סגור

נתניהו לראשי מועצת יש"ע: "עומדת בפנינו הזדמנות היסטורית"

לאחר הביקורת על כך שלא זכו לפגישות עמו - נפגש היום נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע. נתניהו עדכן במהלך הפגישה כי הדיונים עם האמריקנים עדיין נמשכים: "סוכם על המשך הידברות"

חדשות כיפה
י בסיון התשפ
,
02 ביוני, 2020 8:24

צילום: עמוס בן גרשום. לע"מ

אחרי שעתיים של ויכוחים בטונים גבוהים, הסתיימה הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יריב לוין לבין ראשי מועצת יש"ע. נתניהו עדכן את ראשי המועצות והרשויות על הצעדים הבאים לקראת החלת ריבונות במסגרת תכנית המאה, שעל פי דבריו, אמורה להתרחש בעוד כחודש. נתניהו אמר בפגישה: "עומדת בפנינו הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות בשטחי יהודה ושומרון". נתניהו חזר על מחויבותו לנהל משא ומתן על בסיס תכנית טראמפ. עוד עדכן כי הדיונים עם האמריקנים נמשכים. לסיום קראו נתניהו ולוין לראשי המועצות והרשויות ביהודה ושומרון לתמוך במהלך.

ח"כ תמר זנדברג הגיבה על פגישת נתניהו וראשי מועצת יש"ע: "נתניהו ממשיך לפזר שמן ברחבי המזרח התיכון כמו פירומן חסר מעצורים. החזון המשיחי והמטורף הזה שהיה הזייתם של בודדים, הפך לתכנית מילוט של אדם שלצורך בריחה ממשפטו מקריב את מדינת ישראל על מזבח ההתנחלויות". 

הפגישה של נתניהו עם ראשי מועצת יש"ע מגיעה לאחר שאתמול קיימה רשימת ימינה ישיבת סיעה יחד עם ראשי המועצות ולאחר שנשמעה ביקרות רבה על כך שנתניהו לא נפגש עמם. בימינה ובמועצת יש"ע חוששים כי חלק מפרטי תכנית המאה של טראמפ יובילו לפינוי ישובים והקמת מדינה פלשתינית.  

יו''ר מועצת יש''ע דויד אלחייני אמר אתמול: "אני מודה מאוד לחברי הכנסת נפתלי בנט ואיילת שקד, שקיבלו אותנו הנה להגיע לישיבת הסיעה לדבר על מתווה טראמפ ועל מהלך הריבונות. אנחנו נמצאים בנקודת זמן חשובה מאוד לא רק להתיישבות אלא לכל מדינת ישראל. אני, כראש מועצה שיש לו הרבה מה להפסיד, אומר לא תודה לתכנית טראמפ ולמדינה פלסטינית וכן לריבונות. יש לנו אחריות ציבורית לא רק ברמה שלנו, אלא על כל מדינת ישראל. לכן באנו לכאן, להציג את הסיכונים ולומר - לא ניתן להקים מדינת טרור בלב מדינת ישראל".

 

02.06.2020

1. וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין (מאיר - עברי אנכי)


אם טראמפ ילך עִם ישראל ולא יחלק חלקים מארץ ישראל, תהיה לו ברכה והצלחה בכל דרכיו והצלחה בארה"ב. אם התוכניות שלו יהיו נגד ישראל, לקחת חלקים מארץ ישראל, בגלל הפלסטינים, יהיה עסוק בארצות הברית עשרים וארבע שעות, הוא וכל הצוות שלו. טראמפ נבחר כדי להגן ולשמור על ארץ ישראל בטבע, שאף אחד בעולם הזה לא יגע בה ולא ייקח
חלקים ממנה. לזה הוא נבחר. אם ילך בדרך הזאת תהיה לו ברכה עד בלי די, אם לא - תהיו לו בעיות רבות ללא סוף


וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין. דניאל 2:21

דווח על תגובה לא ראויה
02.06.2020

2. אפשר לספח את הארץ כול ה בלי לספח בעיות (יהודה כהן)

