כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

אם אתם רוצים לעבוד בראש שקט, ולדעת שאם חלילה יגישו נגדכם תביעת רשלנות בגין עיסוקכם אתם מכוסים, יש פתרון: ביטוח אחריות מקצועית. כמה זה עולה, אילו פרמטרים עלולים להטות את המחיר ומה צריך לקחת בחשבון לפני רכישת הפוליסה? כל הפרטים במאמר

תוכן שיווקי 03/01/22 17:27 א בשבט התשפב

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?
צילום: שאטרסטוק

ביטוח חשוב לבעלי מקצועות חופשיים

אם אתם עוסקים במקצועות החופשיים או אפילו אם אתם נותני שירות או בעלי מקצועות צווארון כחול, אתם חשופים כיום יותר מאי פעם לתביעות רשלנות. רופאים, אדריכלים, רואי חשבון, מודדים, כלכלנים, קבלנים, חשמלאים, קוסמטיקאים, מטפלים, מאמנים וכדומה – כולם חשופים לתביעות רשלנות. 

מספיקה טעות אחת קטנה שקרתה בתום לב, כדי שיגישו נגדכם תביעת רשלנות שעלולה להוביל אתכם למצב כלכלי עגום ואפילו לסגירת העסק, חלילה. ביטוח אחריות מקצועית הוא ממש קרש ההצלה שלכם במקרה כזה, כיוון שהוא מאפשר לכם לקבל כיסוי על כל הוצאותיכם המשפטיות, בהתאם לתנאי הפוליסה.

עלות ביטוח אחריות מקצועית

"יש לא מעט פרמטרים שמשפיעים על "מחיר ביטוח אחריות מקצועית", מסביר שמוליק קטלר, סוכן ביטוח שמתמחה בתחום העסקי ובעלים של סוכנות ביטוח. "בין היתר צריך לשקלל פרמטרים כמו תחום העיסוק ומהותו, גבולות הכיסוי, היסטוריה ביטוחית ועוד. בגלל זה המחיר גם עשוי להשתנות מעסק לעסק, גם אם התחום הוא אותו תחום, וגם אם מדובר בתחומים שונים לחלוטין.

למשל, מחיר ביטוח אחריות מקצועית של אדריכל לא יהיה זהה למחיר ביטוח אחריות מקצועית של מאמן כושר. כמו כן, יש פוליסות המשלבות אחריות מקצועית, חבות מוצר וביטוח צד ג' המיועדות בעיקר לאנשי שירות טכניים כמו חשמלאים. כמו כן מי שעוסק במקצועות פרא רפואיים, יכול לרכוש פוליסה שבה המחיר הוא קבוע. מחזור הפעילות וכמות העובדים שלכם משפיעה גם היא על עלות הביטוח לכאן ולכאן. בקיצור – ישנם הרבה גורמים שעלולים להשפיע על מחיר הפוליסה".

" מדובר בביטוח מודולרי ומורכב למדי", ממשיך קטלר, "כלומר, יש כמה כיסויים בסיסיים, אבל אי אפשר להסתפק רק בהם. חשוב להבין מהם הסיכונים הפוטנציאליים לעסק, ולרכוש את כל ההרחבות המתאימות, כי אחרת המחיר יהיה כבד מאוד, ולא בטוח שבעל העסק יוכל לעמוד בו. מומלץ מאוד לשבת עם סוכן ביטוח מקצועי שמתמחה בתחום הזה, לאפיין את העסק שלכם ולשים לב שהפוליסה כוללת את כל מה שצריך. רק כך תהיו בטוחים שברגע האמת לא תצטרכו לשלם מכיסכם על הגנה משפטית ראויה או את הפיצויים לתובע".

מה מכסה הביטוח?

החלק הבסיסי של ביטוח אחריות מקצועית מכסה שתי הוצאות מרכזיות:
1) הוצאות משפטיות למיניהן – עורך דין, עדים מומחים, דמי הגשת תביעה, ייעוץ וייצוג משפטי (ליטיגציה) וכו'.

2) פיצויים לתובע – בית המשפט עשוי לקבוע שאתם חייבים לשלם פיצויים בגין רשלנותכם המקצועית שגרמה לנזק מכל סוג שהוא: נזקי גוף ונפש, נזקי רכוש או כל נזק כלכלי אחר שנגרם לצד ג' כתוצאה מכך.
 
ההרחבות כוללות סעיפים רבים נוספים שבאמצעותם ניתן לבטח את העסק שלכם, והן עלולות לייקר את מחיר הפוליסה שלכם, אבל מצד שני מכסות אתכן טוב יותר. בין היתר ניתן לרכוש הרחבות שמכסות מקרים שבהם עובדים שלכם גרמו לנזק בתום לב או במזיד, כיסוי לתביעות דיבה והשמצה, כיסוי להגנה במקרה של תביעה פלילית, כיסוי למקרה של אובדן מסמכים בעלי ערך, כיסוי למקרה של עיכוב במסירת פרויקט, כיסוי למקרה של חריגה מסמכות בתום לב, כיסוי למקרה של פגיעה בפרטיותם של לקוחותיכם (למשל חשיפת נתונים רפואיים או פיננסיים) וכן הרחבה לתקופת גילוי מורחבת, שבה מגישים נגדכם תביעת רשלנות לאתר שפג תוקפה של הפוליסה.

הדרך לחיסכון בזמן וכסף

כולנו בסופו של דבר בני אדם, ועלולים לטעות ולמצוא את עצמנו בסיטואציה בעייתית מאוד, ולכן כדאי מאוד שתהיה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. כפי שקראתם, ישנם לא מעט קריטריונים שצריך לקחת בחשבון על מנת להיות מכוסים מצד אחד, ומצד שני אפשר לחסוך על הביטוח ולהתאים אותה לצורכיכם.

לשם כך, חשוב מאוד לבצע השוואה של מחירים ותנאים בהתאם לצורכי העסק הייחודיים. כל מה שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עוד היום עם מומחי הסוכנות, שעוסקים בתחום כבר למעלה מ- 20 שנה, ומעניקים שירות אדיב ומקצועי לאינספור בעלי מקצוע תוך ייצוגם מול חברות הביטוח המובילות בארץ. צרו איתנו קשר עוד היום במרכז הביטוח לעסקים ותיהנו משקט נפשי ומיחס אישי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר