הסוף להונאות אשראי ברשת: שיתוף פעולה ישראלי-שוויצרי נלחם בניסיונות העוקץ

מנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי מכניסה לשימוש את מערכת האבטחה המתקדמת 3DS שפיתחה חברת Netcetera. השותפות הבינלאומית תסייע לאבטחה מוגברת של עסקאות אונליין  

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 15/05/22 14:32 יד באייר התשפב

הסוף להונאות אשראי ברשת: שיתוף פעולה ישראלי-שוויצרי נלחם בניסיונות העוקץ
נלחמים בהונאות ברשת, צילום: shutterstock

חברת שב"א - שירותי בנק אוטומטיים, מנהלת מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, ומומחית התשלומים השוויצרית Netcetera הודיעו היום (א') על שיתוף פעולה במסגרתו תוכנס למערכת התשלומים הישראלית טכנולוגיה חדישה לאבטחה מוגברת של עסקאות אשראי אונליין.

מערכת האבטחה המתקדמת D3 Secure שפיתחה החברה השוויצרית, הותאמה באמצעות שב"א, למתג העסקאות הראשי המופעל בישראל ומחבר בין כלל השחקנים בשוק התשלומים – חברות כרטיסי האשראי, הסולקים וכלל המסופים בבתי העסק השונים.  

טכנולוגיית ה-EMV שנכנסה באופן רשמי לשימוש בישראל לפני כשנה וחצי מאפשרת רמת אבטחה גבוה מאוד בעסקאות פיזיות וניסיונות ההונאה בעסקאות בכרטיסי אשראי מתקיימות ברוב המכריע של המקרים בעסקאות אונליין. כיום, גם בשל משבר הקורונה והשפעותיו על שוק התשלומים, כ-58% מההוצאות של הציבור הישראלי בכרטיסי אשראי מתבצעות בעסקאות אונליין.

לכן, החליטה שב"א להכניס את השימוש בטכנולוגיית אבטחה מוגברת הנחשבת למתקדמת ביותר בעולם. הטכנולוגיה שכבר הוטמעה במערכת התשלומים הלאומית מאפשרת למנוע ניסיונות הונאה של עסקאות עבור מנפיקים וסוחרים ומעצימה סביבה מאובטחת ללקוחות הקצה. השימוש בטכנולוגיה DS3 תאפשר למערכת התשלומים הלאומית לספק יתרונות עסקיים כמו תהליכי תשלום אופטימליים, צמצום משמעותי של ניסיונות ההונאה בעסקאות אונליין, וזאת מבלי להתפשר על חווית משתמש מהירה עבור בית העסק והקונה המקוון.

פיטר בוז'יקוב, מנהל פיתוח עסקי של Netcetera אמר כי "לעולם התשלומים הישראלי ולחברת שב"א יש היסטוריה של גידול מהיר בהיקף העסקאות וההוצאות בכרטיסי אשראי. אנו גאים להיות שותפים לעליית רמת האבטחה שתאפשר את המשך מגמת הצמיחה של שוק המסחר האלקטרוני הישראלי, על ידי מתן שירותים מצוינים שמביאים אפילו יותר ביטחון בעתיד של תשלומים מקוונים".

מנכ"ל שב"א איתן לב טוב ציין כי "אנחנו רוצים לספק את טכנולוגיית האבטחה הטובה ביותר למערכת התשלומים הישראלית ולכן בחרנו ב-Netcetera כשותפה. מדובר בחברה עם יכולת מוכחת של תוכנות תשלום בינלאומיות שמספקת שירותים לכמה משחקני התשלומים הטובים והגדולים ביותר בעולם. הטכנולוגיה שאנו מכניסים הצליחה לצמצם לאפס את ניסיונות ההונאה בעסקאות אונליין בשווקים דומים לישראל. שיתוף הפעולה עם התאגיד השוויצרי יאפשר לנו להכניס בהמשך אלמנטים נוספים של חדשנות וידע בשיטות התשלום המקוונות בעולם התשלומים המתקדמים בישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר