סגור

דרעי לא מתנגד: הארכת כהונתו של הרב אריה שטרן קרובה לאישור

השר פרץ והשר אביטן דנו בסוגיה הבוערת בדבר הארכת מינויו של הרב אריה שטרן, שקרובה לסיום. מבחינה פוליטית אין יותר התנגדויות כי השר דרעי כבר נתן את הסכמתו להארכה

מירב כהן, חדשות כיפה
יג בסיון התשפ
,
05 ביוני, 2020 9:24
השרים פרץ ואביטן

השרים פרץ ואביטןצילום: ללא

השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן והשר לענייני ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ, נועדו היום (ו') יחד על מנת לדון בהארכת כהונתו של הרב אריה שטרן כרבה של ירושלים. נראה כי האישור להארכת הכהונה נראית קרוב מתמיד, לאחר ששר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, נתן את הסכמתו להארכת הכהונה. כעת נותרה רק המשוכה של הרבנות הראשית עצמה.

בראיון לכיפה שנערך עם הרב שטרן לכבוד יום ירושלים אמר: "מקווה שזה יסתיים בכי טוב למרות שזה נמשך הרבה זמן". הרב הודה שהוא  מייחל להודעה על הארכת כהונתו ממשרד הדתות "זו שאלה שכבר מתגלגלת בציבור כמה חודשים. קודם כל צריך לדעת שאני לא מעורב בזה, זאת אומרת שאני לא פעיל. יש כמה נציגי ציבור שפעילים בעניין הזה. אולי כדאי לציין את הרב דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית שממש פועל לעניין הזה. הרב רפי פרץ גם כן שהוא שר בממשלתנו פועל בדברים האלה. כמה שאני מבין יש שכר לפעולתם ובסופו של דבר יסתיים בכי טוב".

לפני שבועיים אמר הרב הראשי הרב יצחק יוסף כי "חסרים הרבה רבנים בערים. איך אפשר תל אביב בלי רב עיר, חיפה בלי רבני ערים". בין הערים ציין הרב יוסף גם את העיר ירושלים. מדוברות הרבנות הראשית נמסר לחדשות כיפה: "הראשון לציון התייחס בדבריו לעובדה שבלמעלה מ-20 ערים לא מכהנים רבנים. וציין כדוגמה את תל אביב, חיפה וגם את ירושלים שבה מבחינת החוק כרגע לא מכהן רב אשכנזי.  הראש״ל קרא לשר לשירותי דת להשלים הטיפול בהליכים אלה באפשרויות שעומדות לפניו. אכן בירושלים אחת האפשרויות לתקן את המצב ולתת מענה זו חתימה על הארכת כהונת הרב".

 

05.06.2020

1. משרד המשפטים מתנגד (פושטים טלפיים)

כל עוד משרד המשפטים תמך, בש"ס משכו זמן. עכשיו כשמשרד המשפטים מתנגד הם פתאום תומכים

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

2. רב העיר (דוד)

הכתובת לאשור מעשי זה משרד המשפטים.והם לא יאשרו כי זה לא חוקי וגם יהווה תקדים למקומות אחרים בארץ.
צריך לשנות את החוק

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

3. זה טריק. ההארכה זה רק לחצי שנה, שזה בדיחה. (אני)

הרב יצחק יוסף אמר חצי שנה. ואז יביאו רב אשכנזי חרדי שבשמיטה יעשה מה שעשו לפניו, יכריח את כולם לאכול יבול נכרי בהכשרי הרבנות

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

4. כשדרעי ישלם את המשכורת של רב העיר נשאל אותו האם הוא מתנגד או לא. (די לאחוז בקרנות המזבח)

דווח על תגובה לא ראויה
07.06.2020

5. למה להאריך? כל אזרח יוצא לפנסיה בגיל 67! (הצופה בכיסאולוגיה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמית סגל צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עמית סגל אומר תודה

קרא עוד