 17:00 הוא התמוטט בעקבות מפרצת במוח. המוות הפתאומי טלטל את כל הישיבה וגם אותי, בתור המורה שפגש אותו שעתיים קודם. כבר באותו ערב ישבנו וניגנו עם מאות חבר'ה בחשמונאים".

מתוך כך נולד השיר 'וזה נשגב', הרואה אור בימים אלה, אותו כתב והלחין אביעד. "יום אחד בשעת ערבית ירד השיר, בהמשך הגיע הלחן. השמעתי אותו לתלמידים בישיבה, שהתחברו מאוד וביצענו אותו במפגש לזכרו" – הוא מספר. לקראת יום השנה, השיר יוצא לאור בהפקתו המוסיקאלית של אבי טל בהשתתפות נגנים מהשורה הראשונה (עמית יצחק, אבי אבידני, אלון הלל). כמקהלה השתתפו חברים של שגב, תלמידי הישיבה, מורים וכן תלמידו של אביעד- אריאל קאפח, ששר כסולן יחד איתו.

"כולנו מתמודדים עם כאב, אובדן ומה שהחיים מזמנים" – משתף אביעד. "השיר מבטא את הדרך שלנו לזיכרון- מתוך מקום של אמונה והשלמה עם כך שאיננו מסוגלים להבין את הכל, לעיתים המציאות נשגבת מבינתו. אמונה היא כח אדיר להתמודדות מבלי להתעלם מהכאב והאובדן".

 

שגב קראווני ז"ל

שגב קראווני ז"לצילום: ללא קרדיט

אביעד דרף והתלמידים

אביעד דרף והתלמידיםצילום: יח"צ