כל מה שנותנים לערביי ארץ ישראל במקומותיהם השונים מוצדק רק מטעמים הומניטריים, הם לא קנו את שדות ובתי הארץ משבטי ישראל. לכן צריך לתת להם דברים שיעשו להם טוב, לא אמצעי מלחמה, מרד והצקה.
בשטחי A וB יש שטחי שמורות טבע וגנים לאומיים רבים. הערבים לא שמרו על ההסכמים שחייבו אותם לשמור על נכסים אלו, שמורות הטבע של מדבר יהודה, הוחרבו. אתרים ארכאולוגיים נבזזים עד השמדתם. את הריבונות הישראלית המלאה צריך להחיל על כל שמורות הטבע, על כל האתרים הארכאולוגיים, על כל נכסי התרבות והמורשת היהודיים והאחרים. כולל כל הדרכים לשמורות, מקומות החניה, ושטחי העזר האזרחיים והבטחוניים הדרושים והעשויים להידרש. לטובת האנושות כולה, וגם לטובת הערבים שכאן ובמקומות אחרים.
כל הדרכים ביש"ע שנסללו על ידי או במימון הישראלים, כולל שוליים כחוק. כל המתקנים והתשתיות שהוקמו ע"י ישראל וכוחותיה, או שמשרתים את כלל הציבור: חייבים להיות בריבונות ישראל לטובת כולם, הם והדרכים אליהם, ושטחי העזר. אפשר לראות בשמחה, ערבים מסתובבים בנחת בדרכים, בחנויות, במקומות עבודה ונופש. בין הישראלים. מצב הפוך די נדיר. גם ערבים נרדפים מבקשים מקלט בין היהודים. לכן כל דרך, מתקן ותשתית שיוחלו בריבונות ישראל יביאו ברכה לכל מי שמגיע לו.
כל מה שיהיה בידי הערבים, יהיה מטעמים הומניטריים, ולא בגלל שרכשו מאיתנו את ארצנו. חבל לתת דברים שיגרמו נזק להם ולנו ולצדדים שלישיים. חופי הים מעזה בצפון ועד הרפה והריפות, רפיח בלעז, בדרום, הם והמים הטריטוריאליים והכלכליים שלהם, הינם בריבונות ישראל. כשישראל תאפשר להם לנפוש, לדוג ולשוט בים, הם ירויחו יותר מבהנתנם לאכזריות החמאס, הג'יהאד וחבריהם.
לכל הישובים הקיימים והעתידים, ולכל מתקני ומחנות הצבא ומערכות הביטחון, יש לתת את שטחי החיים, ההתפתחות, האבטחה, החקלאות, התחבורה וכל צרכיהם, בריבונות ישראלית.
כל תת הקרקע והמרחב האוירי ביש"ע, אינו חלק מהצרכים ההומניטריים של האוכלוסיה הערבית. ישראל תשמור שבעתיים על נכסים אלו בצדק ובמשפט.
הרעיון להעביר לריבונות פלישתית חבלי מולדת המאוכלסים בערבים, לכתחילה או כתמורה לקודשי ארצנו, הינו רעיון לא מושלם, מסכן ולא יביא לטוב. בתוך השטחים עליהם מוחלת הריבונות הישראלית ניתן לתת מעמד מיוחד לאזורים מסויימים, בהם תינתן לאוכלוסייה הערבית אפשרות לקבוע את חייהם כמו שקיים כיום באיזורי B וC. המעמד המיוחד יכלול מעמד אזרחי מתאים לתושביהם, בלי לבטל את הריבונות ישראלית. מעמד מיוחד זה ינתן הן לישובים שאוכלוסייתם ערבית שמוגדרים כעת בריבונות ישראל, והן למבנים ולישובים מאוכלסי ערבים שיוכללו בהחלת הריבונות הישראלית המשופרת שבתוכנית המאה של טרמפ. מתן מעמד איזורי B וC ואזרחות B וC בתוך הריבונות הישראלית, יאפשר החלת ריבונות לפי העקרונות שמוזכרים פה, ללא חשש מסיפוח אוכלוסיה ערבית שיכולה לעסוק בצרכיה האזרחיים בהתאם לאופיה. מדינת ישראל תוכל בהתאם לנסיבות לנייד ישובים ערביים אל ומתוך איזורי B וC. כפרים ערביים שנאנקים מחוקי התכנון והבניה הישראלים, יוכלו לנסות את יכולותיהם אם יהיו במעמד B.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אורון שאול והדר גולדין הי"ד צילום: באדיבות המשפחות

"צריך להחזיר את חללינו הביתה ואסור להסיר מהשולחן שום אופציה" | צפו בדיון הסוער

קרא עוד