אני מתחילה להתייסר ..והזמן עובר

שלום וברכה

אני בחורה רווקה בת 27 וחצי שמגיעה מבית חילוני מסורתי ספרדי .

בשנתיים האחרונות, קרה לי דבר מאוד שונה והתחלתי להתעניין יותר בעולם החרדי.

פתאום משך אותי מאוד העןלם הזה וקסם לי מאוד העניין שיש שם, המסגרת, הערכים וחיי החברה. אציין גם במילים הכי פשוטות שגם מאוד מושך אותי לאחרונה המראה החרדי (בעיקר זה עם הפאות והשחור לבן) .

לא מצליחה להשתחרר מזה וכבר לא מעוניינת ולא מתעניינת בהכרויות עם בחורים חילוניים. מרגישה שגם לא ממש מוצאת את עצמי מבחינה חברתית בעולם החילוני והפרוץ הזה. מאוד רוצה להכיר בחור שמגיע מבית חרדי אשכנזי בעל ערכים ( או בחור שמגיע מבית כזה והוא עצמו קצת יותר מאוזן נגיד דתי לייט אפילו עדיף כי יותר קרוב לאורח חיי ) ובשביל זה ולמען אהבה בעה מוכנה ורוצה קצת להתחזק אבל לא להיות חרדית אלא דתיה לייט.. אציין שיצא לי להכיר כמה בחורים חרדים דרך האינטרנט ונורא נהנתי לפגוש ולהכיר את האישיות העדינה שלהם ולהמשיך למשהו רציני אך לצערי הם אינם היו רציניים איתי ופה בדיוק נכנסת הבעיה הגדולה ורוב הסיכוים שזה בגלל שאני מבית חילוני מסורתי... ולא דתי חרדי

זקוקה לעזרתכם ולעצתכם.. אני כבר מיוסרת .. לא רוצה להכיר חילוני.. מעוניינת רק בבחור חרדי אשכנזי (רק זה גורם לי לפרפרים משום מה ) וזה ככה כבר כשנתיים. אולי סימן מה' ? מה עושים במצב כזה ? מוכנה להתחזק ולנסות ! איך מכירים? האם זה אסור בתכלית האיסור ? רוצה לציין שכבר לא מעט שהכירו אותי אמרו לי שאני בעלת מידות ןערכים ורגישות וחמלה ומשפחתיות הרבה יותר מאנשים דתיים וחרדיים אחרים שהם הכירו. האם באמת בעולם הזה יוכלו להסתכל על הפנימה של האדם ? או רק על חיצוניות ואם הבחורה באה גם מבית חסידי ושידך ? אני ממש נופלת לעצבות כשאני יודעת שבפועל הסיכוי שלי להתחתן עם בחור בעל רקע חרדי אשכנזי הוא אפסי ! אני חייבת עזרה. קשה לי לשחרר מזה. אני מאוד רוצה זוגיות אמיתית נכונה טהורה בריאה ומרגשת ולהקים בעה בית ומשפחה בישראל .. אבל לא מוכנה להתפשר על ההרגשה שלי .. והזמן בנתיים עובר .. יודעת שגם קיים בעולם הזה עניין של דירוג למשל בחור שקצת סטה מהדרך או משהו כזה כבר נחשב כסוג ב ולי אין בעיה להכיר גם בחור שנחשב כסוג ב כי בעייני זה לא בעייתי כי אני לא רואה אותו כסוג ב .. אבל כמובן שזה כל עניין לגופו ואם חלילה הבחור סוג ב' או ח' מעניין אחר שעלול להפריע לי באופן ממשי אז כמובן שלא אתפשר !

מה עושים ?

ושאלה נוספת בבקשה באותו עניין :

אם בחור שבא מבית חרדי אשכנזי וכיום הוא בחר בדרך יותר מאוזנת ונגיד כיום הוא מסורתי או דתי לייט . האם הוא יכול(אם יש אהבה כמובן) להכיר אותי לכדי קשר רציני וחתונה בעזה אם אני חילונית מסורתית שמוכנה להתחזק עוד קצת ?

או שחבל לי ממש לבזבז את הזמן בלהכיר אותו? :(

מקווה שאקבל תשובות אופטימיות וחיוביות בעזה ואצליח ללכת עם הלב שלי :) ולהקים בית טהור וטוב בישראל

תודה מראש

נ.

תוכן התשובה:

בס"ד

שלום רב,

אפשר למצוא לך פתרון כמו שאת מעוניינת, אבל לשם כך את צריכה להגיע לאנשים שיש להם קשרים בתוך העולם החרדי.

אני מציע לך להגיע לאיזו שהיא שדכנית חרדית, אישה כזאת יכולה למצוא לך שידוך מתאים.

את יכולה לכתוב בגוגל "שידוכים לחרדים".

או לבדוק באתר של 'הידברות'

בהצלחה!

התשובה התקבלה מהרב גלעד שטראוס, ר"מ באולפנת כפר פינס
יט בחשון התשעח
,
08 בנובמבר, 2017
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כמה יעלה לפתוח תיק נישואין? צילום: Serge Attal/Flash90

תעריפון בתי הדין הרבניים: כמה יעלה להתחתן ולהתגרש?

קרא עוד