מתכננים לקחת משכנתא? אם תחכו לאוגוסט תוכלו לחסוך אלפי שקלים

ההצעה של חברי הכנסת חיים כץ וחווה אתי עטיה, שתגביל החל מאוגוסט את העמלה לפתיחת תיק משכנתא ל-360 שקל במקום 0.25% מסך ההלוואה, אושרה לקריאה שניה ושלישית

חדשות כיפה 14/06/22 13:51 טו בסיון התשפב

מתכננים לקחת משכנתא? אם תחכו לאוגוסט תוכלו לחסוך אלפי שקלים
חיסכון של אלפי שקלים , צילום: פלאש 90. יוסי זמיר

ועדת הכלכלה אישרה היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת חיים כץ וחווה אתי עטיה, הקובעת תקרה של עד 360 שקלים לעמלה שמוסד בנקאי רשאי לגבות עבור פתיחת תיק הלוואה לדיור. כיום הבנק דורש עמלה בגובה של 0.25% מסך ההלוואה והיא יכולה להגיע לאלפי שקלים לכל לווה ועד לכ-60% מגובה שכר המינימום החודשי בישראל.


 
במסגרת דיון ההכנה לקריאה שנייה ושלישית, הוחלט כי החוק יחול גם על מוסדות חוץ בנקאים מפוקחים. הצעת החוק צפויה להיכנס לתוקף באוגוסט הקרוב ותחסוך מאות מיליוני שקלים לרוכשי הדירות מידי שנה. 

חבר הכנסת חיים כץ אמר: "אני מברך על התמיכה הרחבה שקיבלתי למהלך משר האוצר, יו"ר ועדת הכלכלה וחברי הוועדה. הצעת החוק נולדה כי הבנקים מנצלים את היכולות שלהם לקחת, כי הם יכולים. מי שנפגע הם החלשים, גם קורעים אותם בריביות גבוהות וגם בעמלות. עמלת פתיחת תיק משכנתא היא חזירות. אנחנו אומרים היום לבנקים תרוויחו אבל במידה, תהיו הגונים. מי שיכול לשלם - בפועל לא משלם. החוק יסייע לכלל רוכשי הדירות לחתוך בהוצאות בדרך להגשמת החלום לרכישת דירה, יעד יקר שאזרחי ישראל עובדים בממוצע 13 שנה עבורו".

"הצעת החוק תביא סוף סוף לשקיפות, לשיווין ולביטול האפליה. תפקידנו כחברי כנסת לבחון צעדים אשר יקלו על הציבור ולא יכבידו עליו. הבאנו בשורה משמחת לרוכשי הדירות", אמרה חברת הכנסת עטיה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר