תנועת הרכבות תחודש בעוד שבועיים וחצי

לאחר דיון מקצועי, ובכפוף לעבודות התשתית המואצות המתקיימות בצל הקורונה, תנועת רכבות הנוסעים תחודש באופן הדרגתי החל ממוצאי שבת 16.5.20, בעו

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ו באייר התשפ
,
30 באפריל, 2020 21:20
רכבת ישראל

רכבת ישראלצילום: רכבת ישראל

בתום דיון מקצועי שנערך היום (ה'), בראשות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ובהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר, אנשי הרכבת ואנשי משרד התחבורה, החליט שר התחבורה כי תנועת רכבות הנוסעים תחודש בהדרגתיות החל ממוצאי שבת ה- 16.5.

מוקדם יותר הודיע משרד התחבורה - האוטובוסים יחזרו לפעול בערבים
 
ברקע ההחלטה, עומדת מפת הביקושים לתחבורה ציבורית, העומדת נכון להיום, על פי נתוני משרד התחבורה, על 20% בלבד מהביקוש בימי שגרה, וכן הצורך להשלים כמה שיותר עבודות תשתית. במשרד התחבורה אומרים כי בהינתן הביקוש הנמוך לשירותי התחבורה הציבורית, עדיפה פגיעה קטנה בנוסעים בביצוע העבודות בעיתוי הנוכחי, ולא בתקופה בה הביקושים יהיו גדולים יותר, וממילא הפגיעה הנוסעים תהיה גדולה יותר.

כזכור, מוקדם יותר השבוע תקף יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', בשל אי החזרת תנועת הרכבות לפעולה, וטען כי הוא פוגע בעובדים. בתגובה טען סמוטריץ' כי בר דוד מפגין "בורות מביכה", ופירט את פעולות רכבת ישראל בזמן השבתת הקורונה, ואת הסיבות לכך שחזרתה מתעכבת.

המגבלות על הנסיעה ברכבת - בכפוף להנחיות משרד הבריאות

עוד אמרו במשרד התחבורה כי תנועת הרכבות תחודש בכפוף לאישורו של משרד הבריאות, תוך בחינת כלל המרכיבים הדרושים לשמירה על בריאות הנוסעים, בהתחשב בקושי הטבעי לשמור על כללי הריחוק החברתי הנדרשים בקרונות הרכבת. 

נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות במקרה של תסמיני מחלה. 
 
בהינתן האישור הנדרש, תנועת הרכבות תחודש בחלקה הגדול כבר באמצע חודש מאי, למעט מספר קוים שיקבלו מענה באמצעות תחבורה ציבורית או היסעים. ההנחה במשרד התחבורה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הביטחון.
 
רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות, המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.
 
בשבועיים שנותרו עד חזרת הרכבת לשגרה, תמשיך האצת הפרויקטים התשתיתיים על המסילות, וכן יתווספו פרוייקטי תשתית נוספים, מתוך רצון להקדים כמה שיותר פרויקטים עתידיים ולהקל עד כמה שניתן על ההפעלה העתידית של הרכבת עם מינימום פגיעה בשירות בעת חזרת השירות לסדרו.

01.05.2020

1. ככה זה כשר התחבורה הוא מגזרי (אזרח)

איך אפשר גם לשמור על מרחק באוטובוסים ולא להוסיף רכבות.
מה יהיה עם הפקקים אם גולם יגיעו עם רכבים?
מעניין תוך כמה זמן הוא יתקפל?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רחוב יפו בסגר צילום: נתי שוחט, פלאש 90

נתניהו: "מנסים להימנע מסגר כללי"

קרא עוד