המדינה דורשת מבג"ץ: דחה את העתירה נגד הענקת פרס ישראל לרב אריאל

המדינה הסבירה בתשובתה כי הרב פרץ פעל מתוך שיקול דעת שנתון לו מתוקף תפקידו כשר החינוך: "אין מדובר בהחלטה החורגת ממתחם הסבירות שמגלה עילה להתערבותו של בית המשפט הנכבד הזה"

חדשות כיפה
ח בניסן התשפ
,
02 באפריל, 2020 17:57
הרב אריאל.

הרב אריאל.צילום: פלאש 90. אורן נחשון

לאחר שארגוני הלהט"ב הגישו עתירה נגד ההחלטה של שר החינוך, רפי פרץ, להעניק את פרס ישראל לרב יעקב אריאל, המדינה הגישה את תגובתה וביקשה משופטי בג"ץ לדחות את העתירה בטענה כי: "אין מדובר בהחלטה החורגת ממתחם הסבירות שמגלה עילה להתערבותו של בית המשפט הנכבד הזה". 


להורדת הקובץ

כזכור, מיד לאחר שהשר פרץ הודיע על זכייתו של הרב יעקב אריאל בפרס ישראל בתחום ספרות תורנית, החלו ארגונים רבים למחות על ההחלטה בעקבות התבטאויות של הרב נגד הקהילה הלה"טבית בעבר.

עו"ד יונתן נדב מפרקליטות המדינה טען כי אין בתשובת המדינה לתת תמיכה או אישור לדברי הרב, אולם ההחלטה התקבלה לפי התקנון של משרד החינוך. העותרים טוענים כי חלק הועדה לא היו מודעים לאמירות של הרב בנושא, אולם המדינה הסבירה כי לשר החינוך פרץ יש שיקול דעת בנושא והחלטתו גובלת במתחם הסבירות. 

02.04.2020

1. כפי שהרב מציע כנגד הלהט"בים...נסקול אותו באבנים (שלוימה)

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2020

2. לאור התביעה, נתחיל להגיש תביעות נגד אנשים על התבטאויות חריפות נגד דתיים והדת! (שכחתי... נקבע שאמירות כאלה אינן גזענות. דתיים זה לא גזע)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

3. גם אני נגד (יוחנן)

גם אני נגד הענקת פרס ישראל לרב אריאל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ פטין מולא צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

"זה הפיגוע של המשותפת בכנסת"

קרא עוד