האקזיט של בצלאל? שטח האקדמיה לאומנות בהר הצופים נמכר בעשרות מיליוני שקלים

מתחם בצלאל שבין האוניברסיטה העברית לבית החולים הדסה בהר הצופים, נרכש על ידי "רבוע כחול נדל"ן" בסכום שיא. החברה מתכננת להפוך את המתחם הגדול למרכז מגורים ועסקים חדשני המיועד לסטודנטים באזור

חדשות כיפה 15/06/22 13:05 טז בסיון התשפב

האקזיט של בצלאל? שטח האקדמיה לאומנות בהר הצופים נמכר בעשרות מיליוני שקלים
מתחם בצלאל בהר הצופים, צילום: Hadas Parush/Flash90

"רבוע כחול נדל"ן" שבשליטת איש העסקים מוטי בן משה, הודיעה היום (ד') על רכישת מתחם בצלאל, שטח הכולל כ-12.5 דונם בין האוניברסיטה העברית לבית החולים הדסה הר הצופים, תמורת 121.5 מיליון שקלים. המתחם כולל כיום שני מבנים בשטח של כ-21 אלף מ"ר, שבהם תפעל עד סוף שנת הלימודים הקרובה האקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל שבהמשך תעבור למתחם חדש.

מיקי זיסמן המנהל את רבוע כחול נדל"ן, מסר עם סגירת העסקה כי "מתחם בצלאל בהר הצופים נמצא במיקום אייקוני בירושלים. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם קברניטי העיר, רשויות התכנון והאוניברסיטה העברית לתכנון מתחם עירוב שימושים בהיקף של עד 80,000 מ"ר במסגרתו נציע להציע לאלפי הסטודנטים, אנשי האקדמיה ותושבי ירושלים והסביבה מרכז חוויתי ותוסס שישלב מסחר, תרבות, מגורים, השכלה ותעסוקה ויעודד חדשנות ויצירתית, אל מול  הנוף עוצר הנשימה של ירושלים ממערב ומדבר יהודה ממזרח".

הדמיית התכנון למתחם בצלאל

הדמיית התכנון למתחם בצלאל צילום: אלכס לובימוב

רבוע כחול נדל"ן עוסקת בפיתוח, הקמה וניהול של נדל"ן מניב למסחר, לוגיסטיקה ומשרדים וכן בהקמת פרויקטים למגורים ועירוב שימושים, דוגמת פרוייקט EAST&-2, מגדלים בני 42 ו-35 קומות למגורים, משרדים ומסחר, שהחברה ושותפיה מקימים כעת ברחוב "תוצרת הארץ" בתל אביב. לרבוע כחול נדל"ן, נכסי נדל"ן בסך כולל של כ-6.55 מיליארד שקלים, ובכלל זה נכסי נדל"ן ומקרקעין לא משועבדים בשווי של כ-3.4 מיליארד שקלים. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר