צפו כיצד חגגו למלך חוסיין יום הולדת חשאי במתקני המוסד | הצצה

סדרת הדוקו של כאן 11 על מנהיגים במזרח התיכון חוזרת בעונה שנייה. תחקיר עיתונאי חובק עולם, עם גילויים וחשיפות חדשות ומרואיינים בלעדיים בכל פרק, מהאחיין של אחמד יאסין ועד לטרוריסט הבינלאומי קרלוס התן

חדשות כיפה 22/06/22 16:24 כג בסיון התשפב

כיצד חגגו למלך חוסיין יום הולדת חשאי במתקני המוסד | הצצה
אחמד יאסין, צילום: אויבים - עונה 2, באדיבות כאן 11

הסדרה "אויבים" של תאגיד השידור הציבורי חוזרת לעונה נוספת ומביאה את סיפוריהם של שישה מנהיגים מרכזיים במזרח התיכון: המופתי חאג' אמין אל חוסייני, מנהיג לוב קדאפי, חוסיין מלך ירדן, מנהיג ומייסד החמאס אחמד יאסין, מנהיג דאע"ש אבו בכר אל בגדדי וחסן מלך מרוקו, כפי שהם משתקפים דרך עיניהם של ארגוני המודיעין הישראליים.

הפרק הראשון שיפתח את העונה החדשה יעסוק במופתי חאג' אמין אל חוסייני, וידון בשאלה, מה היה חלקו במימוש הפתרון הסופי. הפרק חושף את יומניו של המופתי, שתורגמו מתוך כתביו המקוריים ומציג כיצד תמך בנאצים ובפתרון הסופי. בפרק נחשפות ראיות לכך שהמופתי פעל אקטיבית ומנע הגירה לפלשתינה של אלפי יהודים וביקש לשלחם לפולין. הפרק יענה על השאלה, האם המופתי ביקר באושוויץ וידע על השמדת היהודים?

אבו בכר אל בגדדי

אבו בכר אל בגדדי צילום: אויבים - עונה 2, באדיבות כאן 11

הפרק השני יעסוק בקדאפי, יצלול לתוך דמותו האכזרית והצבעונית של מנהיג לוב ויציג כיצד פעל לפגוע בישראל מרגע עלייתו לשלטון. בפרק ייחשף ראיון בלעדי מהכלא עם הטרוריסט הבינ"ל קרלוס התן, שחושף את קשריו עם קדאפי ומתאר את דמותו: "פרנואיד ומסומם". חשיפת פעולות המוסד בלוב בראשית שנות ה-70, בהן ראיון עם עיתונאי בריטי, שחושף כיצד לוחמת מוסד, איתה קיים רומן, ניסתה לשכנעו להשיג ראיון עם קדאפי. חשיפת הקשר הישיר של קדאפי לטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ועוד.

ירון ניסקי ודני ליבר  יצרו את הסדרה שהפכה בעונתה הראשונה ללהיט בעולם הערבי ותעסוק גם  באחמד יאסין, שהצליח לייסד ארגון טרור רצחני ולהניע המונים, כשהוא נכה לגמרי. באבו בקר אל בגדדי, שרצה להקים מדינה איסלמית פנאטית תוך השמדת ישראל, וגם בשני אויבים יוצאי דופן שידעו תמיד לשמור על קשר יציב עם המודיעין הישראלי- המלך חוסיין, אויב שעשה את פעולותיו נגדנו כדי לשרוד בשלטון, וחסן מלך מרוקו, שהחל לקיים יחסים חשאיים עם המודיעין הישראלי שנים רבות לפני הסכמי השלום הגלויים בין המדינות.

"אויבים", 05.07, ימי שלישי, בשעה 21:15 ב- כאן 11 ובדיגיטל

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר