סגור

הרב יצחק יוסף מבקש רב ראשי אשכנזי בירושלים: גם הארכת כהונה היא פתרון

הרב הראשי הספרדי פתח את שיעורו השבועי בפניה לשר הדתות למנות רבני ערים וציין בדבריו את העיר ירושלים ככזו שאין לה רב ראשי אשכנזי. עוד אמר הרב יוסף: "רב עיר גרוע שולח את הילדים ללמוד בגרות, ללמוד שטויות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כט באייר התשפ
,
23 במאי, 2020 23:18
הרב יצחק יוסף

הרב יצחק יוסףצילום: Yaakov Cohen/Flash90

במסגרת שיעורו השבועי הקבוע של הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף, הגיע השבוע השר לשירותי דת הנכנס, הרב יעקב אביטן כרב המקדים. בתום שיעורו, קרא לשר הנכנס לפעול למינויי רבנים ובהם גם רב אשכנזי לעיר ירושלים: "חסרים הרבה רבנים בערים. איך אפשר תל אביב בלי רב עיר, חיפה בלי רבני ערים". בין הערים ציין הרב יוסף גם את העיר ירושלים. כידוע, משרד הדתות טרם האריך רשמית את כהונתו של הרב אריה שטרן, שמשמש היום כרבה הראשי האשכנזי של העיר. 

מדוברות הרבנות הראשית נמסר לחדשות כיפה: "הראשון לציון התייחס בדבריו לעובדה שבלמעלה מ-20 ערים לא מכהנים רבנים. וציין כדוגמה את תל אביב, חיפה וגם את ירושלים שבה מבחינת החוק כרגע לא מכהן רב אשכנזי.  הראש״ל קרא לשר לשירותי דת להשלים הטיפול בהליכים אלה באפשרויות שעומדות לפניו. אכן בירושלים אחת האפשרויות לתקן את המצב ולתת מענה זו חתימה על הארכת כהונת הרב".


 

24.05.2020

1. ג'ובים, ג'ובים, ג'ובים. בושה. חילול השם. (יאיר)

הציבור הדתי לא צריך אותם, הציבור החילוני לא צריך אותם. נפוטיזם, שוחד, בטלנות. בזבוז כספי ציבור על חדלי אישים. 4,000 משגיחי כשרות, 30 פקחי בניה בישראל. חילול השם גדול!

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

2. אז כאשר הוא יצטרך שטויות כמו טיפול רפואי (ירון)

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

3. בור גגול (חני)

בור ועם הארץ.
שיהיה חולה למי ילך???. ךרופא שדים?????????

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

4. יש לדרוש תעודת בגרות ממועמד לרב ראשי. שיהיה עם מינימום השכלה (הבושה היא של כולנו)

דווח על תגובה לא ראויה
24.05.2020

5. ל-4, שילמדו את הש"סניק מי זה הרבי מחב"ד... (רם)

מי זה אבן גבירול, מי זה אבן עזרא, מי זה הרמב"ם, מי זה הרב יוסף משאש, היו גאוני עולם והיו בקיאים בחוכמות. הרי ידוע שדיין חייב להיות בקיא מחוכמות נוספות כולל שפות.
הכי גרוע שהם תמיד חושבים שהשיטה שלהם היא היחידה וכל שאר הפוסקים או דרכים אחרות הן פסולות למרות שהן מיוסדות על רבנים גדולים מאוד.
כמו שניסו לעקור את יהדות המערב(מרוקו) למזלה של העדה הזאת החכם שלום משאש היה חזק מאוד ולא נתן לזה ליקרות והוכיח את כל המנהגים של העדה הזאת ואת כל המקורות שלה.
כנ"ל ניסו לחנך ת'תמנים וגם לא הצליחו.

דווח על תגובה לא ראויה
01.06.2020

6. רבנות ראשית (הלוחש לרבנים )

אין ספק שנגרם נזק לכבודו של הרב שטרן ופגיעה במהלך תורני מובהק שנוגד את התורה .זה נורא להתעלל ברב שטרן ולגרום לו והשם יתברך צער.אין מחילה על כך כי זוהי פגיעה בהשם יתברך.צאו מהגועל של הפוליטיקה המעוותת.די.מספיק.שמעתי לא מזמן על בחור חרדי שוחט סופר ומוהל שלמעלה מ 11 שנים מנסה לפתוח תיק של שוחט ברבנות הקאשית ואין קול ואין מצפצף.כי לדבריו ישנה אישה שעונה לשם רבקה שפשוט מתנערת מהצדיק הזה מחיפה וטוענת להקפאה בפתיחת תיקים .נו...באמת ככה ניראת רבנות ראשית!?כך לא פלא מתהגים לרב שטרן למה?! כי הוא אשכנזי .לצערי הגועל שוטף את האחראים למערכת מקולקלת מהיסוד עקב התנהלות של האחראים לדרוך במקום ולדאוג למקורבים .תתביישו .הנה הרב ראשי לישראל אדם אהוב נחמד ויקר מכל השאר מבקש להחיל רבנים ראשיים בערים שאין אותם .קדימה תעשו משהו וגם תעזרו לפתוח תיק רגיל ופשוט של שוחט מבלי קומבינות וגועל .די .מספיק .תפעילו את הראש ותניעו את המערכת .בהצלחה שר הדתות ממני בנימין

דווח על תגובה לא ראויה
09.06.2020

7. רב קטן, אבל טיפש גדול. (תומר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

צוללת חיל היום. ארכיון צילום:  Moshe Shai/FLASH90

הכנסת דחתה את ההצעה להקמת ועדת חקירה בנושא הצוללות

קרא עוד